Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 07/12/2013 Слово Митрополита Львівського під час спільної молитви з нагоди святкувань святкування 25 років священства о. Онацко Михайло
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського під час спільної молитви з нагоди святкувань святкування 25 років священства о. Онацко Михайло

   2Кр 11,1-6; Лк 9,1-16

   Всечесний отче Михайле,
   Всесвітлий та всечесні отці,
   Достойні учасники моління,
   яких зібрав певний ювілей нашого отця Михайла, дехто із вас не знаєте про те, тоді я озвучую, що священик Онацко Михайло святкує 25 років священства. Значить, його поставлення на священика відбулося 4 грудня 1988 року. Це були часи, коли наша Церква мовчала, але існувала, були покликання і свячення, однак, по можливості – усе відбувалося таємно. Служби Божі священики таємної УГКЦ служили  просто у помешканнях чи приватних домах. Тоді панував страх, але ті, хто служили Богу й людям, обережно наражалися на небезпеку. Більшість з духовників уникали зустрічі із тими, хто був негативно наставлений до нашої Церкви, зокрема, певні прислужники в КГБ, але мудрі люди й цих структур розуміли хто  вони - чиї сини й дочки.? Навіть в Органах безпеки працювали люди-християни, добрі та співчутливі особи. Багато із вас, що стоїте у храмі на молитві, пам’ятаєте ті буремні часи. Добре, що стан речей міняється й немає нічого на землі незмінного.

   Достойний наш отець Михайло, ювілят, теж йшов на ризик, бо вказівка на нього пальцем, телефонний дзвінок, написаний чи усний донос тодішнім зацікавленим органам, могли принести йому фізичну й духовну прикрість. І не тільки йому, але й родині, близьким, знайомим та усій нашій укритій Церкві. Кажу це тому, щоб не забувати подій, які приносить історія. Нікого не звинувачую в цьому, бо це було певне духовне добро для окремих священицьких осіб та тих, хто вірив у воскресіння нашої Церкви. І взагалі, необхідно тримати язика у мовчанці, щоб не проголошував підозрілих й здогадливих речей, за які прийдеться відповідати перед справедливим Суддею. Історію творять люди, часом, прикру й брутальну, хтось з таких покається й спасається, інші зухвало засуджують себе на вічне покарання. Кожна людина проектує свою вічність, приймаючи або відкидаючи надприродні цінності, які пропонує Пресвята Трійця, із неї: Спаситель усього світу.

   Простіть мені, що я віддалився від теми, замість того, щоб сказати кілька похвальних слів про священство, зокрема про священика Онацка Михайла, який відважився у ці нелегкі часи, (не вважайте цього за велику лайку, коли скажу: «радянські»,)  прийняти волю Бога - покликання до священства. У Святому Писанні не знайдемо багато тексту присвяченого 25-тилітному ювілею чи іншим датам пов’язаним з цим числом. Написано про царя Йосафата, що царював 25 років у Єрусалимі (пор. 1Цар 22,42). Потім знайдемо текст про певних осіб, яким виповнилося 25 років, що ставали царями (пор. 2Цар 15,33; 2Цар 23,36; 2Хр 25,14; 2Хр 27,1). Ми ж бажаємо говорити про священиків та священство, які установив сам Господь Бог. Бо Всевишній у давнину промовив до Мойсея, свого вибранця, такі слова: «… обгорнеш їм голови завоями, і буде їм священство установою вічною. Так настановиш у священики Арона і синів його» (Вих 29,9). Священство – велика й незбагненна таємниця, вічна правда: «Цей же, тому що перебуває повіки, має священство непроминальне» (Євр 7,24). Хто із мудрих, великих та мужніх духом цього світу, збагне слова про вічне священство, яке не пройде? - Ніхто із смертних людей не в силі збагнути слів пророка: «Ви ж будете зватися Господніми священиками; слугами Бога нашого вас будуть величати…» (Іс 61,6). Яка велика й незбагненна похвала священикам, що носять ім’я Господніх слуг!? Хто у силі виразити цю велич, послугу та відповідальність, яка лягає на священика Господнього? Як глибоко розумів своє служіння Богові й людям невтомний апостол Павло, який написав: «… я був служителем Христа Ісуса між поганами і виконував священицьку службу Божої Євангелії, щоб жертва поган була милою і освяченою у Святім Дусі» (Рм 15,16). Цей великий апостол дбав про поган, щоб вони не блукали духом, лише прийшли до правдивого Бога й були спасенними. Ось, гідний та праведний священик, який не жаліє свого життя й здоров’я, щоб вказати шлях людям до Бога. На жаль, не усі священики старалися гідно служити Богові. Старозавітній пророк так скаржився: «Його пророки чванливі й зрадливі, священики його святе осквернили, закон зґвалтували» (Соф 3,4). Звичайно, що негідні священики й пророки повинні каятися, коли Господь дає час, перепрошувати Бога за свої зневаги й чинити своє життя праведним. Хто щиро кається перед Богом, така душа здобуває прощення, оправдання, освячення й спасіння.

   Достойний та мирний наш отче Михайле, двадцять п’ять років проминули дуже швидко, бо Ти не встиг добре зауважити свого служіння у підпіллі, при виході нашої Церкви із укриття, служіння у Великій Британії та теперішньої послуги!? У різні місця посилав Тебе Господь, щоб послужитися Тобою для служби його народові. А Ти старався бути вірним Богу та гідно нести йому службу. Дякую Тобі, в ім’я нашої Архієпархії та Церкви, добро-привітний, покірний та тихий отче Михайле, за Твоє вірне та достойне служіння! Мудрець твердить: «Бо мудрість і повчальність - острах Господній: вірність та лагідність йому до вподоби» (Сир 1,27). Хай добрий і ласкавий Господь благословить Тебе, смиренний отче Михайле, праведністю духа, виконанням його волі, вірністю святій Церкві, бездоганним життя та добрим здоров’ям на багато років життя! Віддаю Тебе в опіку Божій Матері та ангелові хоронителеві! 
     
   + Ігор
   Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

   7 грудня 2013 р. Б. Храм Святої Анни (м. Львів, вул. Городоцька, 32)

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Владика Венедикт здійснив відкриття Року Божого Милосердя у с. Прилбичі

 • Робоча зустріч Пасторального відділу Курії Львівської архиєпархії

 • У м. Глиняни було посаджено сад імені героїв АТО (2016)

 • Відбувся Форум мирянських організацій Львівської архиєпархії

 • У Львові відкрили консультативно-просвітницький центр Руху «За тверезість життя».

 • Пастирський візит Митрополита Львівського в с. Чишки

 • Престольний празник у Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного

 • Освячення храму в с. Загір’я Пустомитівського протопресвітерату

 • Пастирський візит Митрополита Львівського до с. Лисиничі

 • У Львові Сестри Служебниці відновили чернечі обіти

 • свято Миколая у Львівському обласному дитячому психоневрологічному диспансері

 • У Хрестопоклонну неділю владика Венедикт звершив пресвітерське та дияконське рукоположення. Фото

 • Владика Венедикт відвідав новозбудований храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

 • Відбулася розширена зустріч комісії щодо приготування Архиєпархіяльного собору «Жива парафія місце зустрічі з Христом»

 • Митрополит Львівський вручив дипломи випусникам Львівської духовної семінарії Святого Духа

 • Комісія родини Львівської архиєпархії УГКЦ допомогла 55 сім’ям духовно відпочити

 • Пастирський візит у с. Грушів (18.10.2015)

 • Міжнародний симпозіум з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

 • Владика Володимир відвідав храм св.. свщм. Йосафата (24.04.2016)

 • Святкування 80-ліття освячення храму Різдва Пресвятої Богородиці у с. Солонка Митрополитом Андреєм Шептицьким

 • Митрополит Львівський виголосив реколекційні науки в соборі УГКЦ в Чикаго

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі