Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 25/04/2016 Слово Митрополита Львівського на Квітну Неділю
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на Квітну Неділю
    
   Флп. 4,4-9; Ів. 12,1-18.
    
   Достойні сестри і брати,
   дуже дякую вам, що ви так дружньо прибули на молитву в цю благословенну Квітну неділю. Людина без молитви, як риба без води: підкидається, перевертається, але це не її середовище, рибі не вистарчить повітря для життя, вона загине. Стоїмо, за церковним календарем, на порозі страсного тижня, в якому будемо роздумувати про терпіння, муки та страсті нашого Спасителя, Ісуса Христа й духовно переживати з ним дні страждання. Він – Син Божий, Друга Особа Божа, що створив видимий та невидимий світ, також, нас із вами, разом зі своїм Отцем. Коли ж люди показалися негідниками, порушниками закону, заслужили на вічну кару, тоді Син Божий рятував увесь людський рід від покарання, бо Він, як Бог, прийняв людське тіло, понизив себе, виконав волю свого Отця, спас людей від вічного покарання. Син Божий примирив нас зі своїм Отцем. Кожна людина – грішна, кожна людина – гідна покарання! А віра в Ісуса Христа, дотримання його заповідей, щира любов до ближніх та Господа Бога, приносить спасіння та вічну нагороду! Ніхто не може цього шансу опустити! Усім нам необхідно використати пропозицію освячення й спасіння душі, яку нам простягає Христос!
    
   Перед своїми страстями, перед мукою та смертю, Христос, сівши на осля в’їхав у Єрусалим. Народ та його учні очікували фізичного звільнення з-під чужого гніту, не мирилися бути колонією. А він визволив увесь людський рід з-під пригноблення диявола, звільнив від панування гріха над людиною. Це визволення – важливіше від усякого іншого! Можна бути вільними від чужоземного владарювання, залишаючись невільниками гріху та диявола! Можна відчувати гніт чужоземця, але бути вільними від гріховного засилля! Надія Савченко, героїня українського народу, перебуває у російській в’язниці обмежена фізично, але її духа та вільності вибору, навіть, озброєна до зубів російська влада не змогла зламати, покорити й перемогти! Квола й виснажена постами жінка, перемогла могутню зброю російської верхівки! Ось, превага духу над фізичною силою, над атомною й будь-якою зброєю! Господь бажає бачити людей вільними, могутніми, панівними над дияволом та усякого роду лихими пристрастями. Тут не треба думати, що Бог бажає насильства одного народу над іншим. Ніколи!
    
   Учні Господні не вловили повністю бажання Христа, жили своїми розрахунками, були зациклені лише над звільненням від римського поневолення. А Бог приніс більше – звільнив від духовної неволі! Ісус Спаситель захотів напередодні свого терпіння увійти в Єрусалим з духовним тріумфом. Він не просив апостолів, щоб постаралися про бойового коня, на якому в’їжджатиме у місто. Ні! Ісус Христос сів на осля, що означало любов до народу, близькість, простоту, покору й мир. До вірного люду прийшов інший цар, відмінний від усіх попередніх, які були «… несправедливі, користолюбні, зраджували їх перед ворогами, псували народ, робили його винним перед неприятелями» (див. св. Ів. Золот., «На святий празник Ваій»). Христос – віддав своє життя з любові до грішного народу, щоб рятувати його від вічної неволі. Він бажав, щоб люди вбачали у ньому духовного визволителя, Месію, Спасителя, Бога, того, хто прийшов звільнити народ від влади гріха. Христос не бажав людської слави, Він хотів, щоб люди прийняли його як Сина Божого, який їх любить та спасає. Люди любили Ісуса Христа, можливо, більше за те, що Він оздоровляв їх, виганяв злих духів, помножував хліб та рибу… Старші народу, первосвященики, фарисеї тощо, чинили змову, щоби Його позбутися. Не вірили Спасителеві, не вбачали у ньому Месію, не приймали його слів. А Він відзивався до них: «Коли ж роблю, то, мені не увіривши, ділам бодай вірте…» (Ів. 10,38). Ісусові слова не розходилися з вчинками. Діла Христові свідчили про Нього. Він не тільки недужих оздоровляв, але й мертвих воскрешав, як наприклад, Лазаря, який чотири дні пробув у гробі, уже було чути неприємний запах, бо тіло розкладалося. Це – велике свідчення, яке годилося б прийняти та повірити Христові, як Богові.
    
   Коли в’їжджав в Єрусалим, люди вийшли на зустріч Христові, стелили свої одежі під ноги осляті, на якому Він їхав, «… а інші зрізували з дерев гілки і розкладали по дорозі» (Мт. 21,8). Це була зовнішня й короткотривала слава й тріумф в серцях люду, бо за кілька днів усе забудуть й замість «Осанна!» – будуть кричати: «Розіпни! Розіпни!» Люди часто розходяться з правдою, бо радше приймають те, чого можуть доторкнутися, що можуть побачити, але трудно вже чекати нагороди в небі. Прості люди раділи, Ісус спостерігав, а первосвященики та фарисеї роздумували про те, щоб позбутися Христа за усяку ціну. А на ціну зради швидко погодився сам учень Христа: тридцять срібняків (пор. Мт. 26,15); й запропонував нагоду схоплення – Оливний сад. Так люди позбувалися Бога, схопили Ісуса, засудили та видали на розп’яття. А він з любові до людей помер на хресті, викупив увесь люд своєю кров’ю та воскрес на третій день, як запорука нашого воскресіння й вічного життя. Не боронімо Ісусові Христові увійти до нашого серця, щоб він змінив його на краще. Хай Божа Мати виблагає усім щирого жалю за гріхи та поєднання з Богом. Боже, пошли мир та спокій нашому народові!
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   24 квітня 2016 р. Б. Архикатедральний Собор Святого Юрія, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Владика Володимир відвідав унівських прочан у с. Верхня Білка (2016)

 • 25-та річниця підняття синьо-жовтого прапора над Ратушею у Львові: Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ освятив прапор України, який майорітиме над містом Лева

 • Рух «За тверезість життя» провів профілактичний семінар з учнями школи с. Великополе

 • Міжнародний симпозіум з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

 • Про значення дарів та плодів Святого Духа розмірковували слухачі школи духовності та євангелізації

 • У гарнізонному храмі молились за примноження милосердя і любові серед українського народу.

 • Пастирський візит владики Венедикта до храму Святого архистратига Михаїла (м. Львів, вул. Винниченка, 22).

 • У День Молоді владика Венедикт звершив пастирського візит до парафії Покрову Пресвятої Богородиці

 • Віднайдено хрест ХVII ст. храму Стрітення Господнього, що у Львові

 • Зустріч Інституту постійної формації духовенства

 • Урочисте Святе Причастя у храмі Зіслання Святого Духа

 • Малий вхід

 • Владика Венедикт відвідав парафію Блаженного Миколая Чернецького (м. Золочів)

 • Владика Венедикт відвідав храм Святого Василія Великого (Рясне-1)

 • Пастирський візит до парафії святих мучеників Маковейських (с. Новосілка, 15.07.2016)

 • Владика Венедикт здійснив робочу поїздку в Республіку Білорусь

 • Храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

 • храм Святого свщмч. Йосафата і всіх Святих українського народу (м. Львів, вул. Довбуша, 24)

 • Митрополит Львівський, очолив засідання духовенства Інституту постійної формації духовенства

 • Зустріч працівника Руху «За тверезість життя» з молодіжною спільнотою с. Ставчани

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі