Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 19/09/2015 Слово Митрополита Ігоря на початок навчального року у Львівській духовній семінарії Святого Духа
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Ігоря на початок навчального року у Львівській духовній семінарії Святого Духа

    
    1Кр 10,23-28; Мт 24,34-44.
    
   Всесвітлий отче Ректоре,
   Доброчесні та преподобні отці,
   Достойні семінаристи та любі молільники,
    
   час безупинно біжить вперед, летить. Кожна особа на землі актуально й постійно стоїть перед вічністю. Це невідоме – вічність, турбує нас, непокоїть, вона невідана, загадкова, але існуюча і незмінна. Для багатьох осіб приходить несподівано, вдень і вночі, у молодому та старечому віці, в здоров’ї та хворобі, у приміщенні, на вулиці, в повітрі, на землі й на морі. Правда, що і семінаристів, молодих осіб, декого Господь покликав до Небесних висот. Текст євангельського читання, який ми щойно прочитали, якраз спрямований на те, щоб пригадати нам про нашу тимчасовість на землі:  «Чоловік свого часу не знає…» (Проп 9,12). Люди займаються своїми справами так глибоко, що не знаходять години думати й готуватися до вічності. Колись народ бачив Ноя, що готував корабель по велінню Божому, який служив пригадуванням невірному  людові, що приближається потоп, необхідно готуватися до цього. Ніхто не йняв віри, бо задоволення й гуляння стояли на першому місці. Сміялися з цього праведника, кепкували з нього, уважали його мудрість за нерозум. Так було до того часу, поки не відкрилися небесні потоки вод, які лили на землю безустанно, вигублюючи усе живе на світі. Людина народжується, відомо, що помре, але, коли це станеться – таємниця.? Ісус Христос говорив про це, щоб люди були завжди готові до переходу в потойбічний світ. І ті, що у полі, і хто молотить, це – особи в силі віку, але вони не мають жодної гарантії, що доживуть поважних років і, аж тоді будуть забрані у вічність.? Ні! Такого Спаситель не сказав, лише усіх перестерігав, що несподівано можуть залишити цей світ. Син Божий не дає людині знати про свій прихід, лише, пригадує, щоб його постійно чекати, бути готовими серцем, щоб з чистим сумління зустріти його. Дбати про чистоту душі – важливіше, як стерегти матеріальних благ! Гроші, майно, набуті камениці, людина залишить, не візьме у вічність, а з чистим сумлінням вартує стати перед Господом. Коли йдеться про матеріальні надбання, людина готова пильнувати їх, щоб не дати злодієві вкрасти; а про духовні блага, мало хто старається і, коли набувають – багато їх спокійно гублять?! Святий апостол Павло пригадував коринтянам, що людині дозволено багато, але не усе з цього дозволеного служить спасенній будові у вічності (пор. 1Кр 10,23).
    
   Достойні брати-семінаристи, стоїмо на порозі нового Навчального року. Не відомо, яким він буде? - але буде таким, яким його будуватимемо, як його зреалізуємо: добре - чи менш добре?! Дія у часі в більшості залежить від нас… Господь дає нам літа та відповідні дари, щоб гідно це використовувати, будувати життя – не руйнувати. Мудрець радить: «Мій сину, вважай на час та бережися зла, тож не червонітимеш сам за себе» (Сир 4,20). Використайте Божий дар, щоб виховувати себе, щиро посвятитися молитві та студіям. Змобілізуйте свої сили, щоб час у семінарії приносив гідні духовні плоди. Попробуйте цього року краще діяти, пильніше використовувати хвилини, щоб кришки збирати в коші (пор. Мт 14,20).
    
   Кому трудно, хто критикує в семінарії усе загалом, хто нудиться в Божому домі, мабуть, семінарія не ваше місце, дораджую, бути добрими мирянами. Зусилля в житті, необхідне всюди… Вихователям й наставникам, прошу, спів-діяти, терпеливо допомагати молодшим, коли немає результату - мирно прощатися.
    
   Вітаю ректорат семінарії, викладачів УКУ, усіх наших семінаристів, рідних й близьких, з початком навчального року!  Бажаю усім успішного академічного року! Хай Бог благословить вам в цьому! Закликаю усіх до ревної молитви та іншої жертви в ім’я миру та припинення кровопролиття в Україні! Хай Господь береже наш край від усякого видимого й підступного ворога! Святий архистратиже Михаїле, захищай нас від усіх ворогів!
    
   І ще прохання виховного характеру до наших семінаристів: не ходити з целофановими торбинами у місті, хіба що з тільки купленим товаром, який покладено продавцем в таку торбу. Прошу мати гідний портфель, течку, наплічник тощо, щоб достойно представляти особу семінариста. Дякую!
    
    + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   19 вересня 2015 р. Б. Львівська духовна семінарія Святого Духа

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Відзначення 15-річчя від дня освячення храму м. Винники

 • пастирський візит Митрополита Львівського до каплиці Святого Володимира (Рудно)

 • Архиєрейською Божественною Літургією завершилось святкування 90-ліття Свято-Покровського жіночого монастиря сестер студиток.

 • Зустріч християнських сімей 15 березня 2015: сповідь – як осягнути примирення з Творцем?

 • Митрополит Андрей Шептицький з родиною у с. Прилбичах (1911)

 • Митрополит Львівський здійснив пресвітерське та дияконське рукоположення

 • Митрополит звершив пастирський візит з нагоди 10-ї річниці освячення храму у Національній Академії сухопутних військ

 • У Підгірцях відбулося виїзне робоче засідання працівників курії Львівської архиєпархії

 • Пастирський візит владики Венедикта до парафії Блаженного Миколая Чарнецького, що у м. Золочів, з нагоди храмового празника

 • Відбулася Всеукраїнська проща до с. Страдч

 • «Андріївська ніч» у Кохавині.

 • Відбулася чергова зустріч християнських сімей.

 • Пастирський візит до парафії Всіх Святих Українського Народу (м. Львів) 20.12.2015

 • Митрополит Ігор освятив надкупольні хрести храму Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього, що у Львові.

 • Родини загиблих воїнів АТО помолились в Уневі

 • У Львові відкрили консультативно-просвітницький центр Руху «За тверезість життя».

 • Ювілей священства о. Сергія Гречковського

 • Глава УГКЦ закликав парафії «відкрити двері для потребуючих»

 • Владика Венедикт освятив пам’ятну дошку Іллі та Іванні Кокорудзам (20.09.2016)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі