Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 24/09/2013 Слово Митрополита Львівського під час виборів Ігумені сс. Студиток
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського під час виборів Ігумені сс. Студиток

   Мр 3,28-35.

   Преподобні сестри,
   Преподобні отці,
   маємо чудову нагоду для молитви, а разом з тим, сьогодні, поважну оказію активну й пасивну брати участь у виборах сестри Ігумені монашої спільноти сестер Студиток. Це – дуже поважний момент у житті сестер монахинь Студійського Уставу! Господь завжди вільний  у виборі наставників й настановляв тих, кого сам бажав, вибрав Давида з-поміж усіх інших його братів пропонованих людиною. Навіть батько Єссей не вважав свого сина Давида здібним на якусь посаду, бо приводив старших і вродливіших, а про найменшого забув. Того, кого люди відсували на задній план, Господь ставив на перше місце: «Багато з перших будуть останніми, а останні – першими» (Мт 19,30). Господь Бог має інше оцінювання осіб ніж люди, бо він глядить по своєму на людину, як судить святий апостол Петро: «… Я справді розумію, що Господь не дивиться на особу, а в кожному народі, хто його боїться і чинить правду, той йому приємний» (Ді 10,34-35).

   Преподобні сестри, дуже добре, що маєте можливість вільно й без усякого тиску висловити свою думку, свій погляд та свій вибір відносно Ігумені вашого монастиря. Очевидно, що необхідно керуватися волею Бога відносно цього важливого вибору, молитися до Господа й просити духовного світла, щоб вказувати на таку особу, яка подобається Богові, а не ту, яка симпатизує людям. Бо уже відомо, що люди часто мають погляд на зовнішні прикмети особи, а Господь глядить на серце та згідність з його волею, оцінює тих, хто чинить правду перед ним. У виборі не потрібно керуватися людськими прикметами та симпатією особи відносно особистих зв’язків, але вибирати таку сестру, яка буде націлена на виконання волі Бога, а не керуватися поглядами людей. Божа оцінка особи важливіша й правдивіша від судження людини, бо кожна людина помиляється, а Господь -  ніколи! Книжники твердили, що Ісус Христос злим духом виганяє Велзевула, а Спаситель твердить: «Бо хто чинить волю Божу, той - мені брат, сестра і мати» (Мр 3,35). Бог тримає найвищий рівень оцінки людей й не керується їхньою оцінкою чи поглядом інших створених ним духів. Його суд та розуміння людини завжди глибока й правдива, бо Господь  знає серце кожної особистості та її життя із нутра. «Ти ж, Господи сил, що справедливо судиш, вивідуєш нутро й серце…» (Єр 11,20), - говорить пророк.

   Достойні та глибоко шановані мною сестри, бажаю, щоб ви не шукали у виборі Ігумені свого задоволення, протистояння іншим чи якоїсь особистої вигоди тощо. Ви усі молилися за благословення доброго вибору, ви – зрілі особи, любите Бога, свій монастир, сестер та Устав, тому ваш вибір повинен бути безсторонній, цілковито згідний з волею Господньою. Не дивіться на обличчя, талант, зовнішній вигляд чи вдачу людини, лише щиро подумайте про згідність вибраної особи з волею Бога, її готовість завжди чинити волю Всевишнього, вміння радо відрікатися від своїх поглядів… Важливо, - щоб така людина любила й бездоганно служила Богові та ближньому. Колись Господь звернувся до пророка Самуїла такими словами: «… Я пошлю тебе до Єссея, вифлеємця, бо я наглянув собі царя між його синами» (1Сам 16,1). Сам Бог вказав на того, кого він обрав. А цареві Давидові не було легко прийняти й виконувати цей уряд. Діючий цар «Саул хотів прибити Давида списом до стіни, але він відскочив від Саула, спис устромився в стіну, а Давид утік і спасся» (1Сам 19,10). Згодом, цар Саул довго переслідував Давида, який йому нічого злого не вчинив. Хоч Давид мав можливість помститися Саулові, вбити його, але не бажав цього чинити (пор. 1Сам 24,5). Подібно терпів від переслідування пророк Мойсей, якого Господь вибрав на провідника вибраного народу, бо  Корах та Датан з Авірамом «повстали проти Мойсея, і з ними 250 чоловік із синів Ізраїля, князі в громаді, радники на зборах, люди значні» (пор. Чис 16,1-3). Не легко служити вибраним провідникам своєму ж народові, не просто служити вибраній сестрі Ігумені у своєму монастирі. Але цього бажає Господь, який ніколи не залишить тієї, на яку він сам вказує. Бажаю вам, достойні сестри, спокійного та справедливого вибору. Хай Святий Дух керує вашим розумом для доброго обрання тієї, яку він сам передбачив.  Віддаю ваші вибори під опіку пресвятої Богородиці та ангелам хоронителям, щоб ви гідно здійснили волю Бога!

   + Ігор
   Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

   19 вересня 2013 р. м. Львів.

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Владика Венедикт узяв участь у святкуванні 20-ліття храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Нестюки, що на Золочівщині

 • Освячення каплиці Святих Володимира і Ольги у м. Інсбрук (Австрія)

 • Пастирський візит Митрополита Львівського до с. Лисиничі

 • Софія Шептицька

 • Християнські новорічні фестини «У Новий Рік 2016 з Ісусом Христом»

 • Презентація книги Преосвященішого владики Венедикта «Роздуми до літургійних читань Євангелія»

 • Митрополит Ігор відвідав з нагоди храмового празника парафіяльну спільноту с. Новосілка Пустомитівського протопресвітеріату.

 • Митрополит Ігор відвідав з нагоди храмового празника парафіяльну спільноту с. Новосілка Пустомитівського протопресвітеріату.

 • Митрополит Львівський благословив катехитів архиєпархії на катехитичне служіння

 • Львівська гімназія ім. Олени Степанівни вшанувала в Архикатедральному соборі Святого Юра Митрополита Андрея

 • Владика Венедикт відвідав храм Зіслання Святого Духа (м. Пустомити)

 • Митрополит Львівський Ігор

 • Перші обіти в Згромадженні сестер Святого священномученика Йосафата

 • Владика Володимир відвідав храму блаженного Миколая Чарнецького (15.05.2016)

 • Пастирський візит владики Венедикта до парафії Блаженного Миколая Чарнецького, що у м. Золочів, з нагоди храмового празника

 • «Говоріть словом і своїм життям про Христа», - владика Венедикт до учасників «XXI Міжнародної пішої прощі «Львів-Унів». Фото/відео

 • Храмовий празник парафії Святого Архистратига Михаїла (21.11.2016)

 • Пастирський візит владики Венедикта до парафії Блаженного Миколая Чарнецького, що у м. Золочів, з нагоди храмового празника

 • Урочистості з нагоди початку нового Літургійного та навчального в УКУ (2015)

 • Захисникам Вітчизни від парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці (м. Львів, вул. Чукаріна, 5)

 • Велика Вечірня у храмі Святого Архистратига Михаїла (20.11.2016)

 • Відзначення 100-річчя храму с. Роснівка

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі