Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 29/12/2016 Слово Митрополита Львівського до семінаристів на завершення 2016 року
  • Переглянути усі статті


   Слово Митрополита Львівського
   до семінаристів на завершення 2016 року
    

   Преосвященні владики,
   Доброчесні отці,
   Достойні семінаристи,
   закінчується 2016 рік, який швидко промайнув, подібно, як проминає наше життя. Для усіх нас він пройшов по-різному. Здогадуюся, що в усіх рік був вдалим, маємо на увазі духовний аспект. Вкінці року більш детально заглядаємо у своє сумління, робимо аналіз свого життя, вчиняємо намір на наступний рік. Дуже важливо тримати на контролі наше відношення до Бога! Необхідно уникати погрішностей, а старатися про те, щоб укріплювати нашу душу у постійній практиці чеснот. Стараймося про те, щоб мати духовного провідника і завжди бути з ним щирими та відкритими. Гідно практикуймо Тайну святої Сповіді, стараймося, щоб сердечно каятися за свої провини, а не тільки сповідатися із вчинених промахів у духовному житті.
    
   Сьогодні на Вечірні ми молилися й згадували пророка Даниїла, і трьох молодих хлопців: Ананію, Азарію і Масаїла. Пророк Даниїл походив із знатного юдейського роду. Був забраний у Вавилон, коли цар Навуходоносор завоював Єрусалим (586). Даниїл виховувався при царському дворі й дуже швидко перевищував мудрістю усіх вчених царя. Необхідно пригадати, що пророк і три юнаки, що служили при царському дворі, - мимо розкішного життя зберігали закон Мойсея, тобто, не їли заборонених законом страв. Мали стержень в житті, не хиталися, не вагалися, не втішалися з того, що можуть користати із вигідного життя. Вони ставили вище духовний спосіб життя від матеріальної вигоди. Їхній наставник Амилсар дозволив їм триматися свого закону: не їсти м’яса чи заборонених страв. Просили, що десять днів будуть їсти овочі й пити воду для проби. Хлопці мали добрий вигляд, кращий від тих, хто споживав розкішні страви. Через вірність приписам Бог благословив їх мудрістю й усяким хистом. З усіх іспитованих юнаків, ці четверо, показалися наймудрішими, тому цар призначив їх, щоб служили при ньому.
    
   Господь дарував Даниїлові дар пояснювати сни, зокрема, він пояснив царю Навуходоносору сон, який його тривожив. Усі мудреці й ворожбити царя не могли йому пояснити значення сну. Даниїл приступив до вельможі й повідомив, що він пояснить сон, тільки йому необхідний певний час. Він молився з трьома своїми друзями до Бога й Господь у сні відкрив йому тайну того сну. Даниїл став перед царем й повідом, що лише Бог, який на небесах, відкриває правдиві тайни. Сказав цареві про те, що царства, які він бачив, ніби одне тіло, що мало голову, груди, руки, ноги з різного матеріалу. Потім, сказав цареві, що він бачив великий камінь, що відірвався від гори і вдарив у ноги цього велетня. Він розсипався, а камінь виріс у велику гору. Сон означав, що вавилонське царство розділиться одне за другим по порядку як чотири царства, а четверте ще на два. А камінь це – Христос, який стоїть понад усіма земськими царями. Коли Навуходоносор почув це, припав перед Даниїлом на лице і промовив: «… Справді Бог ваш - Бог над богами, Володар над володарями й відкривач тайн, якщо ти ото спромігся виявити цю тайну» (Дан 2,47).
    
   Відома інша історія: «Цар Навуходоносор звелів зробити золотого боввана, 60 ліктів заввишки й 6 ліктів завширшки, й наказав поставити його на рівнині Дура у Вавилонській області» (Дан 3,1). Усі повинні були покланятися на «звук сурми, сопілки, цитри, гарфи, гусел та гудьби й усякого роду музичних приладів» (Дан 3,5). Поряд було розпалено вогонь для тих, хто посміє не виконати приказу царя. Три юнаки не вклонилися  ідолові, бо пошану віддавали правдивому Господу. Піч розпалювали ще більше на приказ володаря і туди кинули трьох хлопців. Седрах, Мисах та Авденаго були у печі,  а вогонь спилив тих, хто їх кидали туди. Ангел прийшов і вчинив так, що юнаків вогонь не палив, бо вони довіряли Богові й славили його. Знані інші історії, які описав пророк Даниїл, але вистарчить й цього, щоб зрозуміти силу Божого Провидіння. Господь так зберіг життя юнаків у печі, що, навіть, волосся не горіло…
    
   Достойні молільники, стараймося цілковито довірити своє життя Богові. Він показав не один раз свою силу, міць та вірність тим, хто покладається на нього. Господь не повинен кожного разу творити подібні чуда, він  показав, що його влада є всюди й необхідно слухатися його. Хай цих кілька слів допоможуть нам вповні покладатися на Господа, довіряти йому та вірно служити. Усім бажаю радісних свят Христового Різдва та благословенного Нового року! 
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
    
   29 грудня 2016 р. Б. Львівська духовна семінарія Святого Духа, м. Львів 

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • «Український реквієм» у Будинку органної музики (21.11.2016)

 • У с. Передвіря відбувся Чин благословення храму (06.10.2015

 • Владика Венедикт очолив святкування храмового празника у парафії Пресвятої Тройці с. Солонка

 • передріздвяні реколекції для дружин священиків Львівської архиєпархії

 • У Кохавино урочисто відкрили Двері Божого Милосердя (10.06.2016)

 • Празник Успіння Пресвятої Богородиці у Святоуспенській Унівській Лаврі

 • Відновлення хресних обітів у соборі Святого Юра

 • Храмовий празник у дрогобицькому Катедральному соборі Пресвятої Трійці (20.06.2016)

 • «Канікули з Богом» у с. Малечковичі

 • Різдвяна академія «Коляда з Митрополитом» - 2016

 • Військові капелани молились разом із солдатами строкової служби

 • Владика Венедикт здійснив пастирський візит до храму Успіння Пресвятої Богородиці, що в Пустомитах. Фото

 • 1 березня 2015 р. Б. відбулася чергова зустріч «Руху християнських сімей»

 • Митрополит Львівський благословив учнів та педагогічний колектив Винниківської санаторної школи-інтернату на успішний початок навчального року

 • Храмовий празник та дияконські рукоположення у монастирі святого Онуфрія (25.06.2016)

 • У Львові освятили новий академічний корпус УКУ

 • Двадцятиліття Благодійного фонду «Карітас-Львів УГКЦ» (2.06.2015)

 • У Сихівському районі Львова створено «Спільноту вчителів» (2017)

 • Розпочався новий навчальний рік у Школі духовності та євангелізації Львівської архиєпархії.

 • Митрополит Львівський здійснив пастирський візит до парафії Введення у храм Пресвятої Богородиці (Львів вул. Чукаріна, 5), де святив іконостас.

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі