Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 21/08/2013 Слово Митрополита Львівського до Сестер служебниць Непорочної Діви Марії
  • Переглянути усі статті


   Слово Митрополита Львівського
   до Сестер служебниць Непорочної Діви Марії

   Мт 20,1-16.

   Всесвітлий отче Ректоре, Високопреподобна сестро Терезо,
   Всечесні отці,

   Преподобні сестри Наставниці Провінцій та повірені з уряду сестри Згромадження,

   дякую вам, дорогі, преподобні й достойні сестри, що вибрали нашу Семінарію та прекрасне місто Львів, для проведення часу на молитві й потрібної зустрічі для вирішення необхідних напрямних питань розвитку вашого Згромадження! Вважаю, що це молитовне та благословенне Господом місце сприятиме вам гідно розв’язувати доконечні питання життя та діяльності преподобних сестер вашої спільноти.

   Сьогоднішній уривок Святого Писання виразно представляє нам необхідну та невтомну працю, а у нашому випадку – служіння Богові, що провадить до вічної нагороди. Людина-господар вийшов рано-вранці, щоб наймати працівників у свій виноградник. Не втрачав часу, знайшов таких. Домовився з ними про відповідну платню за їхню цілоденну роботу. Нічого не сказано за відповідальність та старання про працю найнятих робітників. А Господар, тим часом, мав потребу в робітниках, мабуть, його виноградник був дуже великий, а з другого боку, цей добрий чоловік бажав зайняти працею тих, хто бездіяльно стояв на ринку. Він часто приходив туди й пропонував працю у своєму великому городі. Люди не відмовлялися, радо направлялися туди, надіючись, принаймні, на якусь винагороду. З іншими працівниками господар не домовлявся про платню, бо вони приходили значно пізніше: тоді, коли їх зустрів та запросив господар, так виходить із євангельського уривку.

   Робітники йшли працювати із звичайною надією, що дістануть невелику винагороду чи просто: отримають мінімальні засоби для проживання. Господар виявився щедрою людиною, цінив працю кожного робітника, його перебування під пекучим сонцем та старання про поручену працю. Управитель власника вкінці дня давав платню кожному, хто працював у винограднику цілий день, а навіть, одну годину.

   Сталося так, що платню було видавано спершу тим, хто працював лише одну годину. Ці особи отримали динарій, таку суму, за яку працювали по домовленості ті, хто увесь день трудилися. Перші, тобто, ті, хто працювали повний день, припускали, що отримають значно більше й претензійно виявили своє невдоволення до господаря, що отримали рівну суму до тих, що працювали лише  одну годину. Власник винограднику зовсім не розгубився, бо він пригадав невдоволеним, що вони погодилися працювати за динарія увесь день. Він віддав їм договірну платню, а іншим, теж, захотів дати по динарію, бо так уважало його сумління. Доброта господаря була критикована працівниками, які трудилися увесь день. Вони міркували по-іншому, не були вдоволені щедрістю властителя. Мабуть, їм би сподобалося те, щоб вони отримали два, три чи більше динаріїв. Забули про договір, вимагали неможливого.

   Тут виявилася недобра воля певних осіб, їхня заздрість й критиканство, осудження господаря, який давав їм працю й винагороду за неї. Цей чоловік нікого не кривдив, навпаки, щедро ділився своїм достатком. З цієї притчі можемо здогадатися, що Господь кличе до служіння й до вічної нагороди людей різного віку та у різний час. Він найкраще вміє оцінити служіння кожної людини.

   Бог не споглядає на обличчя людей, лише оцінює їхню ревність, відданість у служінні та благородність душі в здобутих чеснотах. Святий Іван Золотоустий, задумуючись над цією притчею чинить такий висновок: «Мені здається, що він (Господь) вказує тут на юдеїв і на тих із вірних, які, засяяли спочатку чеснотою, а після неї розчарувалися і знову повернулися до пороку; подібно, як і на тих, котрі, віддалившись від беззаконня, згодом багатьох перевищили чеснотами» (св. Ів. Золот., Бесіда LXIV на Мт п.4).

   Слід навчитися того, щоб не судити ближніх за промахи їхнього життя, за погані вчинки чи інші духовні недомагання. Необхідно відшукати у кожній людині добро, яка, можливо й не так праведно живе, однак, чинить деякі гідні діла, яких нам бракує. Скеровуймо свої очі на Учителя, нашого Господа, в ньому знайдемо усе необхідне до збудування й здобування чесноти. Можливо, споглядаючи на своє життя, ствердимо те, що спочатку нашого покликання ми значно краще утверджувалися у вірі та ревніше служили Богові та ближнім.

   Повернути своє життя щиро до Бога ніколи не пізно й практикувати любов до ближніх -  завжди оправдано! Відновлюймо нашу віру в правдивого Бога, утверджуймося у практиці чеснот, часто  споглядаймо на усе наше життя, не докоряймо ближнім та не осуджуймо їхнього життя. Розбійник, що висів на хресті поруч Ісуса, за кілька годин показав високий рівень чеснот, здобув похвалу в Спасителя й вічну нагороду в небі! 

   Бажаю  вам, достойно-любі сестри, зі спокоєм віддати особисте життя й життя вашого Згромадження в Господні руки, чесно виконувати його волю та просити Бога про гідну практику християнської любові! Хай Господь благословить ваші змагання, освячує вас та провадить шляхом чеснотливого життя!

   + Ігор

   Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

   Львівська духовна семінарія Святого Духа, 21 серпня 2013 р.Б.

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Освячення каплиці св. ап. Андрія Первозванного та Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького

 • Завершилися щорічні реколекції для катехитів 2015

 • «Якщо Бог є світлом, то світлом життя є віра в Бога», - Блаженніший Святослав у Зарваниці

 • Відбулася зустріч курсу «Сім’я - домашня церква».

 • Превентивно-профілактичні семінари у Яворові (28.10.2016)

 • Відбулася Всеукраїнська проща до с. Страдч

 • Владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський 4 жовтня 2015 року у монастирському храмі Пресвятого Серця Ісуса (м. Жовква)

 • У Львові відбувся «Форум сімей»

 • Пастирський візит парафії Пресвятої Тройці (с. Терновиця, Яворівського р-н) 2015 р. Б.

 • Пастирський візит Митрополита Львівського в с. Чишки

 • Пастирський візит Владики Венедикта до храму Свщмуч. Йосафата: дві сестри редемптористки склали вічні обіти

 • Панахида за жертв Чорнобильської катастрофи

 • У головному храмі Львівської митрополії відсвяткували престольний празник

 • Пастирський візит до храму Св. Миколая (с. Якторів) 2015

 • Рух «За тверезість життя» провів профілактичний семінар з учнями школи с. Великополе

 • Пастирський візит Митрополита Львівського в с. Чишки

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі