Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 26/09/2013 Слово Митрополита Львівського з нагоди святкувань 20-річчя навчально-реабілітаційного центру «Джерело»
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського з нагоди святкувань 20-річчя навчально-реабілітаційного центру «Джерело»
    
   Гл 1,1-10, 20-25; Мр 5,1-20

   Всесвітлі та всечесні отці, Преподобні сестри,
   Достойні учасники моління, ми вдячні Богу за сьогоднішній день, за наших чудових Друзів з особливими потребами, за їхню простоту, дитячість, відданість, розуміння усіх та любов. Велику вдячність висловлюю організаторам моління, які запросили хор імені Г. Верьовки та чудовим хористам цього колективу за молитовну участь у цій Службі Божій. Дякую батькам, опікунам та усім людям доброї волі, які прибули сьогодні в цю церкву на моління до Бога, щоб прославляти його, виявити свою любов та дякувати йому за усіх його добродійства!

   Про Друзів з особливими потребами говоримо, як про дітей, які сприймають світ, людей та усе навколишнє ближче й дальше у свій спосіб, так, як дано їм розуміти. Це – їхнє життя й ніхто не може дивуватися цьому... Вони часто усе сприймають краще, від тих осіб, які вважають себе здібними до усього... Пригадаємо факт, коли, ось такі особливі діти бігли наввипередки на стадіоні, змагаючись, хто перший прибіжить до фінішу. Але сталося щось несподіваного: одна особа зашпортнулася і впала на біговій доріжці. Біг затримався… Ті, хто бігли спереду, зупинилися, усі повернулися до лежачої особи, підняли її, взялися за руки і разом прийшли до фінішу. Усі глядачі на стадіоні стали на прості ноги й довго-довго аплодували переможцям… Глядачі на стадіоні зі зворушенням стояли з очима повними сліз, побачивши такий мудрий спосіб розв’язання ситуації. Коли ми бачимо змагання не таких благородних осіб, там, падаючий сам піднімається, його обминають, перескакують, лають, нервуються – ніхто не зупиниться й не допоможе?! Яка велика різниця між одними й другими, між тими, кого називаємо «Друзями з особливими потребами» й тими, хто не посідає такої назви.? Господь, Ісус Христос, звертався до народу: «Якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Небесне Царство» (Мт 18,3). А, ось, особливим Друзям не потрібно навертатися і ставати дітьми, - вони завжди діти! І сам Господь запевнив їм Небесне Царство! Це – найбільше добро, це – найвеличніше щастя, почути слова запевнення від самого Бога про дарування Царства. Тут не може існувати жодного сумніву, жодної непевності, бо це – слова Творця неба і землі! Такі слова гарантії може давати лише Господь, який звертався до учнів: «…Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм: таких бо Царство Боже» (Мр 10,14). Людина такої певності ніколи не може гарантувати. Надзвичайно важливо для усього людства: ставатися дітьми Господа Бога! За цим скривається освячення, це – гарантія незмінної радості та  вічного спасіння! Діти, це – один із найбільших дарів Бога для батьків, для спільноти й для усього людства. А кожен дар приносить радість, навіть, коли дитина хвора її дорога направлена до Бога, у небо. Пророк, глибоко розуміючи це твердив: «Ось сам я і мої діти, що їх дав мені Господь…» (Іс 8,18). «Все у нас повинно бути другорядним у порівнянні з піклуванням про дітей і з тим, щоби виховувати їх…» (св. Ів. Золот., Бесіда на Еф XXI п.2), - навчає Учитель Церкви. Дітям необхідна опіка та виховання, праведний догляд, щоб їх зростити добрими та мудрими.

   Висловлюю велику вдячність батькам за сумлінне виховання дітей, за вашу безкорисливу любов, терпеливість та велику милість вашого серця у цьому ділі! В особливий спосіб дякую, пані Зеновії Кушпеті, яку найбільше знаю із праці в цій ділянці, за її великодушну посвяту в організації батьків та Дітей з особливими потребами! Сердечно дякую вам, пані Зеновіє за те, що ви прибула із Канади в нашу Україну й зацікавилася станом цих добрих дітей, яких ваше серце дуже полюбило й гаряче любить! Висловлюю велику подяку директору «Джерела», працівникам, щедрим Добродіям, мирним Волонтерам, людям доброї волі за прихильність, щедрість, посвяту, милосердя та любов до чудових Друзів, яких ви добре пізнали та чудово їх розумієте! Поздоровляю прекрасних Друзів, які багато навчають нас своєю простотою та праведністю серця! Висловлюю особливу подяку колективу хору Григорія Верьовки, які мелодійним співом та побожним співом звеличили наше моління до Бога! Дякую вам за чудовий вчорашній вечір, за чудовий спів, танцювальній групі, диригентам та оркестру. Висловлюю вдячність всесвітлому отцю Оресту Фредині за те, що прийняв усіх нас у цій чудовій церкві на сердечну молитву! Вітаю славне «Джерело» із першим 20-тиріччям і хай Господь благословить усіх вас рясними духовними дарами!   
    
   + Ігор
   Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

   26 вересня 2013 р. храм Різдва Пресвятої Богородиці, (м. Львів, пл.. Івана-Павла ІІ, 1)

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Табір для дітей зі священичих родин (12-21.08.2016)

 • Владика Володимир відвідав парафію Благовіщеня Пресвятої Богородиці, Львів (29.05.2016)

 • Митрополит Львівський звершив пресвітерське рукоположення. Фото

 • У гарнізонному храмі молились за примноження милосердя і любові серед українського народу.

 • Пастирський візит Владики Венедикта до с. Раковець з нагоди храмового празника

 • У Львові Божественною Літургією розпочався Синод Єпископів УГКЦ (2016)

 • Пастирський візит владики Венедикта до парафії Блаженного Миколая Чернецького (м. Золочів 10.04.2016)

 • У с. Малечковичі відбулася вистава про покликання і діяльність Праведного Митрополита Андрея

 • Військовослужбовці з Дніпропетровська молились Хресну дорогу у відпустовому місці с. Страдч

 • Пастирський візит до храму свв. Володимира і Ольги (м. Львів 2015)

 • Митрополит Львівський звершив Архиєрейську Літургію Передшеосвячених Дарів у Гарнізонному храмі (22.04.2016)

 • Духовно-профілактичні місії тверезості серед молоді на Золочівщині (26.10.2016)

 • У парафії Пресвятої Трійці (с. Велика Вільшаниця)відбувся день духовної віднови

 • Митрополит Львівський звершив поставлення у пресвітери диякона Юрія Цюпку.

 • Відзначення 20-ти річчя парафії Вознесіння Господнього, що у Львові. Фото

 • У Національній академії сухопутних військ вшанували жертв голодоморів (26.11.2016)

 • Владика Венедикт відвідав засуджених у Святвечір (6.1.2017)

 • Владика Венедикт відвідав храм Святих верховних апостолів Петра і Павла, що в с. Зимна Вода

 • смт. Старий Розділ

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі