Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 25/04/2016 Слово Митрополита Львівського на Квітну Неділю
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на Квітну Неділю
    
   Флп. 4,4-9; Ів. 12,1-18.
    
   Достойні сестри і брати,
   дуже дякую вам, що ви так дружньо прибули на молитву в цю благословенну Квітну неділю. Людина без молитви, як риба без води: підкидається, перевертається, але це не її середовище, рибі не вистарчить повітря для життя, вона загине. Стоїмо, за церковним календарем, на порозі страсного тижня, в якому будемо роздумувати про терпіння, муки та страсті нашого Спасителя, Ісуса Христа й духовно переживати з ним дні страждання. Він – Син Божий, Друга Особа Божа, що створив видимий та невидимий світ, також, нас із вами, разом зі своїм Отцем. Коли ж люди показалися негідниками, порушниками закону, заслужили на вічну кару, тоді Син Божий рятував увесь людський рід від покарання, бо Він, як Бог, прийняв людське тіло, понизив себе, виконав волю свого Отця, спас людей від вічного покарання. Син Божий примирив нас зі своїм Отцем. Кожна людина – грішна, кожна людина – гідна покарання! А віра в Ісуса Христа, дотримання його заповідей, щира любов до ближніх та Господа Бога, приносить спасіння та вічну нагороду! Ніхто не може цього шансу опустити! Усім нам необхідно використати пропозицію освячення й спасіння душі, яку нам простягає Христос!
    
   Перед своїми страстями, перед мукою та смертю, Христос, сівши на осля в’їхав у Єрусалим. Народ та його учні очікували фізичного звільнення з-під чужого гніту, не мирилися бути колонією. А він визволив увесь людський рід з-під пригноблення диявола, звільнив від панування гріха над людиною. Це визволення – важливіше від усякого іншого! Можна бути вільними від чужоземного владарювання, залишаючись невільниками гріху та диявола! Можна відчувати гніт чужоземця, але бути вільними від гріховного засилля! Надія Савченко, героїня українського народу, перебуває у російській в’язниці обмежена фізично, але її духа та вільності вибору, навіть, озброєна до зубів російська влада не змогла зламати, покорити й перемогти! Квола й виснажена постами жінка, перемогла могутню зброю російської верхівки! Ось, превага духу над фізичною силою, над атомною й будь-якою зброєю! Господь бажає бачити людей вільними, могутніми, панівними над дияволом та усякого роду лихими пристрастями. Тут не треба думати, що Бог бажає насильства одного народу над іншим. Ніколи!
    
   Учні Господні не вловили повністю бажання Христа, жили своїми розрахунками, були зациклені лише над звільненням від римського поневолення. А Бог приніс більше – звільнив від духовної неволі! Ісус Спаситель захотів напередодні свого терпіння увійти в Єрусалим з духовним тріумфом. Він не просив апостолів, щоб постаралися про бойового коня, на якому в’їжджатиме у місто. Ні! Ісус Христос сів на осля, що означало любов до народу, близькість, простоту, покору й мир. До вірного люду прийшов інший цар, відмінний від усіх попередніх, які були «… несправедливі, користолюбні, зраджували їх перед ворогами, псували народ, робили його винним перед неприятелями» (див. св. Ів. Золот., «На святий празник Ваій»). Христос – віддав своє життя з любові до грішного народу, щоб рятувати його від вічної неволі. Він бажав, щоб люди вбачали у ньому духовного визволителя, Месію, Спасителя, Бога, того, хто прийшов звільнити народ від влади гріха. Христос не бажав людської слави, Він хотів, щоб люди прийняли його як Сина Божого, який їх любить та спасає. Люди любили Ісуса Христа, можливо, більше за те, що Він оздоровляв їх, виганяв злих духів, помножував хліб та рибу… Старші народу, первосвященики, фарисеї тощо, чинили змову, щоби Його позбутися. Не вірили Спасителеві, не вбачали у ньому Месію, не приймали його слів. А Він відзивався до них: «Коли ж роблю, то, мені не увіривши, ділам бодай вірте…» (Ів. 10,38). Ісусові слова не розходилися з вчинками. Діла Христові свідчили про Нього. Він не тільки недужих оздоровляв, але й мертвих воскрешав, як наприклад, Лазаря, який чотири дні пробув у гробі, уже було чути неприємний запах, бо тіло розкладалося. Це – велике свідчення, яке годилося б прийняти та повірити Христові, як Богові.
    
   Коли в’їжджав в Єрусалим, люди вийшли на зустріч Христові, стелили свої одежі під ноги осляті, на якому Він їхав, «… а інші зрізували з дерев гілки і розкладали по дорозі» (Мт. 21,8). Це була зовнішня й короткотривала слава й тріумф в серцях люду, бо за кілька днів усе забудуть й замість «Осанна!» – будуть кричати: «Розіпни! Розіпни!» Люди часто розходяться з правдою, бо радше приймають те, чого можуть доторкнутися, що можуть побачити, але трудно вже чекати нагороди в небі. Прості люди раділи, Ісус спостерігав, а первосвященики та фарисеї роздумували про те, щоб позбутися Христа за усяку ціну. А на ціну зради швидко погодився сам учень Христа: тридцять срібняків (пор. Мт. 26,15); й запропонував нагоду схоплення – Оливний сад. Так люди позбувалися Бога, схопили Ісуса, засудили та видали на розп’яття. А він з любові до людей помер на хресті, викупив увесь люд своєю кров’ю та воскрес на третій день, як запорука нашого воскресіння й вічного життя. Не боронімо Ісусові Христові увійти до нашого серця, щоб він змінив його на краще. Хай Божа Мати виблагає усім щирого жалю за гріхи та поєднання з Богом. Боже, пошли мир та спокій нашому народові!
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   24 квітня 2016 р. Б. Архикатедральний Собор Святого Юрія, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • День катехита у Львівській архиєпархії

 • Пастирський візит до парафії св. арх. Михаїла у с. Підгородне (17.04.2016)

 • Львів’яни попрощалися з Богданом Сольчаником

 • У с. Прилбичі молились за прославу слуги Божого Андрея.

 • У Львові відкрилась виставка «Такі, як Василій Великий»

 • Рух «За тверезість життя» провів профілактичний семінар з учнями школи с. Великополе

 • проща Свято-Юрської молоді до Самбірської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

 • Гарнізонний храм відсвяткував свою четверту річницю з дня відкриття

 • Владика Венедикт звершив освячення розписів храму в с. Липники

 • Храмовий празник у каплиці Шпиталю Шептицького (8.07.2016)

 • Празник Покрова Пресвятої Богородиці в Архикатедральному соборі Святого Юра.

 • Літургія у Антверпені (Бельгія, 5.2.2017)

 • Владика Венедикт відвідав храм Святих Кирила і Мефодія

 • Освячення храму Серця Христового у с. Чишки

 • Духовна віднова у с. с. Звенигород

 • Обхід з Теребовлянською чудотворною іконою Богородиці та благословення неї Львова в Архикатедральному соборі Святого Юра

 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Морянці Краківецького протопресвітеріату.

 • Митрополит Львівський здійснив пресвітерське та дияконське рукоположення

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі