Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 12/06/2016 Вітальне слово у столітній ювілей Львівського державного музичного училища ім. С. П. Людкевича
  • Переглянути усі статті
   Доброчесні отці, 

   Високоповажні та шановні викладачі, службовці, працівники та студенти Львівського державного музичного училища ім. Людкевича,

   Достойні присутні цього святкування,  

   дякую вам, що запросили нас на цю урочистість, яка має велике історичне значення для нашого міста й взагалі, для нашого народу. Сто років тому, була освячена ця будівля для Вищого  Музичного Інституту імені Лисенка М., яка будувалася три роки. Немає нікого із тих осіб, хто посвячував цю будівлю та, хто був присутній на цьому заході. Ми б теж, бажали після наступних сто років побачити позитивні зміни навколо цього дому та  святкувати нову дату, 200-охсотий ювілей, але нам це не загрожує – довго чекати..? Тоді знайшлися особи, які думали й дбали про культуру, мистецтво, історію та розвиток свого народу. Засновником Товариства був Анатоль Вахнянин, а ініціатором будови дому –  пан Шухевич Володимир. Велика подяка їм й тим, кого вони зорганізували навколо чудового задуму мистецької будови!

   Звичайно, тепер інші часи, ми в своїй Україні, яка повільно перетворюється в демократичну державу, тоді наш край був під колоніальним гнітом. Великих зусиль піднялися наші, світлої пам’яті краяни, які усвідомлювали значення мистецької будівлі, яка б служила для розвитку музики та музикального мистецтва. Ми вшановуємо, насамперед, тих осіб, які розуміли, старалися й уболівали за розвиток культури, науки, мистецтва та виховання громадсько-національної думки львів’ян і взагалі, Галичини, а це - позитивний вплив на всіх українців. Це будівля, яка збирала обдарованих осіб, інтелігентів, давала їм можливість обговорювати насущні проблеми, бо пригноблений народ, завжди недооцінюється тими, хто верховодить, а «у своїй хата своя правда…» Режими мінялися, а збудована й по-мистецьки оздоблена будівля, принаймні, промовляла до національно свідомих осіб, які поціновували різнобічну творчість свого народу, бо так дозріває свідомість, твориться правильна думка. Це було великим здобутком для наших предків! Це була радість й надія на розвиток талантів, якими Бог обдаровував й обдаровує наш народ! Уже сто років служить цей будинок для розвитку музики, співу, танцю, укріпленню й зростанню свідомої думки, бо не одні, також,  організації знаходили тут затишок, притулок, щоб обговорити пекучі питання. Це – свого роду сакральна споруда, бо у ній проявляються особливі таланти, духовні дари, якими Господь наділяє людей.

   Дякую вам, викладачам, працівникам та студентам, які вносите великий вклад у розвиток музики в нашій країні! Дякую меценатам та усім прихильним особам, які дорожите особами та будівлею, в якій трудяться наші добрі люди! Дякую, бо завдяки вашим старанням розвивається церковний спів! У Святому Писанні знайдемо багато місць, що говориться про музику й співи в честь та на славу Бога! «Псалми співайте Господеві на гуслах, на гуслах і голосом співу! Сурмами й під звуки рогу, ликуйте перед царем Господом!» (Пс 98,5-6). З приємністю дякую, усім вам, хто дорожите церковним співом! В особливий спосіб висловлюю подяку пані Надії Поворозник, вашому викладачу, яка дуже відповідально відноситься до хорового співу у соборі святого Юрія, як диригент! Хай Господь усіх вас винагородить необхідними музикальними талантами, дарує спокій у родинах, порозумінням між викладачами, студентами та працівниками цього училища! Усім бажаю доброго здоров’я й гарного святкування!

    

    

     + Ігор

   Митрополит Львівський, УГКЦ

    

    

   12 червня 2016 р. Б. Львівське державне музичне училище ім. С. П. Людкевича , м. Львів

    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Владика Ігор звершив Літургію Напередосвячених Дарів у Львівській духовній семінарії Святого Духа

 • Митрополит Львівський звершив пресвітерське поставлення у Польщі

 • Духовенстово та вірні Львівської архиєпархії здійснили прощу до родинного села Митрополита Андрея

 • У Львові представили новостворений відділ душпастирства спорту

 • Вшанування 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького у парафії с. Велика Вільшаниця

 • Всеукраїнський тиждень католицького шкільництва: у Митрополичих палатах Свято-Юрського комплексу відбулося вручення нагород переможцям конкурсів

 • Пастирський візит Митрополит Ігор до храму свв. Єлизавети та Ольги (17.04.2017)

 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Преображення ГНІХ, що у Львові.

 • Митрополит Львівський здійснив пресвітерське та дияконське рукоположення

 • Митрополит Львівський звершив поставлення у пресвітери диякона Юрія Цюпку.

 • курс для сімей «Діти - спадщина Господня»

 • Владика Венедикт очолив святкування празника у храмі Зіслання Святого Духа, що у Львові на вул. Зеленій

 • Відбулося Друге військове паломництво до с. Раковець

 • Директор Катехитичного осередку Львівської архиєпархії с. Емілія (Вандич), СНДМ.

 • У Львові відзначили День богопосвячених осіб

 • Синклер у спавах монашества відзначив 40-ття священства подячною Божественною Літургією

 • До Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла завітав Президент України

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі