Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 21/02/2014 Слово Митрополита Львівського на початок Капітули сестер Пресвятої Родини
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на початок Капітули сестер Пресвятої Родини

   2Ів 1,1-13; Мр 15,22-25,33-41.

   Достойні та добрі сестри, дуже тяжко витягнути із себе кілька слів, коли у нашій державі панує велика несправедливість й шантаж. Збиткування із людей, тримання їх у нужді та страхові, наповнилось по вінця, тому народ піднявся й вимагає мінімальної справедливості. Люди не бажають, щоб їх мали за сліпих «котят», як виразився про людей народний депутат із «партії регіонів», Чечетов Михайло, що народився у селі Любимівка, Велико-солдатського району, Курської області, РРФСР. Господь Бог створив людину іншою, шанує її волю, її вибір та дбає за безсмертну людську душу. Подібні, згаданому чоловікові, мабуть, не бояться Господа, забувають, що вони тимчасові, що такий, якого ми згадали, прожив вже більшу половину свого віку й швидко стане на суд Божий. У вічності не допомагає партійний квиток, посада й майновий стан, там рахуються добрі діла, життя гідне християнського рівня, життя покаянне та примирення з Богом й ближніми. А  ближніми є кожна людина, яку необхідно не тільки шанувати й добре про неї говорити, але й любити. Це заповідь Бога, нашого Спасителя, який вказує на геройську любов: «А я кажу вам: Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас» (Мт 5,44). Господь не залишає місця ненависті або навіть, легковаження ближніх.? Добра людина-депутат може багато добра вчинити для громадян нашої країни! Господь, Творець душі кожної людини, інакше поводиться з нами, як люди відносяться між собою. Колись, як написано у книзі, прийшли старші Ізраїля й промовили до пророка Самуїла: «… Ти вже старий; сини ж твої не ходять твоїми слідами. Настанови, отже, царя над нами, щоб правив нами, як воно діється в усіх народів» (1Сам 8,5). Пророк дуже обурився, не бажав слухати людей, але помолившись, почув голос Бога: «… Слухай голос народу в усьому, що вони тобі скажуть: то не тебе вони відкинули: ні, вони мене відкинули, щоб я не царював над ними» (1Сам 8,7). Це не була воля Бога, щоб настановляти царів, однак, Господь  сказав Самуїлові, щоб виконати їхнє прохання, не бажав напруги й розбрату в народі. Подібно проголосив Ісус Христос про давання розвідного листа відносно жінки, хоч на те не було волі Бога, однак: «… Задля жорстокості сердець ваших Мойсей дозволив вам відпускати жінок ваших; спочатку ж не було так» (Мт 19,8). Сам Бог прислухався до людей, до їхніх неправих вимог, а люди такі жорстокі, що не бажають прислухатися до голосу свого ближнього. Бог чує і вислуховує, людина закриває вуха, знущається з ближніх і розпинає Бога.

   Достойні сестри, ви стоїте на порозі виборів, не президентських і не до парламенту, лише вибору Наставниці вашого Згромадження. Очевидно, що це - відповідальний момент, тому пропоную вам, щоб гідно поставитися до цього і зважити усі прикмети тієї особи, за яку будете голосувати. Ви добре знаєте себе, тому вам не складно буде оцінити ту, за кого впишете свій голос. Прошу, відкинути усі людські пересуди й пам’ятати, що Господь знає наміри нашого серця. Тому старайтеся, щоб ваш голос був спрямований на те, щоб голосувати за таку особу, яка подобається Господові; як було слово Божого чоловіка до священика Елі: «І я собі настановлю священика вірного, який буде чинити за моїм серцем і за моєю волею. …» (1Сам 2,35). Вибирайте таку особу, щоб була по волі Господній, уболівала за свій духовний стан, за праведне життя сестер та спасіння душ ближніх. Ми судимо по-людськи, а Господь глядить й знає серце людини. Він вказує вам на відповідну особу, яка буде найкраще дбати про своє Згромадження та про скріплення молитовної спільноти.  Коли пророк мав помазати сина Ессея на царя, Господь відізвався до нього: «… Господь бо не дивиться так, як чоловік: чоловік дивиться на лице, Господь же дивиться на серце» (1Сам 16,7). Віддайте з молитвою у серці в руки Господні вибір Настоятельки, а ваші серця хай цілковито прислуховуються до голосу Божого у цьому. Вчиніть це, що Богу угодно. Віддаю в опіку Матері Божій та ангелам хоронителям ваше Згромадження, кожну сестру зокрема та прошу в Господа про благословення для кожної черниці!

   + Ігор
   Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

   21 лютого 2014 р.Б. монастир сестер Пресвятої Родини (м. Львів, вул. Ялівець)

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Всеукраїнський тиждень католицького шкільництва: у Митрополичих палатах Свято-Юрського комплексу відбулося вручення нагород переможцям конкурсів

 • В Архикатедральному Соборі Святого Юра відкрити «Двері Божого милосердя»

 • У Львівській Архиєпархії УГКЦ відзначили День подяки за дар життя

 • Літургія відкриття СДМ (Краків, 26.07.2016)

 • У Львові відкрили ще один центр дозвілля для літніх людей.

 • Митрополит Ігор під час Асамблеї монашества (2015)

 • Семінаристам презентували діяльність «Карітас-Львів УГКЦ»

 • День катехита у Львівській архиєпархії

 • Пастирський візит владики Венедикта в с. Лапаївка

 • Духовні зустрічі студентів Львівської Політехніки

 • 80-ті роковини Голодомору в Україні

 • Відбулося робоче засідання катехитів (9.2.2017)

 • Владика Венедикт здійснив пастирський візит до парафії Успення Пресвятої Богородиці м. Яворів.

 • Владика Венедикт звершив освячення нового престолу в с. Страдч

 • Митрополит Ігор взяв участь у святкуванні храмового празника Катедрального собору Пресвятої Трійці (м. Дрогобич)

 • Пастирський візит парафії Пресвятої Тройці (с. Терновиця, Яворівського р-н) 2015 р. Б.

 • Зустріч працівника Руху «За тверезість життя» з молодіжною спільнотою с. Ставчани

 • Про бачення священика очима мирянина розповів душпастирям Львівської архиєпархії Мирослав Маринович

 • Засідання протопресвітерів Львівської архиєпархії (01.2017)

 • Владика Венедикт зустрівся з учасниками прощі на Святу Землю

 • Місії тверезості у парафії Благовіщеня Пресвятої Богородиці

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі