Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 26/02/2017 Слово Митрополита Львівського у Неділю Прощення
  • Переглянути усі статті
   Доброчесні отці, достойні семінаристи,
    
   Для нас, кожен час, кожна хвиля повинна бути дорогою, бо це відноситься до освячення та спасіння не тільки нашої душі, але багатьох інших душ, за які ми повинні молитися. Відомо, що вірні сповідаються та каються перед Богом за свої провини, які вчинили супроти Господа та ближніх… Коли цар Давид зрозумів, що він прогрішив проти Бога,  обчисленням свого народу, чого не повинен був робити, сказав Богові: «… Согрішив я тяжко, зробивши це. Отож, Господи, прошу, прости провину твого раба, бо вчинив я дуже нерозумно» (2Сам 24,10). Давид благав Господа, щоби простив йому гріх, бажав отримати прощення, каявся й отримав.
    
   Необхідно теж пам’ятати про прощення іншим, що добре розуміли побожні люди, тому залишили для нащадків живу мудрість: «Ближньому твоєму кривду прости, тож, попросивши, й сам прощення гріхів одержиш» (Сир 27,2). Про єгипетського Йосифа, якого брати продали, позбулися його, бо ненавиділи за його прозорість душі й простоту серця, дізнаємося наступне. Коли помер їхній батько, брати боялися, що Йосиф помститься за їхню злобу. Послали, щоб сказати братові, що батько просив Йосифа, щоб простив вину за їхній гріх: «… Та ти прости тепер, будь ласка, провину рабам Бога твого батька. І заплакав Йосиф, як вони це говорили до нього» (Бут 50,17). Хтось просив прощення для усіх братів, хто вчинив кривду своєму братові, Йосифу. І наймудріший цар Соломон, посвячуючи святиню, так благав Господа: «… ти вислухай з неба і прости гріхи слуг твоїх і народу твого, Ізраїля. Вкажи їм добру путь, щоб нею простували, і пошли дощ на твою землю, що її дав ти твоєму народові у спадщину» (1Цар 8,36). Цар заступався перед Господом за увесь свій народ у духовних та дочасних справах й потребах. Вірив, що Господь вислухає його слів й проявлятиме на майбутнє своє велике милосердя та милість над тими, хто вчинить беззаконня. Пророк Мойсей також навчав, щоби ставати перед Богом й заступатися за свій народ, благаючи у Господа прощення прогрішень: «Прости твоєму народові Ізраїлеві, що його ти, Господи, визволив, і не допусти, щоб безвинна кров зосталася посеред твого народу Ізраїля. Так буде спокутувана та кров за них» (Втор 21,8). Тим підкреслюється, що усім, особливо особам, покликаним до служіння перед Богом, необхідно благати Господа не лише о прощення власних провин, але молити Бога, щоб прощав беззаконня своєму народові. Так чинили великі праведники, колись, святий Альфонс молився до Бога, щоб вулкан Везувій більше не викидав своєї розжареної маси й не губив народ. Наш Спаситель також закликає, молитися одні за одних, особливо що відноситься до прощення гріхів, які стають великою перешкодою до мирного життя з Богом. Бо гріх, духовний бруд, – ненависний в Божих очах. Тому Син Божий велів у такий спосіб звертатися до його Небесного Отця: «Прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим» (Мт 6,12). Тут усі разом, а також, одноособово, заступаймося перед Богом й благаймо його в різній духовній потребі за себе та наших ближніх.
    
   Що важливе у наших моліннях, постах, милостинях й прощеннях? А це те, щоб практикувати духовні вправи з любові до Господа й ближніх, не хвалитися тим та не забувати на Божі Заповіді, які необхідно виконувати. Хай пресвята Богородиця, Мати Милосердя, навчить нас молитися за ближніх та зі щирого серця прощати тим, хто нас образив чи ображає. Вона  не звинувачувала розпинателів свого Сина, лише, благала разом з ним Небесного Отця, щоб простив їм, «не знають бо, що роблять».  Благаймо Бога, щоб прощав гріхи нам та ближнім.  Хай цей святий піст буде для нас благословенним! 
    
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   26 лютого 2017 р. Б., Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • «Говоріть словом і своїм життям про Христа», - владика Венедикт до учасників «XXI Міжнародної пішої прощі «Львів-Унів». Фото/відео

 • «Велика коляда» у м. Винники: благодійна акція зі збору коштів на будівництво храму Святої Софії Премудрості Божої.

 • Владика Венедикт очолив нічні чування в Уневі

 • Відбулися реколекції для працівників Курії Львівської Архиєпархії

 • Владика Ігор освятив наріжний камінь майбутнього храму у м. Винники.

 • Працівники Руху «За тверезість життя» вдруге відвідали військових у Золочеві

 • ІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ

 • Відбулась чергова зустріч у Школі духовності та євангелізації

 • Пресвятої Богородиці (2016)

 • Гарнізонний храм відсвяткував свою четверту річницю з дня відкриття

 • Молодь Львівської Архиєпархії на СДМ (Краків, 26.07.2016)

 • Владика Ігор освятив наріжний камінь майбутнього храму у м. Винники.

 • Свято спільної коляди монашества УГКЦ у Брюховичах

 • Презентовано нову книгу Владики Венедикта – «Роздуми до літургійних читань Апостола»

 • Екологічні місії у м. Пустомитах (2016)

 • Пастирські відвідини Владики Венедикта студентської спільноти Львова.

 • Робоча зустріч працівників Пасторального відділу Курії Львівської архиєпархії (01.2016)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі