Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 04/01/2016 Слово Митрополита Львівського у 1-ий день Нового року
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського у 1-ий день Нового року
    
   Мр. 10.23-32, Як 2.1-13.
    
   Преподобні отці,
   Достойні сестри і брати,
    
   ми вибрали для вас кілька позитивних прикметників, хоч ви заслуговуєте на багато більше похвал, щоб з Нового року вони стали для вас заохоченням ще більше, ревніше, з повною віддачею сил служити Богові через послугу ближнім. Наша любов до Бога вимірюється нашою любов’ю до ближніх! Ніхто так точно й філігранно не міг встановити й передбачити необхідність любові, як наш добрий Господь: «Люби ближнього свого, як себе самого». А нашим ближнім є кожна людина, яка потребує підтримки від того, хто поруч: духовної, фізичної, матеріальної чи служіння на емоційному, або психічному рівні. Такий термометр працює завжди справно й нікому не важко відчути як реагує сумління на певні відносини, послуги та почуття. Святий Учитель церкви навчає: «Сила любові така, що вона звичайно зливає і з’єднує тих, хто знаходиться на далекій віддалі… Кого любимо ми уявляємо собі кожний день, хоч би він жив на чужині й був віддалений від нас широкими морями… де є любов, там віддаль місця не перешкоджає; а, де її немає, там жодної користі від близькості місця» (св. Ів. Золот. «Слово на Новий рік»).
    
   Ласкаві та люб’язні сестри, кажу вам ці прекрасні слова для того, щоб сила праведної любові до Бога та ближніх зростала в усіх нас! Ближніх ми бачимо, вони завжди поруч нас. Господа ми не бачимо нашими очима, лише, живемо вірою в нього, можливо, стараємося його відчувати нашим духом. В міру сили виховання нашого характеру, мимо того, що ми змагаємося за добрий духовний стан, буває, що наша любов захитається, зігнеться, або націлюється в неправильному напрямі. Не рідко стається, що нам трудно полюбити одну-другу особу: щось дратує, не влаштовує, подібно, як у житті святої Терези з Лізьє, зрештою, завтра 143 роки від дня її уродин. Їй було трудно змиритися з характером однієї сестри в монастирі. Здавалося, що у цієї сестри усе не так, навіть, шарудіння одягу при ходьбі ближньої викликало у Терези спротив. Але свята шукала виходу, розуміла, що проблема не у сестрі, а в її характері. Боролася з таким негативним проявом у собі, молилася, докладала зусиль, щоб  виходити на позитивний рівень любові. Протискалася крізь «вушко голки», щоб практикувати любов до сестри. Хоч з неабияким трудом, змагаючись із неохотою всередині себе, свята Тереза чинила незначні добрі вчинки для мало любленої сестри. Справа налагоджувалася, поволі зникали негативні прояви до поведінки ближніх. Щоб полюбити сестру, їй необхідно було боротися зі собою, своїм характером, із кволістю своєї вдачі у цьому відношенні. Господь допоміг сестрі. Тереза одягалася у ще більш праведний спосіб життя. Взяла хрест і радо спішила за Ісусом, не шкандибала, а за словами мудрого автора псалмів, уміло вписувалася у твердження: «Спішивсь я і не барився, велінь твоїх, щоб пильнувати» (Пс 119,60). Закон Божий ставила на перше місце, любов - вище всіх душевних примх, бо розраховувала на Ісуса: «… У людей це неможливо, - але не в Бога; у Бога бо все можливо» (Мр 10,27). На землі входила у життя Божого Царства. Покидала себе, щоб одягатися в Христа.
    
   Добродушні сестри, ми вступили у відлік нового часу, хоч, ніби нічого не міняється. Стараймося ввійти у більш християнське життя. Практика доброго життя не має меж. Першого січня наша Церква прославляє святого мученика Боніфатія. Це ім’я у нашій мові означає: добре чинити, гідно діяти. Постараймося з першого дня Нового року більш достойно практикувати любов до наших ближніх! Підкорюймо цю вершину праведності! Вітаю усіх вас у цьому благородному році посвяченому Божому милосердю, хай воно огорне душі усіх нас! Особливі вітання для сестри Боніфатії від нас в день її святого Покровителя з найкращими побажаннями! Хай Господь благословить її та усіх сестер рясними духовними дарами та добрим здоров’ям на багато років життя! Живімо праведно, щоб за словами святого Івана Золотоустого, від гідного й праведного життя «ніч ставалася для нас днем!» (св. Ів. Золот. «Слово на Новий рік»).
    
    
     + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ
    
    
    
   1 січня 2016 р. Б. Сестри Служебниці ПДМ м. Львів, вул. Пасічна 

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Морянці Краківецького протопресвітеріату.

 • Зустріч з педагогами у Шевченківській районній адміністрації Львова

 • Міжнародний симпозіум з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

 • Прем’єра Акафісту до Теребовлянської ікони Божої Матері

 • У Львові відбудеться Х Міжнародний дитячий фестиваль «У колі друзів»

 • Відбулась проща «Дорогою зцілення»

 • Владика Венедикт відвідав с. Лопушанка, що на Турківщині

 • Преосвященний владика Венедикт у с. Прилбичі з нагоди вшанування 71-х роковин відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея

 • Владика Володимир відвідав парафію Благовіщеня Пресвятої Богородиці, Львів (29.05.2016)

 • Молодіжний концерт-презентація «Kerygma Project»

 • У с. Передвіря відбувся Чин благословення храму (06.10.2015

 • Митрополит Ігор звершив пресвітерське рукоположення в Архикатедральному соборі Святого Юра.

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі