Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 29/07/2016 Слово Митрополита Львівського з нагоди 151-ї річниці з дня народження Праведного Митрополита Андрея
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського з нагоди 151-ї річниці з дня народження Праведного Митрополита Андрея

   Достойні сестри і брати,
    
   євангельський уривок заохочує читача, щоб здобувати небесне Царство. Ісус Христос говорить про нього, як про найголовнішу мету життя людини. Сказав у притчах, назвав небо скарбом закопаним у полі або дорогоцінною перлиною, що потрібно здобути за усяку ціну, продаючи увесь маєток, бо вартість цього скарбу чи перлини значно перевищує усе інше. Тут Господь не пропонує іншого шансу, лише заохочує нічого не жаліти, позбутися усього, щоб ціною усього іншого здобути вічну нагороду, вічне щастя. Це – під силу кожній людині, яка буде про це щиро старатися. А одного разу підійшов до Ісуса Христа багатий чоловік, який запитав про умови необхідні до здобуття вічного життя, тобто, нагороди. Спаситель порекомендував йому, щоб продав те, що має й слідував за ним. Цей засмутився - Господь продовжив:  «… У людей це неможливо, - але не в Бога; у Бога бо все можливо» (Мр 10,27). Віддаймо наше життя в руки Господні! 
    
   Це добре зрозумів Роман Шептицький, згодом, чернець, священик, єпископ і митрополит Андрей, якому великі статки та багатства не запаморочили голови, бо він уміло розпоряджався матеріальним добром, яке служило ближнім та його Церкві. Молимося до Господа та дякуємо йому за великий дар для нашого народу і усієї католицької Церкви: Праведного Митрополита Андрея. Необхідно дуже багато праці, щоб дослідити життя, діяльність та творчість цієї божої людини, мужа Церкви. Тут, дякую представникам «Громадської організації святий Юр», які дуже багато вчинили та продовжують з іншими свою працю для популяризації імені Праведного Митрополита Андрея. Дякую цим добрим людям, що для молоді та шкільництва зорганізували турніри та конкурси, захопили молодь і юнацтво у пізнаванні визначної постаті Церкви та нашого народу: Праведного Андрея. Особи не нашої Церкви ставили й ставлять безпідставні перешкоди, щоб не допустити до проголошення Праведного Андрея блаженним, а згодом, святим. Наші постулятор та віце-постулятор, призначені для виконання багатоманітної роботи з проголошення Митрополита блаженним, отець Андріан Книш й відповідно, отець Роман Тереховський, піднялися великого труду, щоб відкидати надумані закиди висунуті проти особи Праведника. Кілька разів ставилися  «блоки», тобто, призупинявся беатифікаційний процес неприхильними особами відносно Митрополита, які були здолані та розвіяні. Звичайно, що у Господа, Митрополит – святий, наші вірні, також, про це переконані, тому молимо його, щоб заступався перед Богом за нашу Церкву, наш народ, щоб виблагав у Господа миру в Україні.
     
   Праведник - не тільки доктор богослов’я, церковний, культурний, громадський діяч, людина милосердного серця, помічник в недолі тощо. Він, насамперед, сердечний пастир й опікун людських душ, який уболівав за кожну особу і то, не тільки християн, але переховував осіб від небезпек у своїй палаті та забудовах, для прикладу, родину рабіна Львова д-ра Курта Левіна. З його доручення багато євреїв переховувалися у монастирі Студитів, а священики, хоч би блаженний отець Омелян Ковч, рятували євреїв, як лише вдавалося. Митрополит уболівав за стан молоді, коли тривала війна в 1940-вих роках. Він звертався до духовенства, щоб  молилися за молодь. «У світлі християнської віри найбільшою небезпекою є втрата віри… Небезпека, в якій знаходиться наша молодь, є крайньою небезпекою цілого нашого народу. Тому ми усі мусимо безнастанними молитвами благати Бога, щоби відвернув від нашої молоді ту таку велику й грізну небезпеку» (Митрополит Андрей, «Пастирське послання …» 31 жовтня 1940 р.) Під час тривання війни, Праведний Митрополит звертався до православних архієреїв, вірних та інтелігенції, до греко-католицького духовенства, ченців та черниць, писав про катехизацію, милостиню, про набожність до Матері Божої, за «Культ Христової Любові», про сповідь, обряди і пошану до святого хреста, про Службу Божу, організацію парафій та громад, - війна не відірвала його від відповідальності, як пастиря людських душ. Звернувся зі своїм писанням «Не убий» до вірних, в якому писав: «… мусимо вам пригадати, що любов ближнього є в християнстві всім. Християнство – це наука любові, а християнська праведність – це життя любові ближнього. … А коли молимося про мир для людства, то оскільки більше треба нам молитися про мир серед нашого народу, про мир внутрішній, про заперестання ненависти, роздорів, ворожнечі й – зі сльозами це говорю – кровопролиття» (Митроп. Андрей «Не убий» 21 листопада 1942, травень 1943 рр.) Коли знайомимося із писаннями Праведного Митрополита, розуміємо, його велику любов до ближніх, уболівання за кожну душу, за гідне християнське життя, за спасіння, каяття, - його непримиренність до гріха. Він – Праведний, святий, тому благаймо його про мир в Україні, про єдність Церкви, про милосердя Боже над людськими душами! Праведний наш Митрополите Андрею, заступайся перед Господом своїми молитвами за український народ!
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
   29 липня 2016 р.Б., Архикатедральний собор святого Юра, м. Львів.
    
    
    
    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • У с. Попеляни, що на Пустомитівщині освятили відновлений храм. Фото

 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Преображення ГНІХ, що у Львові.

 • Митрополит освятив каплицю і оновлений цвинтар Свято-Іванівської Лаври оо. Студитів у Львові (2.4.2017)

 • Владика Венедикт із пастирським візитом у с. Кожичі, Яворівського р-н. (27.09.2015)

 • Владика Венедикт звершив поставлення у пресвітери диякона Всеволода Семененка.

 • Владика Венедикт звершив Божественною Літургію в Святоуспенській Унівській Лаврі (15.05.2016)

 • У Львівській Духовній Семінарії відбулася інавгурація нового навчального року (2015)

 • Молитовні відвідини Свято-Покровського монастиря (09.01.2016)

 • Учні катехитичної школи с. Оброшино здивували Миколая cвоїми талантами.

 • День катехита у Львівській архиєпархії

 • Парафіяльна спільнота с. Мала Вільшанка святкувала 90 років храму Архистратига Михаїла

 • Всенічна у бенедиктинському монастирі (Шевтон, Бельгія, 3.2.2017)

 • «Разом з Петром за Ісусом» - зустріч з дітьми зі священичих родин Львівської архиєпархії

 • Місії тверезості в с. Зимна Вода

 • Архиєрейською Божественною Літургією у м. Львові розпочалось відзначення 400-ї річниці з дня відходу у вічність Митрополита Іпатія Потія

 • Храмовий празник на парафії Пресвятої Євхаристії

 • храмовий празник в с. Басівка

 • Владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський 4 жовтня 2015 року у монастирському храмі Пресвятого Серця Ісуса (м. Жовква)

 • Чин облечин у Згромадженні сестер катехиток святої Анни

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі