Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 10/08/2013 Слово Митрополита Львівського під час освячення "Дому надії"
  • Переглянути усі статті
   Преосвященний владико Давиде,
   Всесвітлі, преподобні та всечесні отці, Високопреподобні та преподобні сестри, Вельмишановні Добродії та представники влади, Достойні сестри й брати, ми освятили будинок, в якому замешкають добрі дівчата, що даватимуть гідний приклад християнського життя у нашому суспільстві. 

   Спільне життя, хоч у цьому випадку не чернече, лише разом в одному домі певних осіб, вимагає неабияких зусиль покори, простоти, взаємного прощення, розуміння та багато любові до ближнього. Дуже радію тим, що мудрі люди розуміють необхідність  житла для потребуючих осіб і не зважають на свої вимоги, лише дивляться на тих, хто очікує допомоги в більш скрутному стані. Знаю, що п. Люба Ковальчик здавна приїжджає з Канади в Україну та заохочує своїх краян канадійців, щоб допомагали тим, хто знаходиться у більшій потребі.

   Дякуємо Богові за це, що постав цей будинок, у якому проживатимуть певні особи, які будуть користати із цього житла й становлення свого духовного стану, щоб гідно провадити своє християнське життя. Висловлюю подяку усім щедрим Добродіям, які навіть найменшими пожертвами підтримували цей проект. Мудрець твердить: «Ближньому допомагай за твоєю спромогою, а й зважай на те, щоб самому не провалитись» (Сир 28,20).

   Часто люди не вірять у постання благодійних проектів, скептично дивляться на цих осіб, які прикладають максимум зусиль, щоб втілити в життя справжню любов до ближніх. Тільки час показує, що плани та мрії добрих людей давно були благословенні Богом.

   Кланяюся й дякую тим людям, які не щадять своїх коштів та старань, щоб служити іншим! Дах над головою та опіка над потребуючими заслуговує великої пошани для тих, хто створює ці умови й пам’ятає про осіб, що опиняються у матеріальній скруті. Людині багато не потрібно, але необхідні речі служать їй для великого духовного й матеріального добра.

   Духовна людина мудро навчає: «Головне для життя - вода, хліб і одяг та й хата, щоб було чим прикрити наготу» (Сир 28,21). Цей будинок служитиме сотні років для виховання, духовного ставлення та доброго напрямку життя майбутнім тисячам осіб, щоб освятити своє життя й осягнути вічне спасіння.  Добрий намір має дуже довге життя, навіть тоді, коли не існує будівель, проектів й тих добрих душ, що дали буття благородним ідеям!

   Дякую сестрам Служебницям на чолі із високопреподобною сестрою Провінційною Боніфатією за те, що вони піднімаються нового служіння ближнім у цьому чудовому домі, з якого виходитимуть у світ християнські дівчата, у майбутньому духовні матері чи просто, добрі люди. Виховати одну зрілу духовну людину коштує більше зусиль, як забезпечити таку особу в матеріальну потребу й дати їй у руки предметну необхідність.

   Закликаю вас, достойні, любі та дорогі сестри, не жаліти себе у служінні ближнім в цьому домі, лише віддатися цій службі усім своїм єством. Наше життя коротке, тому за цей невеликий період необхідно довершити якнайбільше благородних діл, щоб подобалися Богові.

   Автор святих псалмів пригадує: «…. За ділом рук їхніх дай їм, - поверни їм те, що вчинили» (Пс 28, 4). А побожний Мудрець пригадує, що «Господь не забариться… поки не заплатить людині за її вчинками і людських діл не оцінить за їхніми задумами» (Сир 34,22). Вважаємо це діло одухотвореним вчинком, яке буде довго жити поміж нашим народом й приносити чудові духовні плоди.

   Щиро дякую великим Добродіям, незнаним людям Благодійникам, але відомим Господові! Дякую сестрам за їхнє рішення віддано служити Богові в особах ближніх! Залишаю заклик дівчатам, які будуть тут мешкати, щоб з гідністю користали із духовних та матеріальних умов цього дому! Хай Господь усіх вас  благословить й обдаровує рясними духовними дарами та добрим здоров’ям на багато років гідного життя! 

   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ


   "Дім надії",  вул. Равська 6, м. Львів, 10.08.2013.

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Молитовні відвідини Свято-Покровського монастиря (09.01.2016)

 • Пастирський візит Митрополита Львівського до с. Лисиничі

 • У Львові урочисто відзначили 250-річчя храму Премудрості Божої, що в Шевченківському гаю

 • Храмовий празник на парафії Пресвятої Євхаристії

 • Чин облечин у Згромадженні сестер катехиток святої Анни

 • Святкування 100-ліття віднови Згромадження Cестер Святого священномученика Йосафата в Галичині.

 • Владика Венедикт помолився за новопереставленого пресвітера Володимира Мазура

 • Реколекції для духовенства Львівської архиєпархії (2016)

 • Святкування столітнього ювілею храму Святого великомученика Димитрія в с. Оброшино.

 • У гарнізонному храмі молились за примноження милосердя і любові серед українського народу.

 • Дитячий літній табір «Промінчик» у с. Борщовичі

 • Митрополит Львівський очолив молитовний відпуст в Кохавинському монастирі Св. Герарда, що на Жидачівщині.

 • Катехитична комісія

 • Владика Венедикт здійснив пастиський візит до храму Святих Ольги і Єлизавети, що у Львові.

 • Міжнародний симпозіум з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

 • У Львові розпочалися урочистості до 100-ліття з дня народження Блаженнішого Мирослава Івана

 • Наслідуючи Пречисту Діву Марію: у сестер катехиток відбувся обряд вступу до Кандидатури

 • У с. Велика Вільшаниця молились за жертв і героїв Другої світової війни

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі