Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 07/04/2017 Слово Митрополита Львівського у празник Благовіщення Пресвятої Богородиці
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського у празник Благовіщення Пресвятої Богородиці
    
    
   Євр 2,11-18; Лк 1,24-38
    
   Кожного року і кожного разу на свято Благовіщення, коли читаємо уривок із євангелія святого апостола Луки,  чуємо про те, як ангел Гавриїл прибув до молодої діви Марії в містечко Назарет, щоб звістити їй про вибрання її на матір Спасителя світу. Цю Божу пропозицію-вістку приніс для Марії небесний посланець архангел Гавриїл. Глибокі знавці Святого Писання пояснюють, що словом «діва» називали чотирнадцятилітніх незайманих дівчат, або й молодших віком (див. CraigS. Keener «KomentarzdoNowegoTestamentu» на Лк 1,26-38).  Для неї ця новина була ніби гучним громом із високого неба. Сам небесний представник став перед дівою Марією й промовив до неї: «… Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками» (Лк 1,28). Молода Марія була заскочена від несподіваного привітання, затаїла дух й глибоко задумалася. Правда, перебуваючи у святині, вона знала писання, що від діви народиться Спаситель світу. Багато із побожних письменників стверджують, що Марія мріяла бути помічницею для цієї діви, яка породить Месію. Велика покора Марії та смиренність серця ніколи не пропускали мислі про вибрання її на матір Сина Божого. На Утрені канону сьогоднішнього свята побожні автори вкладають в уста Марії наступні слова:  «… хочу зрозуміти, як природа людська витримає з’єднання з Богом?» (Утреня троп. п.4). Або чергове її запитання: «… як я, маючи навіть чистоту нетлінну, можу народити плоттю безплотне Слово?» (троп. п.4). Звичайно, що це глибокі питання, таємничі для людини. Але довіра Марії до Бога та виконання його воліперевищують незрозумілі людському розумові таємниці! Марія бачила перед собою Божого речника із неба, який прибув в ім’я Небесного Отця, щоб через неї сповістити усьому світу радісну новину. Не знала, що відповісти, не було з ким порадитися, не мала часу на довгі роздуми… Повинна сказати «так», або «ні». Прийняти волю Бога, або відхилити її. Марія була вільна у виборі, хоч це була Божа пропозиція. Її розум був швидкий, разом з тим, покора й велика любов до Бога полонили її серце, наклонюючипогодитися з велінням Господнім. Поставила одне запитання ангелові: «… Як же воно станеться, коли я не знаю мужа?» (Лк 1,34). В цьому питанні відчитуємо, що вона спланувала, вірніше, уже вирішила цілковито посвятити своє життя на служіння Богові. Була заручена, однак трималася рішучої постанови залишитися дівою, служити Господу в дівоцтві. Ангел пояснив їй, що стати матір’ю Божого Сина – діло Боже, усе довершиться за справою Святого Духа. У Господа усе можливо, у Бога не існує проблем… Відразуслуга із небес повідомив її, що неплідна Єлизавета у своїй старості зачала сина – Богові все під силу. Діалог закінчився тим, що Марія прийняла волю Бога, назвавши себе Господньою слугинею. Не претендувала на високі назви, була смиренною та скромною, що повинно надихати людей до простоти й проганяти гординю, лихі та нечестиві задуми.
    
   Усім людям необхідно ставатися учнями Марії, вступати в школу Богородиці, щоб практикувати сердечну любов до Бога та ближніх. Вона навчає духа смирення, не надихає думати про себе високо. Називає себе рабинею Бога, тою, яка нічого свого не посідає, свідома, що усе добро в неї походить від Господа. Марія завжди тиха й покірна, навколо неї не роздається жодного галасу, мало говорить, лише тоді, коли необхідно. Багато роздумує про Бога в серці, дивується, що Господь звернув на неї увагу. І вибухає глибокою похвалою для Господа: «…Величає душа моя Господа і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм» (Лк 1,46-47). Не  бачить себе поза Богом, не розуміє, щоб можна кимсь або чимсь більше радіти від того, аби перебувати з Господом. Серце Марії приліпилося любов’ю до Господа! До неї відносяться чудові слова: «Уся ти гарна, моя люба, і вади нема в тобі!» (П п 4,7). Тут розуміється, насамперед, внутрішня краса Богоматері, пречудний стан душі та серця, де немає місця на жодну недосконалість. Ось, служіння діви Марії, її відданість Господу. Вона у Господніх руках, їй краще бути Божою рабинею, ніж володіти усім добром світу, ніж керувати народами чи царювати над землею… Богородиця споглядає на нас з-під хреста, як на своїх синів й дочок. Довіряймо глибше своє життя пречистій Марії, так, як вона довірилася Богові!
    
    
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   7 квітня 2017 р. Б., Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Владика Володимир відвідав парафію Благовіщеня Пресвятої Богородиці, Львів (29.05.2016)

 • У с. Передвіря відбувся Чин благословення храму (06.10.2015

 • Владика Венедикт відвідав навчально-реабілітаційний центр «Джерело». Фото

 • У Львові відслужили поминальні Богослуження за упокій душі Юрія Вербицького

 • Митрополит Львівський звершив чин введення в протодияконство

 • Владика Венедикт звершив Божественною Літургію в Святоуспенській Унівській Лаврі (15.05.2016)

 • Митрополит Ігор звершив пресвітерське рукоположення в Архикатедральному соборі Святого Юра.

 • Відбулося Друге військове паломництво до с. Раковець

 • У 184 Навчальному центрі відзначили Водохреща (129.1.2017)

 • Зустріч християнських сімей 15 листопада 2015 року

 • Зустріч священнослужителів з Високопреосвященним Архиєпископом Томасом (Едвардом) Ґаліксонном, Апостольським нунцієм в Україні

 • Відбулася проща родин до с. Прилбичі

 • Різдвяна академія «Коляда з Митрополитом» - 2016

 • Владика Венедикт звершив освячення розписів храму в с. Липники

 • Митрополит Львівський очолив Божественну Літургію з нагоди святкувань 20-річчя навчально-реабілітаційного центру «Джерело»

 • Капелани України та Канади обговорили співпрацю у сфері військового духовенства

 • 55-річчя єпископської хіротонії владики Андрія (Сапеляка)

 • ЛНУ ім. Івана Франка відзначив 353-й день народження прощею до Зарваниці.

 • медики Львівщини відзначили професійне свято молитвою

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі