Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 06/06/2016 Слово Митрополита Львівського на свято святих рівноапостольних Костянтина та Олени
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на свято святих рівноапостольних Костянтина та Олени
    
    
   Свята Церква згадує та вшановує у нинішній день святих царів Костянтина та його матір Олену. Нас віддаляє значний період часу від цих святих осіб, бо вони жили в третьому на переломі четвертого століття по народженні Христа. Святій Олені автори приписують приблизний рік народження 247-ий, а перехід до вічності 328-ий. Святому Костянтинові 274-337 роки життя. Свята Олена походила із простої сім’ї. Завдяки її чоловікові, Костянтинові Хлору, який був офіцером і мав великі статки у теперішній Сербії, вона стала знатною особою. Але більше того, свята Олена посідала великі та благородні чесноти, що значно дорожче від будь-яких матеріальних посілостей. Тут і народився святий Костянтин. Звичайно, що вони були далекі від знання про правдивого Бога. Не заперечимо, що з плином часу чули про нього, але переломом сталося те, що цар Костянтин з військом побачив на небозводі хрест й напис: «Цим переможеш!» Традиція передає, що вночі, вказаному цареві явився Христос із хрестом в руці, який сказав, щоби військо йшло з хрестом на ворога. Костянтин отримав перемогу. Максентій зі своїм військом був переможений під мурами Риму і, втікаючи, провалився на мості річки Тибр, де й загинув. Цісар Костянтин видав едикт, дав волю визнавати християнську віру, що до того часу переслідувалося. В історії його життя зазначено, що він охрестився в Нікомидії, згодом, помер і був похоронений в Царгороді у церкві святих апостолів.
    
   Про святу Олену згадується, що й вона стала християнкою, відзначалася побожним життям, багато молилася, була поряд з простолюддям, не шукала собі цісарської пошани.  Це вона поїхала у Єрусалим і з Господнього благословення віднайшла хрест, на котрому помер наш Спаситель. Така коротка історія сина та матері, які були заможними людьми, вельможами, але при усьому тому, побожними, уміли шанувати інших, рахувалися із ближніми, зростали в любові до Бога й осягнули вінець вічної слави. Ми подивляємо й славимо те, що матеріальні блага та велика слава не затьмарили їхнього розуму, Костянтин та його мати Олена стали святими! Ці особи віддалися у руки Бога, примирилися з Господом і тепер насолоджуються вічною радістю в небі. Уміли бути собою, не зважали на людські пересуди, не відзивалися до того, що перед ними були цісарі, які переслідували тих, хто вірив в правдивого Бога, а часто й самі називали себе «богами». Їхня простота й розуміння для ближніх знайшли правдивий зміст життя. Пригляньмося до нашого життя: ми - не велителі, не президенти, не посідаємо мільйонів, не маємо слуг та не володіємо великими посілостями. Дякуймо Господові, що дав нам великий дар віри, через що маємо можливість здобути вічне щастя у небі. Це – мета нашого життя! А усякі земські блага - тимчасові, що часто стають людям на перешкоді здобути правдиве щастя й правдиву радість. Дякуймо Богові завжди за те, що він дає нам усе необхідне для життя та можливість стати щасливими людьми навіки!
    
   Пам’ятаємо й про те, що під час цього моління ми стали учасниками іншого свята: народження священика. Господь у давнину заговорив до пророка Мойсея, щоби приготував спеціальний  одяг для священиків: «І вдягнеш у них Арона, брата твого, і синів його з ним, і помажеш їх, і введеш у чин їх, і освятиш їх на священицьку службу мені» (Вих 28,41). Важливі слова, бо Господь виразно настановляє, що священики поставлені служити самому Богові, звичайно, через бездоганне служіння людям. Творець звертався до Мойсея й тих, кого помазували на священиків, що їхнє священство не тимчасове: «… і нехай буде їм помазання на вічне священство, з покоління до покоління» (Вих 40,15). Чин священства необхідно виконувати з усяким благоговінням, великою увагою й повагою до Бога, пам’ятаючи, що Господь з ласкавістю усюди глядить на свого священика, бажаючи у ньому вбачати добрий приклад служіння для ближніх. Не один раз Бог жалівся, що священики негідно виконували служіння, як читаємо у писанні: «Пригадай їм, Боже мій, що вони опоганили священство й священицький та левітський союз!» (Неєм 13,29). Священик має велику відповідальність перед Богом та перед народом! Господнє око спочиває на ньому в особливий спосіб, тому повинен постійно дякувати Спасителеві за його неоціненний дар: «І зробив нас царством священиків Богові й Отцеві своєму, - йому слава і влада на віки вічні! Амінь» (Од 1,6). Священик має небесну владу, бо допомагає людям здобути вічне Царство, відпускаючи їм гріхи в ім’я Господнє. Він, насамперед, повинен дбати про гідне духовне життя мирян та своє освячення, бо Господь хоче бачити його святим: «Ви будете в мене царством священиків, народом святим… (Вих 19,6).
    
   Бажаємо нашому священикові Роману (Янчук), щоб прихильні слова Господні завжди знаходили місце у його серці та в житті. Дякуємо його батькам, дружині, рідним, близьким, знайомим, вихователям семінарії, військового ліцею «Героїв крут» та усім людям доброї волі, які гідно впливали на його життя та духовний статус! Поручаю Тебе, достойний отче, покрову пресвятої Богородиці! Хай береже Тебе на земських дорогах життя! Хай Твій святий покровитель та ангел хоронитель допомагають гідно та з любові до Господа пройти життєвий шлях! Хай Господь благословить Тебе силою духу та добрим здоров’ям! 
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   3 червня 2016 р. Б. Архикатедральний Собор Святого Юрія, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Зустріч ректора проф. Романа Дрозда з групою студентів священиків

 • Владика Венедикт освятив наріжний камінь катехитичної школи парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці, що на Сихові

 • Владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський 4 жовтня 2015 року у монастирському храмі Пресвятого Серця Ісуса (м. Жовква)

 • 150 років храму Покрова Пресвятої Богородиці у с. Митулин

 • Відзначення 100-річчя храму с. Роснівка

 • Спільнота «Рух Світло Життя» парафії Св. Онуфрія склали присягу в «Золотій книзі тверезості»

 • У гарнізонному храмі відбулась прес-конференція, присвячена духовній та матеріальній підтримці учасників АТО

 • Свято-Успенська Унівська лавра

 • Храмовий празник на парафії Пресвятої Євхаристії

 • Владика Венедикт здійснив робочу поїздку в Республіку Білорусь

 • Владика Володимир відвідав інсбруцьку парафію УГКЦ у празник Стрітення (2.2.2017)

 • Церква Христова поповнилась ще одним вірним

 • Місії тверезості в Італії

 • Владика Володимир провів формаційні курси для духовенства Бучацької єпархії (15-16.03.2017)

 • Владика Ігор очолив святкування престольного празника у храмі священномученика Йосафата отців редемптористів у Львові.

 • У Львові відкрили VII Екуменічний соціальний тиждень.

 • Пастирський візит з нагоди 120-ліття храму у с. Чижиків (Золочівський р-н)

 • Пастирський візит Митрополита Львівського до м. Новояворівськ (20.12.2015)

 • Пастирський візит Владики Володимира до парафії Різдва св. Івана Христителя (м. Львів, 0707.2016)

 • Владика Венедикт очолив молитовний відпуст у м. Глиняни

 • Митрополит Львівський звершив пресвітерське поставлення у Польщі

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі