Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 20/09/2015 Слово Митрополита Львівського на 16-ту неділю по Зісланні Святого Духа, неділю перед Воздвиженням Хреста Господнього
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на 16-ту неділю по Зісланні Святого Духа, неділю перед Воздвиженням Хреста Господнього
    
   Гл 6,11-18, Ів 3,13-17.
   2Кр 6,1-10, Мт 25,14-30.
    
   Достойні сестри і брати,
    
   не переставаймо дякувати Богові за його великі добродійства, які він постійно чинить для нас. І сьогодні ми прийшли у церкву тому, що Бог дав нам життя, тілесної сили та розуму, це – таланти, дари Господні, які використовуємо, щоб правильно управляти своїм коротким життям. Ісус розповідав людям притчі, щоб вони розуміли зміст та порівнювали зі своїм життям, робили з цього певні висновки, направляли в правильне русло. Бог – щедрий для кожної людини, навіть тоді, коли вона терпить певні браки, труднощі, хвороби тощо, бо це спрямовано й повинно допомогти людині, найперше спасти душу від вічного терпіння. Краще тут, на цьому світі зносити спеку й холод дня, як бути кинутим у вічно кромішню темряву. Кожна людина має можливість спасти свою душу, вчинити її щасливою, тим більше у нас та в такий сприятливий час. Мимо цього, що переживаємо труднощі пов’язані з війною, продовжується кровопролиття, вбивства, спровоковані й підтримувані російським урядом, - справу спасіння душі не можна забувати.
    
   Із притчі сказаної Ісусом Христом, ми почули, що люди знаходяться в різному стані життя. Живуть по-різному, мають не однакові життєві рівні, якими повинні служити одні одним. Менше роздумуємо про тих, хто отримав від пана п’ять і два таланти, вони трудилися віддано й чесно, були нагороджені входом у радість господаря. Повелитель відзначив, що вони були добрими й вірними слугами, зрозуміли його волю та гідно виконували її. Отримали нагороду за те, що у малій справі були вірними своєму панові, навіть, п’ять талантів не означало чогось великого: «У малому ти був вірний…». Лише, після вірності в незначній справі, пан вирішує поставити слугу над чимсь великим… Але нікуди не дівся й той слуга, що отримав один талант, не багато, менше від інших, однак, щедрість пана й цього не доброго слугу не обійшла без уваги: отримав те, чим міг покерувати. Лінивство згубило його. І не тільки це, коли він приступив до пана після певного часу, відразу став критикувати добродія, назвав його жорстоким, мабуть, не приніс би й цього таланту, що закопав, але не міг нікуди дітися. Справедливість пана не пропонувала безвідповідальності й хоч цей слуга був свідомий цього, однак, лише заховав талант й приніс тільки це, що отримав. Знав умову, що мав трудитися, знав те, що має стати перед паном й здати звіт із свого часу управління, однак, усе злегковажив. Казав, що зі страху закопав отримане, але умова була інша, це не оправдало його. Гординя опанувала слугу, лінивство врізалося у його життя, осуджування пана не принесло йому успіху, навпаки, був позбавлений таланту й кинутий в темницю. Пан терпеливо вислухав його, вказав йому, що його роль у цьому була незначна: «Тож треба було тобі віддати мої гроші торгівцям…» (Мт 25,27). Той мав зробити дуже мало.? Недобрий слуга не хотів вчинити й найменшого, трішки, щоб виявити свою вірність та відданість господарю. Став у опозицію проти господаря, хоч знав, що нічого не виграє, однак, не відступав від того, щоб несправедливо звинувачувати пана. Наражався на велику небезпеку й отримав вкінці строге покарання: кинутий у темряву. У темряві уже не можна нічого діяти, лише, плакати й скреготати зубами. Міг бути нагороджений радістю, заслужив плач.  
    
   Достойні богомольці, ця притча Христа, нашого Спасителя, актуальна й сьогодні, бо кожна людина після певного часу управління своїм життям, кілька десятків років та використанням талантів, які дарує їй Бог, стає в обличчі Господа у вічності, щоб здати звіт. Це вирішує долю людини: нагорода чи покарання, радість або плач. Стараймося бути скромними претендентами на малі речі, будьмо вірні Господу в незначних справах, тобто, у кожному невеликому ділі. Пізнаваймо волю Бога та виконуймо її, бо саме знання не виправдовує. Святий апостол Яків стверджує: «Ви бачите, що чоловік оправдується ділами, не тільки вірою» (Як 2,24). Наше життя коротке, тому часто користаймо з того, щоб каятися за промахи свого віку. Це - невеликий труд, щоб постійно миритися з Богом, перепрошувати його за наші гріхи, а він радо прощає розкаяним грішникам. Звернімо очі на Марію, Матір Спасителя, яка пам’ятає, що ми віддані її Сином їй у руки, щоб вона довела нас до вічної радості. Будьмо добрими синами й дочками Небесної Матері, Марії. 
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   20 вересня 2015 р. Б. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Солонка

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Триває візит Владики Венедикта до австралійських парафій УГКЦ (Сідней)

 • Митрополит Львівський завітав до сестер Милосердя Святого Вінкентія на храмовий празник

 • Військовослужбовці з Дніпропетровська молились Хресну дорогу у відпустовому місці с. Страдч

 • Відбулося освячення храму у с. Селисько (22.05.2016)

 • У с. Монастирок, що на Золочівщині, прощались з колядою

 • У Митрополичих садах відбувся мистецький вікенд з Оксаною Караванською 2016

 • Учні катехитичної школи с. Оброшино здивували Миколая cвоїми талантами.

 • Зустріч у Школі духовності і євангелізації Львівської архиєпархії

 • Робочий візит владики Венедикта до м. Варшави

 • Митрополит Львівський освятив наріжний камінь монастиря сестер «Дочки Матері Божої Неустанної Помочі» у Новояворівську

 • Митрополит Львівський завітав до сестер милосердя Святого Вінкентія з нагоди святкування дня їхнього покровителя.

 • Митрополит Ігор рукоположив у диякони піддияконів Тараса Зуба і Тараса Жуковського

 • Ювілей повернення собору Юра вірним УГКЦ

 • Владика Володимир відвідав парафію Благовіщеня Пресвятої Богородиці, Львів (29.05.2016)

 • 80-ті роковини Голодомору в Україні

 • о. Тарас Милян

 • Митрополит Львівський очолив молитовний відпуст в Кохавинському монастирі Св. Герарда, що на Жидачівщині.

 • У Львівській Архиєпархії УГКЦ відзначили День подяки за Дар Життя (07.04.2017)

 • Храмовий празник та дияконські рукоположення у монастирі святого Онуфрія (25.06.2016)

 • Пастирський візит Митрополита Львівського в с. Чишки

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі