Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 21/09/2015 Слово Митрополита Львівського на свято Різдва Пресвятої Богородиці
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського
   на свято Різдва Пресвятої Богородиці
    
   Флп 2,5-11; Лк 10,38-42, 11,27-28.

   Доброчесні отці,
   Достойні та любі богомольці,
    
   радію тим, що в нашому народі культивується віра, що вірні нашої Церкви стараються жити вірою, а не тільки традиційно й поверхнево підтримувати її. Звичайно, не усі мешканці нашого краю практикують та знають віру в правдивого Бога, тому дуже важливо, щоб вимолити в Господа приходу віри в кожне серце мешканця України. Переживаємо особливі часи, бо в Україні ведеться війна. Агресори захопили Крим і продовжують великі розрухи, вбивства, нищення нації в самій державі. Потребуємо великої консолідації суспільства, необхідно багато жертви та молитви, щоб перемогти та викорінювати зло, що присутнє у народі. Віримо у мир та спокій, але розуміємо, що не легко здобути такий статус, тому що багато із нашого народу, особливо, на сході,  приймають дезінформацію ворожо наставленого до нас люду. Просімо Божої Матері, яка не один раз обороняла наш народ від військового нещастя, захистити наш край і в цей нелегкий час. Ніколи не зневірюймося, лише, довіряймо Богові, а він усе виведе на лад. У Старому Завіті написано про Асу, царя юдейського, який був вірним Богові. Проти юдеїв виступив «Зерах кушій з військом числом 1 000 000 і 300 колісниць…» (2Хр 14,8). А юдейський цар уповав на Бога, молив його, щоб захистив народ від рабства та війни. «… Господи! Ніхто не може допомогти, як ти, у битві між сильним та малосилим! Допоможи ж нам, Господи, Боже наш, бо ми на тебе поклались і твоїм іменем вийшли проти цієї великої сили. Господи! Ти Бог наш: нехай не переможе тебе чоловік!» (2Хр 14,10). Кушії були розбиті Асою та його військом, завдяки Божої помочі. І ми просімо Бога, надіймося на нього, щоб вороги відступили з нашого краю, щоб наступило примирення, також, між нашим людом, щоб розум та примирення взяли верх над ненавистю, кровопролиттям, війною та розрухою. Такі військові дії - користь для диявола, який здобуває душі, щоб у вічності знущатися над ними. Мати Бога живого, рятуй нашу країну від війни та нещастя!
    
   Святкуємо Різдво пресвятої Богородиці, великий історичний празник, радість християн та усього людства! Збереглася традиція, що уже більше як дві тисячі років вірний люд передає один другому, що праведні Йоаким та Анна привели на світ Богородицю з Господнього благословення. У глибоку давнину, Сараї, Аврамова жінка, не родила йому дітей. Вони були старші віком, коли таке вже не стається. Але у Бога все можливо. Хоч Сара не приймала цього серйозно, керуючись своїм старечим віком, теж, Авраамові було під сотню літ, однак, Господь дав їм сина Ісаака у поважних літах (пор. Бут 21,2). Бог - в силі розвіяти усякі сумніви людські! Правда, нічого не знаємо про сумніви Йоакима та Анни, його дружини, які знали історію з Сарою, бо вони у своїх поважних роках, коли усі вважали їх бездітними, привели з Божого благословення дочку Марію. Мабуть, батьки Марії жили надією, що Господь вислухає їхніх молінь й очікуване дитя вони отримають. Велика радість охоплювала батьків майбутньої Марії, коли вони очікували приходу дитяти на світ. А це було особливе немовля, бо Небесний Отець вибрав її на Матір свого Сина, Ісуса Христа. Вона зростала як звичайна інша дівчинка, однак, духом, небесними дарами, була вища понад увесь рід людський. Марія – скарб небесної благодаті! Радість з народженого праведною Анною немовлятка охоплювала  не тільки видимий світ, але й ангели з архангелами раділи цій події, уся природа землі поклонялася їй, бо вона – Мати Другої Особи Божої, Ісуса Христа. Мудреці-пророки,  очікуючи на обіцяне дитя писали: «Хто це, що наче рання зоря, сходить, гарна, мов місяць, ясна, мов сонце…» (П.п. 6,10). Марія виткана Божою любов’ю в утробі своєї матері (пор. Пс 139,13). Любімо Марію, Божу Матір, бо вона дуже любить нас, бажає нам спасіння й допомагає у цьому. Вона дорожить кожною людською душею, уболіває над духовним ранами, заступається за нас перед своїм сином, Ісусом Христом. Очевидно, він вислуховує її прохань. Плекаймо щирі почуття до Марії, Небесної Матері, бо вона ніколи не відмовить в допомозі. Стараймося уважно й побожно проказувати до неї коротку молитву «Богородице Діво…», а вона заступиться за нас, подібно, як на весіллі у Кані Галилейській. Вимолить нам у свого Сина необхідних дарів до спасіння. Пресвята Богородице, спаси нас!
    
   Сьогодні, в день радісного свята Різдва Богородиці, у цій церкві посвячено новоспоруджений престол. Він – найголовніший предмет у святині, бо на ньому жертвується Ісус Христос у виді безкровного приношення й сам Спаситель залишається перебувати в кивоті під видом хліба та вина. Праведний Митрополит Андрей у своїх творах згадує про престол, як символ Ісуса Христа. Він вказує, зокрема, священикам: «… Не є теж правильне поступування, коли, стоячи на молитві перед Престолом, хто опирається о Престол. Того не робиться навіть супроти рівного собі чоловіка, котрого шанується» (Митроп. Андрей «Про почитання святого Хреста» 1940 р., вересень). Праведний відносився до престолу, ніби до живої особи і то не рівної собі, а вищої. Потрібно пам’ятати про чистоту престолу і знову Митрополит написав, щоби обрус змінювати кожного тижня, або раз в два тижні. Тому священику необхідно слідкувати, щоб на престол ніколи не накладати зайвих речей, крім приписаних до Служби Божої та самого кивоту. Жодних карток, олійок, мира, квітів тощо, не ставити на престол!
    
   Колись Божий ковчег везли на новому возі, як написано в книзі Хронік, а Узза, що супроводжував його «… простяг руку, щоб підтримати ковчег, бо воли його нахилили» (1Хр 13,9). Господній гнів вдарив Уззу на смерть, бо він торкнувся ковчега (пор. 1Хр 13,10). Бог не хоче повторювати такого акту кари, бо відає, що людині вистарчить розуму, щоб не надуживати престолу, а відноситися до нього так, як до Ісуса Христа: з великою любов’ю й пошаною. Тому, ми старанно мили його різною водою та вином, намащували святим миром, окроплювали свяченою водою, одягли його у чисті обруси, показуючи важність. Не забуваймо про святі речі у храмі та поза ним, хай вони служать нам предметом піднесення духа до Господа. Молімося до нашої Небесної Матері Марії, щоб виблагала у свого Сина спокою та миру в нашому краю!
    
   Дякую усім вам, в особливий спосіб отцю Степанові Кобасяру та тим, хто причинився до спорудження цього гарного Божого престолу! Хай Бог усіх благословить щедрими духовими дарами! Дбайте за красу Божого храму – тут перебуває Господь!  
    
    + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   21 вересня 2015 р. Б. Освячення престолу у церкві Різдва Пресвятої Богородиці. м. Яворів

    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • У с. Передвіря відбувся Чин благословення храму (06.10.2015

 • Владика Венедикт здійснив візитацію священиків Янівського деканату

 • Патріарший Собор Воскресіння Христового

 • Про практичне читання Lectio Divina говорили на зустрічі курсу «Біблійного Апостоляту»

 • Пастирський візит Митрополита Львівського у Старе Село Звенигородського протепресвітеріату

 • У с. Вижняни, що на Золочівщині відсвяткували храмовий празник. Фото

 • ІІ тур науково-дослідницької конференції "Андрей Шептицький - будівничий держави, князь церкви, лідер нації"

 • Владика Володимир відвідав благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» (8.05.2016)

 • Вечірня у Соборі Юра (празник Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста) 26.06.2016

 • Під час пастирських відвідин храму Святого архистратига Михаїла, що у Львові

 • Владика Венедикт освятив приміщення для спільноти «Лярш-Ковчег» у Львові

 • Відбулася Всеукраїнська проща до с. Страдч

 • Владика Венедикт відвідав храм Святого Василія Великого (Рясне-1)

 • Митрополит Ігор з пастирським візитом відвідав с. Жирівка

 • Пастирський візит Владики Венедикта до храму Свщмуч. Йосафата: дві сестри редемптористки склали вічні обіти

 • о. Тарас Боровець, священик Львівської архиєпархії УГКЦ здобув науковий ступінь доктора теології за спеціальностю фундаментальна теологія (2016)

 • Презентація диску напівів різдвяних богослужінь "Христос раждаєтся, славіте!"

 • Всеукраїнська та молодіжна проща до Зарваниц

 • «Навколо Ісуса» – зустріч дітей із священичих родин

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі