Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 15/02/2016 Слово Митрополита Львівського на празник Стрітення ГНІХ
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на празник Стрітення ГНІХ
    
   Євр. 7,7-17; Лк. 2,22-40.
    
   Достойні молільники святого собору,
    
   прийміть щире вітання зі святом Стрітення Господнього! Усі всюди й завжди стоїмо в обличчі Бога, а в його храмі, в особливий спосіб прославляємо Творця, молимося до нього, перепрошуємо за промахи життя, благаємо про милосердя та виявляємо нашу любов Господу. Приходимо у церкву, бо тут звершується особлива молитва, як Служба Божа, на якій хліб та вино перемінюються в Тіло та Кров Господню, що ми повинні споживати з чистим сумлінням. Чому? - Бо сам Спаситель велів: «Хто тіло моє їсть і кров мою п'є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня» (Ів 6,54). Гідне споживання святих дарів Господніх гарантує нам вічне щасливе життя. А жити – ще й добре – бажає кожна мудра людина.
    
   Усією нашою Церквою святкуємо свято, яке називаємо Стрітення Господнє. Ісус Христос принесений Марією та святим Йосифом у єрусалимський храм, щоб бути посвяченим Богові, а Марії сповнити обряд очищення по народженню хлоп’яти. Того посвячення первенців вимагав Господь від Мойсея (Вих. 13,1-2), що свято виконували ізраїльтяни. Марія зі святим обручником Йосифом, взявши Христа, прибули сорокового дня в храм сповнити обряд. Тим виконанням закону вони дякували Богові за збереження життя первородних перед виходом з Єгипту, в той час усі первородні єгиптяни померли. Закон приписував жертву на святиню п’ять шерлів (пор. Чис 18,16), як викуп первородних від служіння у святині, а як очищення матері – двох горлиць або молодих голубенят, на жертву всепалення, іншого – на жертву примирення. Марія, мати Ісуса, докладно сповнила даний припис.
    
   Ці троє, увійшовши в храм зустрілися із старцем на ім’я Симеон, про кого традиція розповідає, що, перекладаючи Святе Письмо (Септуаґінта) він засумнівався словам записаним в пророка Ісаї: «… Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім'я Еммануїл» (Іс. 7,14). А Господь зберіг Симеону довгий вік, бо він дочекався взяти дитя Ісус на руки й промовити пророчі слова, повіривши словам Писання. Євангеліст Лука описав Симеона, як побожну та праведну людину, у якій перебував Святий Дух. Великого діла довершував Дух в тому чоловікові, який радо віддав усього себе в руки Божого Провидіння. Той старець не шукав себе та вигідного життя, радів з того, що його провадив Святий Дух, служив Богові й очікував обіцяного Месію. Вірив у те, що «не бачитиме смерті перш, ніж побачить Христа Господа». Не знав, коли це станеться, але чекав об’явленого йому. Святий Іван Золотоустий так говорить про старця, як пророка: «Симеон, великий священик, вказує на багато битв наступними словами: Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох…» (св. Ів. Золот., на Іс LXIII п. 1-2). В іншому місці пояснив: «На чиє падіння? Ясно, що – невіруючих й хто противиться йому, тих, хто розпинає. На чиє підняття? - Хто признає і розсудливо сповідує його» (св. Ів Золот., «Слово про Стрітення ГНІХ, Богородицю і Симеона»). Симеон жив однією надією на Бога, думав про Нього, терпеливо і з трепетом очікував Його – дочекався. Тримав на руках Спасителя світу, «світло на просвіту поганам, і славу твого люду – Ізраїля» (Лк 2,32). Відразу просив Господа, щоб відійти у вічність, розуміючи, що сповнив своє завдання, сказавши пророцтво про Спасителя світу та про Марію. Це велике діло, щоб вміти радо годитися з волею Бога, не ставити запитань, не нарікати на свою старість, обмеженість тощо.
    
   Інша представниця жінок: Анна, пророчиця, дочка Фануїла, яка, лише сім років прожила з чоловіком й овдовіла. Не розгубилася, не дорікала нікому, пожертвувала своє життя на служіння Богові, досягнувши похилого віку. Служила при храмі своєю працею, молитвою та постом вдень й вночі. Відомо, що при храмі служили не дуже благородні люди, які гонили й переслідували не один раз Ісуса Христа. Мабуть й тій праведній пророчиці приходилося зносити докори від старших у храмі, але вона прибула сюди, щоб прославляти Бога, сердечно, служачи йому. Праведна Анна не дивувалася людям та їхнім слабостям, радше, пізнала Бога на руках Марії, якого щиро прославляла, заохочуючи інших до такого благородного акту. Хай приклад цих похилих віком осіб, Симеона й Анни, служить усім для того, щоб приймати своє життя таким, яким воно є. Завдання нашого життя – зростати в любові до Бога, благаючи у нього милосердя та поважати наших ближніх.
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   15 лютого 2016 р. Б. Архикатедральний Собор Святого Юра, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Празник Покрова Пресвятої Богородиці в Архикатедральному соборі Святого Юра.

 • Вічні обіти сестер Товариства спільного життя «Дочки Матері Божої Неустанної Помочі»

 • Черга до Нерукотворного образу Спасителя у Львові

 • У Львові розпочалися урочистості до 100-ліття з дня народження Блаженнішого Мирослава Івана

 • Відбулись місії тверезості в с. Чишки Винниківського протопресвітеріату

 • Відзначення 100-річчя храму с. Роснівка

 • Відбулося освячення престолу у храмі с. Новосілки (13.11.2016)

 • ІІ тур науково-дослідницької конференції "Андрей Шептицький - будівничий держави, князь церкви, лідер нації"

 • Планова зустріч владики Володимира із духовенством Пустомитівського деканату (28.11.2016)

 • «Українська молодь Христові» м. Новояворівська

 • Празник архистратига Михаїла в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

 • Митрополит Львівський здійснив пресвітерське та дияконське рукоположення

 • Високопреосвященний владика Ігор звершив освячення новозбудованої дзвіниці в смт. Івано-Франкове

 • Владика Венедикт освятив іконостас храму Христа Царя в с. Поріччя. Фото

 • Пастирські відвідини парафїВознесіння ГНІХ (м. Львів, вул. В. Великого 10а)

 • Пастирський візит владики Ігоря до парафії Воскресіння ГНІХ, що у Львові

 • Святкування празника одного з найстарших семінарійних братств - "Введення в храм Пресвятої Богородиці"

 • Митрополит Ігор освятив престол у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в с. Вербляни

 • В Архикатедральному Соборі м. Львова відсвяткували свій другий престольний празник

 • храм Святого свщмч. Йосафата і всіх Святих українського народу (м. Львів, вул. Довбуша, 24)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі