Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 08/01/2016 Слово Митрополита Львівського на празник Собор Пресвятої Богородиці
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на празник Собор Пресвятої Богородиці
    
   Євр. 2,11-18; Мт. 2,13-23.
    
   Доброчесні отці,
   Достойні, дорогі та милі молільники,
    
   найперше, вітаю усіх вас із святами Різдва Христового та бажаю вам рясних, багатих, глибоко внутрішніх духовних дарів! Так хочеться, щоб ми усі та я разом з вами, так провадили своє життя, щоб воно відзначалося лише позитивними проявами. Наше життя мчить до свого логічного завершення, до кінця перебування й діяльності на землі. Ті, хто пройшов значний період свого життя, добре розуміють, що перед ними залишається ще невелика частина буття на землі, щоб гідно завершити проживання. Зрештою, ніхто із нас не володіє певністю майбутнього часу. Тому необхідно прикладати зусилля, щоб гідно користати із цього часу, який нам Господь дає в розпорядження кожного дня.
    
   Очевидно, що усі стараємося, щоб гідно шанувати свято Різдва Спасителя, бо з приходом його на землю в людському тілі, криється спасіння людського роду від вічного покарання. І ці  святкування повинні бути духовного характеру, що ми й чинимо, бо приходимо у церкву, щоб оспівувати велич та славу Господню. Ми дякуємо Ісусові Христові, Божому Синові, що він прийняв людське тіло, став людиною, що зовсім не властиво Богові, як досконалому духові. Це можна пояснити лише великою любов’ю Бога до своїх створінь, якими є грішні люди. До народження Ісуса Христа на землі існували пророцтва, які вказували на цей факт, але людині трудно зрозуміти, що Бог може так себе понизити? Твердість людського серця та тіснота у ньому привели до того, що люди не прийняли Господа до своїх осель, не приютили святого Йосифа та пречисту Марію. Тим більше складно зрозуміти людині, що народжене дитя може бути Богом, тим, хто створив небо і землю. Людина боїться свого пониження, лякається, що про неї зле думають, хоч цього заслуговує. А Сотворитель не лякався пониження, навіть, був тяжко катований і помер на хресті! І до цього довела його любов! Людина страхається жертви, навіть, ради свого спасіння та праведного життя тому, що їй бракує любові. Коли б особа посідала любов до Бога та ближніх, вона б не лякалася, була б готова на геройський подвиг ради ближніх, на терпіння, навіть, на смерть.
    
   Сьогодні згадуємо про собор пресвятої Богородиці та святого Обручника Йосифа, які любили Ісуса Христа, берегли йому життя, не дивлячись на труднощі й випробування. Небесний Отець міг зберегти життя народженому Христові будь-ким способом і вчинити це дуже легко. Однак, ангел у сновидінні повідомив праведника, щоб піднімався зі сну і втікав аж у Єгипет від Іродового задуму вбити дитя. Свята родина могла сховатися десь ближче, але Господня воля була іншою і Марія з Йосифом без зайвих запитань чи прохань, виконували волю Бога. Мабуть, це діялося відразу після відвідин мудреців зі сходу, яких, також, у сні було попереджено, щоб не поверталися до Ірода, лише, іншою дорогою прямували у свій край. Підступ вбити дитя, запланований хитрим царем, не вдався. Лють володаря проявилася вбивством дітей у Вифлеємі та окрузі міста. А свята родина поспішно віддалялася від місця кровожерності Ірода. Очевидно, що дорога не була легка, повна усяких небезпек, яких можна було очікувати від розбійників та хижих диких звірів. Святі здалися на волю Господа, довіряли не собі та набутому досвіду, лише, у Божому Провидінні поклали усю свою надію. Не довго радів Йосиф із народження Ісуса, бо необхідно були втікати від меча. Колись, Йосифа, сина патріарха Якова, брати продали у Єгипет і він врятував своїй родині життя, коли лютував голод. Тепер, праведний Обручник Йосиф біжить у Єгипет, щоб рятувати життя народженому Божому немовлятку, Ісусові. Дуже багато переживань прийшлося перенести цим двом святим особам, які рятували життя Синові Божому. І втеча небезпечна, і місця для проживання не мали, роботу необхідно було шукати, мова та порядки теж інші? Усе разом взяте - не просто. Словом, біженці, - подібно, як тепер у нашій Україні від війни на сході багато біженців шукають притулку, праці, одягу та їжі. Спішили у незнаний край не невизначений термін. Вифлиєм та ізраїльська земля не дали притулку народженому Месії, а Єгипет й пустиня прийняли Христа.
    
   В цій історії, багато горя додав Ірод, який не міг заспокоїтися вісткою про народження нового царя та неповажністю мудреців відносно нього, які злегковажили його підступний намір поклонитися Ісусові. Ці, прибули здалека до народженого Спасителя, а Ірод, що жив поруч, не хотів поклонитися, лишень шукав способу, щоб вбити немовля. Його розлюченість привела до того, що він дав наказ повбивати невинних дітей, «що мали менше, ніж два роки». Від жорстокості царя потерпіли невинні діти, їхні батьки та родини. Коли ж помер жорстокий цар, ангел знову з’явився Йосифові в сні, сповістивши, щоб повертався в Ізраїльську землю. І свята Родина, не зволікаючи часу, не уточнюючи місця проживання, направилася назад й оселилися у місті Назарет.
    
   Хай історія з новонародженим Ісусом, яким опікувалася його мати Марія та святий Йосиф, стане прикладом, щоб своє життя без застереження довіряти Богові! Просімо Господа за мир в Україні та усьому світі, за благословення й Божу опіку над біженцями, тими, хто втратив дах над головою, працю та засоби для життя! Ісусе, Маріє і праведний Йосифе, візьміть в свою опіку увесь наш народ!
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
   08 січня 2016 р. Б. храм свв. Ольги і Єлизавети, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Відбулися «Великодні гаївки» Немирівського протопресвітерату

 • Над навчальною програмою душпастирства глухих працювали на підсумковій конференції

 • Владика Венедикт здійснив чин оновлення храму в с. Махнівці, що на Золочівщині

 • Урочистості з нагоди початку нового Літургійного та навчального в УКУ (2015)

 • Вічні обіти у сестер редемптористок.

 • Курс практичного молитовного читання Святого Письма «Lectio Divina» (06.10.2016)

 • Владика Венедикт відвідав парафію Блаженного Миколая Чернецького (м. Золочів)

 • Владика Венедикт очолив молитовний відпуст у м. Глиняни

 • Духовно-профілактичні місії тверезості серед молоді у c. Ставчани (2016)

 • Пастирський візит Владики Венедикта до храму Вознесіння ГНІХ (м. Львів, вул. Старовознесенська, 23).

 • Військовослужбовець прийняв Святі Тайни Хрещення та Миропомазання

 • Львівська архиєпархія УГКЦ подбала про відпочинок майже 500 дітей із соціально незахищених сімей

 • Відбулися реколекції для працівників Курії Львівської Архиєпархії

 • У Львові молилися за загиблими у збитому літаку в Луганську

 • Нічні чування у храмі Всіх Святих Українського Народу (18-19.11.2016)

 • Святкування столітнього ювілею храму Святого великомученика Димитрія в с. Оброшино.

 • Наукова-дослідницька конференція «Андрей Шептицький – будівничий держави, князь Церкви, лідер нації»

 • Про бачення священика очима мирянина розповів душпастирям Львівської архиєпархії Мирослав Маринович

 • В Архикатедральному соборі Святого Юра виставлять для почитання чудотворну ікону Теребовлянської Матері Божої

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі