Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 20/08/2016 Вшанування 40 років життя Преосвященного владики Володимира, Єпископа-помічника Львівської архиєпархії
  • Переглянути усі статті
   Вшанування 40 років життя Преосвященного владики Володимира, Єпископа-помічника Львівської архиєпархії
    
    
   Рм 14,6-9; Мт 15,32-39.
    
   Преосвященні владики,
   Доброчесні отці та сестри,
   Достойні молільники,
   дякую усім, що у цей суботній день ми зібралися на молитву, більшість із нас, на подячне моління Богові за дар життя для нашого владики Володимира! Богу необхідно дякувати за свій дар життя і за дар життя іншої особи, яку він ставить поруч з нами! Кожну відмінну та унікальну душу творить Господь! Він – Творець, той, хто кличе людину до життя на землі. Бог надав людині, чоловікові та жінці, дар покликáти до життя тіло, але духа для кожної людської особи творить і дарує Господь! Не можемо про це забувати, що в нашому тілі носимо великий дар – дух, який посідає більшу вартість за усі багатства світу. Сам Спаситель наголосив про значення вартості душі: «Яка користь людині, як світ цілий здобуде, а занапастить власну душу? Що може людина дати взамін за свою душу?» (Мт. 16,26). Кожна людина посідає безсмертного духа, кожна особа інша, відмінна і духовно, і фізично, теж зовнішньо, відрізняємося виглядом. Ми легко пізнаємо кожну особу, це - багатство, а різниця вигляду походить від Бога. Зовнішня відмінність тіла та різниця тембру голосу кожної особи не означає негативу, навпаки, це – великий позитив! В цьому позитиві легко відрізнити одну людину від іншої. Кожна людина, яка народжується і почата у лоні матері призначена до вічного життя.  Звідки знаємо про це?  Зі слів самого Спасителя, який говорить про долю людини: «І підуть ті на вічну кару, а праведники – на життя вічне» (Мт. 25,46). Звичайно, що наше життя на землі обмежене, про цю правду наочно переконуємося не один раз і Святе Писання пригадує про це багато разів: «Чоловік, що родиться від жінки, віком короткий і тривоги повний» (Іов 14,1; пор. Пс. 90,9). І Мудрець про життя людини на землі дуже конкретно виражається: «Наш вік - тінь минуща, і кончина наша вороття не знає: печать покладено, і не повернеться ніхто» (Муд. 2,5). У цьому житті людина повинна бути подібна до доброго слуги, якому Господь дав таланти, щоб співпрацювати з ними й отримати вічну нагороду:  «… Гаразд, слуго добрий і вірний… Увійди в радість пана твого» (Мт. 25,21;23).
    
   Ще минулого року, навіть, у цьому році, ми не передбачали, що зберемося сьогодні на молитву з владикою Володимиром Груцою. Так, він був добрим мирянином, ченцем, потім, священиком, сьогодні – єпископ. Дякуємо Богові за дар його життя, молимося за нього, щоб Господь благословив його духовними дарами та гідним здоров’ям для виконування волі Бога. Про ізраїльський народ, який вийшов з Єгипту, написано: «Бо Господь, Бог твій, благословив тебе в усякім ділі рук твоїх, піклувався твоєю мандрівкою по тій великій пустині: ось уже сорок років Господь, Бог твій, був з тобою; нічого не бракувало тобі» (Втор. 2,7). Ваша мандрівка по землі, дорогий владико Володимире, також, триває уже сорок років і Господь опікується вами постійно. Господь приготував для вас послугу, про яку ви не здогадувалися, щоб бути гідним князем його Церкви. У свій час святий апостол Павло звертався до Тимотея: «Ніхто твоїм молодим віком хай не гордує, але будь зразком для вірних у слові, поведінці, любові, вірі й чистоті» (1Тм. 4,12). Хоч ви любите повторяти, що ви уже не молодий, тому залишається здобувати духовну красу, бо тілесна – не тривала! У давнину, коли Аврамові було 75 років, Бог звернувся до нього словами: «… Вийди з землі твоєї, з твоєї рідні, і з дому батька твого в край, що його я тобі покажу» (Бут. 12,1). І той мандрував, не знаючи куди, але був слухняний Господу. І ваша мандрівка, правда, почалася набагато швидше як Аврамова, бо до цього часу, преосвященний владико, ви уже зуміли помандрувати у монастир редемптористів, де вказали вам дорогу на студії у Польщу, згодом, в Інсбрук у Австрії; повернувшись, вам запропонували різні послуги у монастирі, включаючи викладацьку працю в УКУ та чернечих семінаріях. Тепер, Господь відкриває вам простори єпископського служіння у львівській Архієпархії, який промовляє: «Бо так, як небо вище від землі, так мої дороги вищі від доріг ваших і думки мої вищі від думок ваших» (Іс 55,9). За нами завжди стоїть Бог, наш Небесний Отець, що знає нашу потребу й допомагає нам. Трудіться щиро на Христовій ниві, як місіонер і єпископ, слуга Бога, проголошуйте слово Господнє, корміть людей Христовим Тілом, моліться за народ, служіть достойно Богові, щоб вказувати мирянам дорогу до небесної радості!
    
   Хай Боже благословення, преосвященний Володимире, завжди знаходить місце у вашій душі! З праведним Іовом бажаємо владиці Володимиру довгих років життя: «… і літа многі хай покажуть мудрість!» (Іов. 32,7). Пам’ятаючи про день ваших уродин, бажаємо вам «преображуватися» із доброго - у ще кращого.
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   20 серпня 2016 р. Б. Архикатедральний собор святого Юра, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • 80-ті роковини Голодомору в Україні

 • На свято Покрови у Львівській архиєпархії рукоположено пресвітера і диякона

 • Зустріч настоятельок сестер служебниць у Львові

 • Священик Львівської архиєпархії отримав докторський ступінь з пасторального богослов’я

 • Пастирський візит Владики Венедикта до храму Вознесіння ГНІХ (м. Львів, вул. Старовознесенська, 23).

 • В Архикатедральному соборі Святого Юра відкрили виставку, присвячену 200-річчю від дня народження о. Михайла Вербицького

 • «Милосердя двері відкрий нам, Життєдавче…» – проща до м. Глиняни

 • Зібрання священиків Золочівського протопресвітерату

 • Відбулася Всеукраїнська проща до с. Страдч

 • с. Вороблячин (хресна хода)

 • храм Різдва Пресвятої Богородиці (м. Львів, пр.. Червоної Калини, 70)

 • Розпочався курс зустрічей для подружніх пар «Сім’я - домашня церква».

 • с. Заставне Глинянський протопресвітерат

 • У Львові вшанували 25-ліття відкриття храму св. Анни (2016)

 • 150 років храму Покрова Пресвятої Богородиці у с. Митулин

 • У Зарваниці завершився сімейний табір

 • Львівський вертеп у м. Херсоні

 • Владика Ігор очолив святкування престольного празника у храмі священномученика Йосафата отців редемптористів у Львові.

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі