Життєпис

Переосвященний Венедикт, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії

 • Народився 16 січня 1968 року в селі Борщівка Костопільського району Рівненської області. З 1975 по 1983 навчався в Борщівській восьмирічній школі. У 1983 році розпочав своє навчання в Рівненському медичному училищі, яке закінчив в 1987 році за спеціальністю фельдшер. Опісля працював на станції швидкої медичної допомоги. З травня 1987 по травень 1989 служба в війську. Опісля рік працював як фельдшер в санаторії у місті Трускавець.

  У 1990-1993 роках навчався у Духовній семінарії в місті Дрогобичі. Був висвячений на священика 29 березня 1992 року. Тоді ж був призначений на парафію села Бистриця, Дрогобицького деканату. Крім того душпастирював при церкві Святої Трійці у м. Дрогобич. З 1992 по 1994 рік, працюючи в Патріаршій катехитичній комісії, відповідав за організацію місійної праці на Східній Україні.

  13 травня 1993 року був прийнятий до Святоуспенської Унівської лаври монахів Студійського уставу. Отримав монаший постриг 13 жовтня цього ж року. 31 грудня 1995 року отримав Малу схиму.

  З липня 1994 року душпастирював в новоствореному монастирі Свв. Бориса і Гліба у Полоцьку (Білорусія). Одночасно працював на парафіях в Вітебську, Могильові, Гомелі, Бресті. Був духівником в молодіжній християнській організації в Мінську.

  У 1996 році закінчив Люблінський католицький університет з написанням магістерської праці на тему «Християнська духовність за св. Іваном з Кронштадту».

  У грудні 1996 року перебував в місті Сан-Кетерінс (Канада) з метою заснування у цьому місті нового монастиря. Звідти повернувся в квітні 1999 року, так як був обраний ігуменом Святоуспенської Унівської лаври. У травні 2000 року повторно був обраний ігуменом,а в травні 2005 року – переобраний на наступну каденцію.

  З 2004 року член Патріаршої комісії у справах монашества.
  З жовтня 2004 року розпочав докторантське навчання в Люблінському католицькому університеті. У 2006 році закінчив лецінціат у згаданому університеті з Теології духовності.

  У 2006 році був адміністратором парафії святого Миколая в м. Перемишляни. У лютому 2006 року призначений головою секретаріату Собору монашества УГКЦ. У травні 2007 року очолив Літургічну раду. У серпні 2007 року був обраний головою Ради вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ.
  18 квітня 2008 року в Люблінському католицькому університеті захистив докторську працю на тему «Настоятель як духовний отець. Дослідження в світлі творів преподобного Теодора Студита».

  3 серпня 2010 року призначений єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Йому призначено титулярний престол Джерманічана.

  5 вересня 2010 року в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові здійснено єпископську хіротонію. Чин архиєрейської хіротонії, у присутності Блаженнішого Любомира, за участі членів Синоду Єпископів УГКЦ, здійснив Владика Ігор (Возьняк). Співсвятителями були Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та Владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський (США).
   
  Пояснення символіки герба Преосвященного владики Венедикта

  Елементи: Щит напіврозтятий і перетятий. У першому синьому полі золота Оранта; у другому червоному полі – срібний лапчастий хрест; у третьому зеленому полі – срібна стіна та дві вежі Святоуспенської Унівської Лаври з золотими дахами. Щит розміщений на пурпуровій мантії, підбитій горностаєм, увінчаній золотою митрою з червоним підкладом. Обабіч виходять золоті єпископський жезл і хрест. На синій стрічці девіз золотом: ВОЗЛЮБИМЪ ДРУГЪ ДРУГА. Герб склали Преосвященний Владика Венедикт і А. Гречило,виконав А. Гречило



Преосвященний Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії

 • Народився в м. Добромиль Львівської області. До Чину Найсвятішого Ізбавителя вступив у 1994 р. У 2000 р. склав вічні обіти. Священичу формацію отримав у Вищій семінарії отців редемптористів у Тухові (Польща) і в Папській Богословській Академії (тепер Папський університет Івана Павла ІІ) в Кракові. 12 липня 2001 року отримав священичі свячення з рук єпископа Андрія Сапеляка.
   
  В 1998—2002 і 2003―2008 роках навчався в Інсбруцькому університеті в Австрії, який закінчив, захистивши докторську дисертацію з догматичного богослов'я на тему «Тайна покаяння в світлі Христового Воскресіння». Під час навчання в Інсбруці о. Володимир був співпрацівником пасторально-консультативного центру міста.

  З 2009 до 2012 був директором студій Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. З 2013 виконував уряд магістра новіціату. Одночасно був професором догматичного богослов'я Українського Католицького Університету, Вищої духовної семінарії у Львові та Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах.

  Автор книги «Святе таїнство покаяння у світлі Христового Воскресіння. Розуміння сповіді в Українській Греко-Католицькій Церкві» (2013). Монографія видана на основі перекладу докторської дисертації з німецької мови. Видання присвячене столітньому ювілею служіння редемптористів в Україні (1913―2013 рр.).

  Окрім рідної мови, володіє російською, польською, німецькою і англійською.

  14 січня 2016 Папа Франциск дав свою згоду на канонічний вибір ієромонаха Володимира єпископом-помічником Львівської Архиєпархії, який здійснив Синод єпископів УГКЦ, і надав йому титул єпископа Баганни.

  Єпископська хіротонія відбулася 7 квітня 2016 року в архикатедральному соборі св. Юра у Львові. Головним святителем нового єпископа став предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав, співсвятителями — Митрополит Львівський Ігор та єпископ Самбірсько-Дрогобицький Ярослав.

  Пояснення символіки герба Преосвященного владики Володимира

   

  Блазон герба (геральдичний опис)

  У золотому перекинутому вістрі Богородиця в синьому мафорії та червоному хітоні тримає на руках Дитя в зеленій сорочці і золотому гіматії та сандалях, в обох – золоті німби; у правому червоному полі – золота куля, яку пробиває згори срібний меч із золотим руків’ям; у лівому червоному полі – золотий тризуб із хрестом на середньому зубі, над ним – такий же княжий вінець. Щит розміщений на пурпуровій мантії, підбитій горностаєм, увінчаній золотою єпископською митрою з червоним підкладом. Обабіч виходять золоті єпископський жезл і процесійний хрест. На синій стрічці девіз золотом: «МИЛОСЕРДЯ І РАДІСТЬ».

  * У геральдичному описі бік вказують «від щитотримача» (тобто геральдичний «правий» бік для глядача буде ліворуч).

   

  Коротке пояснення елементів герба

  Символ Богородиці з Дитям подано за сюжетом ікони Матері Божої Неустанної Помочі як символ належності Владики до монашого Згромадження Редемптористів.  Під неустанною опікою Богородиці він прагне сповняти все своє пастирське служіння. Слід відзначити, що момент номінації Владики збігається зі святкуванням 150-літнього ювілею передачі ікони Матері Божої Неустанної Помочі папою      Пієм ІХ монашій родині Редемптористів під опіку  та для поширення її культу. 

  Пробита мечем куля була на печатках війтів Добромиля з ХVІІ ст., тепер її використовують як один з елементів герба Старосамбірського району, вказуючи на його частину, що раніше формувала Добромильський повіт. Добромильщина є місцем походження Владики. Меч також символізує Боже Слово, яке повинно проникати цілу людину. А завданням єпископа як апостола сучасності є проповідувати Євангеліє та «навчати всі народи» (пор. Мт. 28,19-20).  

  Золотий тризуб із хрестом під княжим вінцем є символом святого рівноапостольного князя Володимира, який є покровителем новопоставленого Владики.

  Поєднання кольорів «синього і жовтого» вказує на національну символіку України. Богородиця немов вливається в червоний колір двох бічних полів, оскільки ікону Матері Божої Неустанної Помочі вважають також «іконою любові».  

  Щит, уміщений на мантії, яку увінчує митра, жезл і процесійний хрест, – ознаки єпископської гідності власника герба.

  Девіз «МИЛОСЕРДЯ І РАДІСТЬ»: Папа Франциск проголосив 2016 рік ювілейним роком Божого Милосердя, в часі якого відбулася номінація Владики. Милосердя пов’язане з покаянням, яке актуальне завжди і для всіх. Кожна людина прагне відчути материнську присутність Церкви, яка її приймає і любить. Через покаяння та прощення в життя приходить правдива радість, якої не повинно бракувати в єпископському служінні.

  Тема милосердя має місце також в девізі герба Архиєпископа і Митрополита Ігоря Возьняка, що підкреслює певну спадкоємність для єпископа-помічника Львівської архиєпархії.

   

  Герб виконав Андрій Гречило, голова Українського геральдичного товариства.

   

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Відбулися реколекції для дружин священнослужителів Львівської митрополії

 • с. Крупське

 • Владика Венедикт звершив Божественною Літургію в Святоуспенській Унівській Лаврі (15.05.2016)

 • Діти катехитичних шкіл Львівської архиєпархії молились під час прощі за прославу Слуги Божого Андрея

 • Владика Венедикт відвідав храм Святих верховних апостолів Петра і Павла, що в с. Зимна Вода

 • У Львові урочисто відзначили 250-річчя храму Премудрості Божої, що в Шевченківському гаю

 • Розпочалися зустрічі Руху Християнських сімей

 • У Львові навчають, як провадити зустрічі християнських сімей

 • Пастирський візит до храму свв. Володимира і Ольги (м. Львів 2015)

 • Під час Богослуження в каплиці Східної Колегії в м. Айхштедт (Німеччина)

 • У Львові парафіяни вчаться творити живу парафію. Фото

 • У с. Вижняни, що на Золочівщині відсвяткували храмовий празник. Фото

 • Митрополит Ігор відвідав з нагоди храмового празника парафіяльну спільноту с. Новосілка Пустомитівського протопресвітеріату.

 • Храмовий празник на парафії Пресвятої Євхаристії

 • У с. Поруби, що на Яворівщині освячено відновлений храм

 • Працівники Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні святкування ювілею почали із молитви

 • Відбувся Форум мирянських організацій Львівської архиєпархії

 • На свято Покрови у Львівській архиєпархії рукоположено пресвітера і диякона

 • Пастирський візит владики Венедикта до парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Крупське Стрийської єпархії.

 • Похорон Героя Євромайдану Богдана Ільківа

 • Під час спільної молитви за медичну громаду Львівщини

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі