Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 06/01/2014 Слово Митрополита Львівського в день празника Навечір’я Різдва Христового
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського в день празника Навечір’я Різдва Христового

   Євр 1,1-18; Лк 2,1-20.

   Кожне народження приносить у світ щось нового, чинить його більш різноманітним, доповненим. Народження людей займає у цьому перше місце, тому що Творець утворює кожній людині окрему безсмертну душу. Різдво Ісуса Христа принесло у світ любов, радість, мир і спасіння. Мимо того, що кордони володіння кесаря Августа сягали від Риму аж поза Палестину й Сирію, то його сила та потуга ніщо у порівняні до любові, милосердя та могутності малого дитяти Ісуса, який прийшов на світ. Ісус, хоч - немовля, але володар усесвіту, правдивий Цар неба і землі; а кесар Август - у силі віку та захищений озброєним військом - скромна порошина по відношенню до Сина Божого. Цісар пишався своїми тимчасовими володіннями, Син Божий тріумфує великою любов’ю, милістю, прощенням та добротою. Земний володар мріяв про збільшення та зміцнення кордонів свого володіння, Небесний Цар наставлений на поширення без кордонів своєї любові у людських серцях. Земний монарх тримав усіх підданих у страхові, жорстокості й неправді, народжений Господь усім простягає руки примирення, смирення та розуміння. Август був обмежений, Христос – неосяжний, вічний, незмінний.  
   За царювання кесаря Августа, його почитали за «спасителя і відкупителя, що приносить людям спасіння» (T. LoskaSJ «Еwangeliezkomentarzemduszpasterskim» str. 649). Хоч відомо, що більшість земських володарів – несправедливі та завжди готові карати й позбуватися тих, хто говорить їм правду в очі, карати усіх, хто їм  стоїть на перешкоді. Кесар Август, правитель Киріній та цар Ірод жили у постійній тривозі, неспокою та боязні позбутися уряду, а люди, які відаються в руки Божого Провидіння, завжди спокійні, повні внутрішнього миру та певні спасіння. Люди Вифлиєму та його околиці не вміли прийняти Йосифа з Марією, щоб повити немовля-Ісуса, а убогі ясла спромоглися надати місце та прийняти безмежного Господа. Пастушки, побачивши ангелів та, почувши їх співучих голосів, спішили побачити народжене сповите немовля, яке – Божий Син; Ірод, натомість, приховував гнів та жорстокість, щоби вбити народженого Месію. Поклін Ірода, означав - бажання розправитися мечем з народженим дитятком (пор. Мт 2,16). Такий володар радо проливає невинну кров, щоб тільки залишитися при уряді. Велика різниця між тими особами, хто служить Богу та його шукає, а тими, хто служить князеві цього світу й себе знаходить (пор. Ів 14,30). Багато людей так люблять славу цього світу, що зовсім не дбають за смиренне та цілковито можливе служіння Богові. Народ часто вибирає світову знатність та знаменитість,  а вирікається покірного та простого життя з Богом у глибині душі. Христос прийшов на світ у вигляді маленького хлоп’яти, щоб кожній людині спростити шлях до вічної нагороди. Він не боровся за владу, нікому не погрожував війною чи розправами, лише добровільно віддався в руки Юди, який прибув з  відділом війська, первосвященицькими та фарисейськими слугами (пор. Ів 18,3). Любов прийшла на світ у вигляді немовляти, яка принесла світло й радість; натомість, князь тьми довершує своїх справ під прикриттям ночі, в темних та без свідків місцях, несподівано, страхаючи люд.
   Гляньмо щирим оком на вроджене немовля та признаймо у ньому Спасителя світу!  Радіймо нашим народженим Богом, який прибув у гріховний та темний світ, щоби принести правдиве духовне світло, торжество, перемогу й спасіння. Речі, що відносяться до спасіння нашої душі, не можна чинити без нашого Спасителя!  Хай народжений Ісус укріпить у нашому серці велику надію на позитивну зміну нашого життя з ним, освячення духа та щасливу вічність!

   + Ігор
   Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

   06 січня 2014 р.Б. Архикатедральний собор Святого Юра, м. Львів.

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • У храмі м. Винники освятили новоспоруджений престол (2015)

 • Владика Венедикт відвідав храм Святого Василія Великого (Рясне-1)

 • Робоча зустріч працівників Душпастирського відділу Курії Львівської архиєпархії (25.09.2015)

 • Владика Венедикт з прочанами молитовно вшанував о. Маркіяна Шашкевича

 • Храмовий празник на парафії Преображення ГНІХ

 • Увага до життя УГКЦ суттєво зростає за допомогою ЗМІ

 • Митрополит Львівський звершив поставлення у пресвітери диякона Юрія Цюпку.

 • У Соборі святого Юра відбулась мистецька програма «Музичний дар Патріярху Йосифу» (5.3.2017)

 • У Львові відкрилась виставка «Такі, як Василій Великий»

 • Митрополит Ігор освятив надкупольні хрести храму Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього, що у Львові.

 • Відбулася конференція з нагоди 90-ліття заснування Свято-Покровського монастиря Студійського Уставу.

 • Відзначення 20-ти річчя парафії Вознесіння Господнього, що у Львові. Фото

 • о. Іван Дулиба звершив свою приміційну літургію у храмі Львівської духовної семінарії

 • 150 років храму Покрова Пресвятої Богородиці у с. Митулин

 • Черга до Нерукотворного образу Спасителя у Львові

 • Передріздвяні реколекції у Кохавині

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі