Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 23/11/2015 Слово Митрополита Львівського на 24-ту Неділю по Зісланні Святого Духа
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на 24-ту Неділю по Зісланні Святого Духа
    
   Еф 4,1-6; Лк 10,25-37.
     
   Доброчесні отці,
   Високоповажний пане генерал-лейтенанте,
   Вельмишановні офіцери,
   Достойні курсанти, майбутні офіцери,
    
   дякую вам, що прибули в цю церкву на спільну молитву, яку підносимо до Бога за наших бійців, що воюють на сході України і за вас, відважних захисників нашої Батьківщини. Ми гордимося вами, дуже оцінюємо вас, любимо та покладаємо великі надії на вас через заступництво пресвятої Богородиці. Ніхто із нас не припускав, щоб російська владна верхівка вороже поставилася до нашого мирного населення, спровокувала війну, підставляючи, теж, своїх солдат й офіцерів на небезпеку втрати життя. Скажемо, що багато із наших бійців загинули як герої та оборонці, які відважно ставили свої груди, щоб боронити кордонів України, захищати батьків, сестер, братів, дружин, дітей, просто, мешканців нашого краю. Здогадуюся, що зі сторони Росії та сепаратистів багато більше втрат людського ресурсу та бойової техніки. Ми обороняємося, а вороги наступають, загарбують, вбивають, закривавлюють свої руки кров’ю невинних людей. Такі дії - зло, насильство, грабунки, вбивства тощо, перед Богом не знайдуть оправдання, навпаки, завжди покарання, а то й вічне осудження. Скільки-то героїв за цей недовгий період війни видав наш народ?! Як ми пишаємося Надією Савченко, яку не може здолати могутня й до зубів озброєна Росія. Можна вбити тіло, але духа, духа не можна здолати, коли особа відповідальна перед Богом та своїм народом, перед Батьківщиною, яку вона любить, дорожить, боронить й за ніякі обіцянки чи тортури не зрадить. Мужні вибирають катування, навіть, смерть, і духом перемагають своїх ворогів, які безсилі проти відважних, мужніх та безстрашних наших воїнів. Ми пишаємося нашими сміливими вояками, які готові покласти своє життя за кращу долю своїх співвітчизників. Дякуємо командному та навчальному складу Національної Академії сухопутних військ у Львові, які уже виховали плеяду офіцерів та сержантів, героїв України, які до останньої краплі крові захищали й продовжують захищати своїх краян та кордонів Батьківщини! Знаю, що вам не легко й не просто, що ви – люди, маєте страх, але любов до свого народу у вас стоїть на першому місці, мимо того, що бачите кволість нашого суспільства. Подивляю вас, радію вами, військовими людьми, бажаю вам, щоб вашими стараннями, вашою любов’ю, толерантністю, повагою до найменшого мешканця землі, ми усі раділи мирним життям, успішним економічним розвитком та збагаченням нашої України, раділи ладом, спокоєм та безпекою! Світ – непевний, повен підступу, неправди й користолюбства. А ми носімо знамено, завжди мирних людей, повних прощення, покаяння, але готовності захищати себе від підступного ворога! Кожна людина інша не тільки своєю зовнішністю, але й внутрішнім принципом. Усі люди знаходяться в різному відношенні до Бога та ближніх. Жаль, що хтось ображає щирих, кривдить їх, знущається, забуваючи, що Господь завжди споглядає на землю й свідомий усіх несправедливостей.
    
   Із прочитаного євангельського уривку дізнаємося про законовчителя, який підступно прийшов до Сина Божого, щоб випробовувати його. Турбувався й знав про вічне життя, яке бажав осягнути, очевидно, бажав, щоб було щасливе. У цьому не мав сумніву. Підійшов до самого Бога, щоб підступно запитати його, а Спаситель відповів йому запитанням, керуючи увагу на писаний закон. Законовчитель знав закон, що необхідно любити ближнього усім своїм єством, подібно, як себе... Не знаємо, що він бажав почути від Ісуса? Запитав Бога про свого ближнього – хто він? Син Божий відповів йому притчею про півмертву людину, розбійників, священика, левіта й самарянина, який допоміг опущеному в біді. Служителі синагоги не допомогли своєму одновірцеві в біді, а чужинець, самарянин, змилосердився над побитою людиною, похилився, підняв небогу, перев’язав рани й довіз до найближчого заїзду. Там знайшов людину, щоб піклувалася про покаліченого, заплатив щедро й запевнив, що готовий дати більше, коли повертатиметься. Це – правдива любов, яка заслуговує не лише на похвалу, але на Господню вічну нагороду. Так багато означає милосердя та прихильність до наших ближніх, до тих, хто в потребі та нужді. Чоловік, що прийшов до Христа, зрозумів науку про близького, не мав більше запитань, але мав нагоду реалізувати це на практиці. Ісус сказав йому, щоб він чинив милосердя над тими, кого зустріне на життєвому шляху, не дивлячись на їхню приналежність до віри, національності, кольору шкіри, забезпеченості, авторитету, стану духа тощо. Мудрець переконує, «… що милосердя рятує від смерті й не дає ввійти у темряву» (Тов. 4,10). Хай кожна людина наповнює своє серце лагідним милосердям, яке приносить спасіння та вічну нагороду. Мати Божа, Маріє, бережи нас під твоїм покровом, виблагай миру нашій Україні, поразки усякій несправедливості та розгрому корупційним схемам. Хай мир, злагода й любов стануть пріоритетом життя усього нашого суспільства!
    
    
    + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
    
   22 листопада 2015 р. Б. храм Архистратига Михаїла, Національна Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів
    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Пастирський візит Митрополита Львівського в с. Старе Село

 • Молодіжний хор Архикатедрального Собору святого Юра на Літургії відкриття СДМ (Краківські Блоні, 26.07.2016)

 • Реколекції для потребуючих Соціального Центру парафії Христового Воскресіння

 • Освячення каплиці св. ап. Андрія Первозванного та Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького

 • У Львові освятили новий академічний корпус УКУ

 • Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії спільно молився у Провінційному домі Сестер Служебниць

 • Українські каноністи переймають досвід Трибуналу Римської Роти

 • Преосвященний владика Венедикт у с. Прилбичі з нагоди вшанування 71-х роковин відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея

 • Пастирський візит Митрополита Ігоря до Сихова (27.11.2016)

 • с. Вороблячин (хресна хода)

 • Зустріч Інституту постійної формації духовенства

 • «Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний!» – реколекції для сімей

 • Відбувся Форум мирянських організацій Львівської архиєпархії

 • У с. Затока відбулись місії тверезості

 • о. Тарас Боровець, священик Львівської архиєпархії УГКЦ здобув науковий ступінь доктора теології за спеціальностю фундаментальна теологія (2016)

 • Відбулась чергова зустріч християнських сімей

 • В архикатедральному соборі Святого Юра відслужили подячну Літургію за прожитий 2013 рік

 • У Львові парафіяни вчаться творити живу парафію. Фото

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі