Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 26/12/2015 Слово Митрополита Львівського під освячення каплиці Покрови Пресвятої Богородиці
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського
   під освячення каплиці Покрови Пресвятої Богородиці
    
   Дорогі працівники ринку та присутні учасники моління,
    
   дуже приємно це, що на території цього немалого підприємства постала каплиця. Дякую пану Володимиру Кожану, який разом зі своїми найближчими працівниками доклали зусиль, щоб народжена святиня служила людям для їхніх духовних потреб.
    
   Кожна людина має різні виклики в житті, часом, дуже несподівані. Буває – важко заспокоїтися після певних випробовувань, а Божий храм, свята будівля допомагає тим, хто шукає спокою та внутрішнього миру-ладу. Ось слова автора псалмів: «У моїй скруті до Господа увізвав я, заволав до Бога мого. І він почув мій голос із свого храму, і моє благання дійшло до вух його» (Пс 18,7). Господь прихильно ставиться до тих, хто на нього покладає усю надію. Він завжди благословить осіб, які прибігають до нього в усіх потребах, хто просить допомоги та хто з довірою споглядає на Господа. Нашому Творцеві усе відомо про нас, хоч нам здається, що ми, певні вчинки чи думки приховаємо від нього, однак, це залишається на рівні нашого мислення. Сам Спаситель пригадав: «Нічого бо нема захованого, що б не відкрилося, і скритого, що б не виявилось» (Лк 12,2). Тому дуже важливо, щоб чинити вчинки гідні християнського життя та свої думки погодити з Божим промислом. «Чиніть плоди, достойні покаяння, і не беріться говорити собі: Маємо за батька Авраама…» (Лк 3,8). Ніхто не оправдається чужими ділами, коли самостійно не буде довершувати добрих вчинків у своєму житті.
    
   Ця споруджена каплиця – достойний задум, найважливіша будівля на цьому розлогому ринку.   На цій території базару люди переважно спілкуються між собою, а тут, місце спілкування з Богом, бо ця невелика будівля посвячена нашому Творцеві. Коли ж патріарх Яків заночував у Харані на полі, бачив у сні драбину й ангелів, що ступали нею. Згодом,  Господь промовляв до нього, прокинувшись зі сну, Яків промовив: «… Направду, Господь є на цьому місці, а я не знав» (Бут 28,16). Ми ж скажемо, що Бог є на цьому місці - ми знаємо й стверджуємо про цю правду. Хай Бог благословить усіх, хто задумував, фінансував, проектував, трудилися й спорудили цю гарну святиню. Хай люди ласкаво користають з неї на добро й спасіння своїх душ! Хай ця каплиця служить порозумінням між людьми, моління у ній, хай примирює пристрасті, вгамовує пожадливість та злагоджує усяке внутрішнє напруження. «Господь - у святім своїм храмі; Господь - престол його на небі. Очі його дивляться на вселенну, повіки його за людьми стежать» (Пс 11,4). Це означає, що Бог знає про нас, уболіває за нас, бажає нам добра, доброго життя та осягнення щасливої вічності!
    
   Хай Бог благословить власників ринку, службовців, працівників та усіх тих, хто сюди входять й виходять! Пресвята Богородице та святі ангели, бережіть у мирі й спокої це місце! Напередодні святкувань – бажаю усім радісних свят Різдва Христового та щасливого Нового року! 
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський, УГКЦ

   26 грудня 2015 р.Б. Краківський ринок 

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Майже п’ять тисяч львів’ян зібрались на центральній площі міста, щоб спільною молитвою урочисто завершити Рік віри

 • Владика Володимир відвідав благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» (8.05.2016)

 • Пастирські відвідини парафії Христа Чоловіколюбця (м. Стебник 2015)

 • Ієрей Павло Цвьок, Синкел у справах мирян

 • Рух «За тверезість життя» провів семінар для шкільних психологів.

 • У БФ «Карітас-Львів УГКЦ» вперше відбулась виставка «Веселе рукоділля»

 • Пастирський візит до парафії Матері Божої Неустанної Помочі

 • У с. Поруби, що на Яворівщині освячено відновлений храм

 • Владика Венедикт звершив освячення нового престолу в каплиці Львівського обласного клінічного перинатального центру

 • У День Молоді владика Венедикт звершив пастирського візит до парафії Покрову Пресвятої Богородиці

 • До храму Благовіщення Пресвятої Богородиці (вул. Пасічна, 83) завітали делегати та учасники Собору Львівської архиєпархії.

 • У Хрестопоклонну неділю владика Венедикт звершив пресвітерське та дияконське рукоположення. Фото

 • Владика Венедикт відвідав новозбудований храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі