Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 04/01/2016 Слово Митрополита Львівського у 1-ий день Нового року
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського у 1-ий день Нового року
    
   Мр. 10.23-32, Як 2.1-13.
    
   Преподобні отці,
   Достойні сестри і брати,
    
   ми вибрали для вас кілька позитивних прикметників, хоч ви заслуговуєте на багато більше похвал, щоб з Нового року вони стали для вас заохоченням ще більше, ревніше, з повною віддачею сил служити Богові через послугу ближнім. Наша любов до Бога вимірюється нашою любов’ю до ближніх! Ніхто так точно й філігранно не міг встановити й передбачити необхідність любові, як наш добрий Господь: «Люби ближнього свого, як себе самого». А нашим ближнім є кожна людина, яка потребує підтримки від того, хто поруч: духовної, фізичної, матеріальної чи служіння на емоційному, або психічному рівні. Такий термометр працює завжди справно й нікому не важко відчути як реагує сумління на певні відносини, послуги та почуття. Святий Учитель церкви навчає: «Сила любові така, що вона звичайно зливає і з’єднує тих, хто знаходиться на далекій віддалі… Кого любимо ми уявляємо собі кожний день, хоч би він жив на чужині й був віддалений від нас широкими морями… де є любов, там віддаль місця не перешкоджає; а, де її немає, там жодної користі від близькості місця» (св. Ів. Золот. «Слово на Новий рік»).
    
   Ласкаві та люб’язні сестри, кажу вам ці прекрасні слова для того, щоб сила праведної любові до Бога та ближніх зростала в усіх нас! Ближніх ми бачимо, вони завжди поруч нас. Господа ми не бачимо нашими очима, лише, живемо вірою в нього, можливо, стараємося його відчувати нашим духом. В міру сили виховання нашого характеру, мимо того, що ми змагаємося за добрий духовний стан, буває, що наша любов захитається, зігнеться, або націлюється в неправильному напрямі. Не рідко стається, що нам трудно полюбити одну-другу особу: щось дратує, не влаштовує, подібно, як у житті святої Терези з Лізьє, зрештою, завтра 143 роки від дня її уродин. Їй було трудно змиритися з характером однієї сестри в монастирі. Здавалося, що у цієї сестри усе не так, навіть, шарудіння одягу при ходьбі ближньої викликало у Терези спротив. Але свята шукала виходу, розуміла, що проблема не у сестрі, а в її характері. Боролася з таким негативним проявом у собі, молилася, докладала зусиль, щоб  виходити на позитивний рівень любові. Протискалася крізь «вушко голки», щоб практикувати любов до сестри. Хоч з неабияким трудом, змагаючись із неохотою всередині себе, свята Тереза чинила незначні добрі вчинки для мало любленої сестри. Справа налагоджувалася, поволі зникали негативні прояви до поведінки ближніх. Щоб полюбити сестру, їй необхідно було боротися зі собою, своїм характером, із кволістю своєї вдачі у цьому відношенні. Господь допоміг сестрі. Тереза одягалася у ще більш праведний спосіб життя. Взяла хрест і радо спішила за Ісусом, не шкандибала, а за словами мудрого автора псалмів, уміло вписувалася у твердження: «Спішивсь я і не барився, велінь твоїх, щоб пильнувати» (Пс 119,60). Закон Божий ставила на перше місце, любов - вище всіх душевних примх, бо розраховувала на Ісуса: «… У людей це неможливо, - але не в Бога; у Бога бо все можливо» (Мр 10,27). На землі входила у життя Божого Царства. Покидала себе, щоб одягатися в Христа.
    
   Добродушні сестри, ми вступили у відлік нового часу, хоч, ніби нічого не міняється. Стараймося ввійти у більш християнське життя. Практика доброго життя не має меж. Першого січня наша Церква прославляє святого мученика Боніфатія. Це ім’я у нашій мові означає: добре чинити, гідно діяти. Постараймося з першого дня Нового року більш достойно практикувати любов до наших ближніх! Підкорюймо цю вершину праведності! Вітаю усіх вас у цьому благородному році посвяченому Божому милосердю, хай воно огорне душі усіх нас! Особливі вітання для сестри Боніфатії від нас в день її святого Покровителя з найкращими побажаннями! Хай Господь благословить її та усіх сестер рясними духовними дарами та добрим здоров’ям на багато років життя! Живімо праведно, щоб за словами святого Івана Золотоустого, від гідного й праведного життя «ніч ставалася для нас днем!» (св. Ів. Золот. «Слово на Новий рік»).
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
    
   1 січня 2016 р. Б. Сестри Служебниці ПДМ м. Львів, вул. Пасічна 

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Архиєрейський візит у м. Щирець

 • храм Покрову пресвятої Богородиці (с. Раковець)

 • Ділення досвідом: учасники Собору завітали до парафії Воскресіння ГНІХ, що у Львові.

 • Митрополит Львівський здійснив пресвітерське та дияконське рукоположення

 • Зустріч християнських сімей 15 березня 2015: сповідь – як осягнути примирення з Творцем?

 • Інавгурація контемплятивних редемптористок в Україні (2.10.2016)

 • Відпуст у м. Глиняни очолив екореферент Львівської архиєпархії (10.07.2016)

 • Проща до Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ

 • У с. Борщовичі вшанували пам’ять жертв Голодомору.

 • Церква Христова поповнилась ще одним вірним

 • У Львові відкрили консультативно-просвітницький центр Руху «За тверезість життя».

 • Обхід з Теребовлянською чудотворною іконою Богородиці та благословення неї Львова в Архикатедральному соборі Святого Юра

 • Митрополит Львівський звершив поставлення у пресвітери диякона Юрія Цюпку.

 • Владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії у зоні АТО

 • Владика Венедикт здійснив робочу поїздку в Республіку Білорусь

 • До храму Благовіщення Пресвятої Богородиці (вул. Пасічна, 83) завітали делегати та учасники Собору Львівської архиєпархії.

 • Ділення досвідом: учасники Собору завітали до парафії Воскресіння ГНІХ, що у Львові.

 • Храмовий празник парафії Святого Івана Христителя у Львові.

 • Відбулося VI Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці.

 • Відбулися реколекції для дружин священнослужителів Львівської митрополії

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі