Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 13/09/2015 Слово Митрополита Львівського на 15-ту неділю по Зісланні Святого Духа. Свято Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на 15-ту неділю
   по Зісланні Святого Духа.
   Свято Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці
    
   2Кр 4,6-15; Мт 22,35-46.*
   Євр 9,1-7; Лк 10,38-42, 11, 27-28.
    
   Достойні сестри і брати,

   дякую вам за ваші моління, милостині та пости, які чините у намірі наших військовослужбовців, також, інших потреб нашої Церкви і Архиєпархії. Дякую вам за те, що ви своїми грошовими пожертвами причинилися до спорудження пам’ятника Праведному Митрополитові Андреєві! Скажу, що ми ще маємо борг понад 500 тисяч гривень, тому прошу, по можливості передайте до Архиєпархії або через ваші місцеві церковні структури милостиню. Вам відомо, що наша Церква мала великий спротив у нашому місті, щоб спорудити цей прекрасний пам’ятник, ніби свої люди, ходять у церкву, а шкоду таємну чинити здібні.? Очевидно, що початок протидії знаходиться десь далеко, але бувають люди на місці, що здібні влаштовувати протистояння. Коли приближалося до початку робіт по спорудженні пам’ятника Праведному Митрополитові, на Інтернет порталі появилися фальшиві заяви певних представників про виділення Церкві 30 мільйонів гривень, хоч це була явна неправда. На пам’ятник та приготування місця під його встановлення, очікувана сума від нашої Церкви становила коло 3 мільйони гривень. Цих три мільйони, це – ваші датки, вклад наших вірних та різних добродіїв! Решта площі влаштовувалася із бюджету міста, тридцять чи скільки мільйонів, така була домовленість. Появилися палатки протестуючих у сквері проти спорудження пам’ятника. Правда, вони стверджували, що не мають нічого проти пам’ятника, лише, не допустять зрізати дерев та спорудити дорогу. Хитрі ходи. На даний час у центрі нашого міста реставрується дорога - радіємо! Мабуть, необхідно це робити, але протестів й нападів, що видаються кошти, які необхідні на влаштовування садочків та шкіл на сході України пошкоджених війною - не чути, тиша.? Народ здогадується про  авторів цих протестів, а це – ганьба для нашого люду та міста. До собору святого Юрія підходили особи, які твердили, що вони не бажають пам’ятника і не хочуть, щоб їхні гроші витрачалися на це. А їхні гроші на пам’ятник й не витрачали, лише сюди вкладали ці кошти, хто бажав пам’ятника Митрополитові. Гроші небажаючих, вкладаються у реставрацію дороги в центрі Львова та зрізання дерев  в інших місцях. Здавалося, що буде легша процедура з пам’ятником, але ці труднощі – завжди на славу Праведникові та нашу користь. Мудрець стверджує: «Пам'ять праведника буде благословенна, ім'я ж безбожника струхлявіє» (Прип 10,7). Кажу вам про це тому, що багато людей запитують нас про правдивий стан речей. Будьмо обачні, добре розглядаймося навколо, щоб наше суспільство консолідувалося ще більше, а наші старання приносили користь нашій Церкві та Батьківщині!
    
   У недільному читанні Євангелії ми познайомилися із законовчителем, який підступно запитував Ісуса про найбільшу Заповідь у законі. Спаситель відповів йому, -  щоб любити Бога усім своїм єством. Ціла особа повинна бути охоплена любов’ю Бога, також, ближнього. Цей чоловік припускав, що Христос згубиться у відповіді, тому що законовчителі та фарисеї надумали багато - аж 613 заповідей. Учитель вказав на головні Заповіді любові, з яких повинні мати початок усі інші закони, скеровані до любові Бога та ближнього. Це вчені синагоги намножили різних приписів, в’язали тягарі людям, щоб тримати їх у покорі та мати велику матеріальну користь із віруючого народу. Згодом, Ісус так сказав про них: «На катедрі Мойсея розсілись книжники та фарисеї. Робіть і зберігайте все, що вони скажуть вам, але не робіть, як вони роблять. Бо вони говорять, а не роблять» (Мт 23,2-3). Накладати на когось тягарі – справа проста, але виконувати самим те, що запропоновано іншим, не витримує критики. Гуща наказів та заборон чинила велике замішання в народі та й у самих вчених, які не могли зорієнтуватися та знайти вихід, що виконувати. Тільки Син Божий міг у цьому розібратися й дати гідний напрям в законі, відносно спасіння душі. Господь не накидав приписів, лише вказав, що найголовніше до спасіння!
    
   Сьогодні у цій церкві велике свято: Положення пояса пречистої Богородиці, - якраз цей літургій недільний день посвячений і цьому вшануванню. Наш погляд повинен бути скерованим на Божу Матір, бо сам пояс нічого не несе зі собою. Це подібно, як кровоточива жінка, що доторкнулася до краю одежі Ісуса і Божою силою через свою віру була зцілена (пор. Лк 8,44), але не одежею. Слава не в поясі, не в одежі, а Богові слава, який подає грішникам оздоровлення на душі та на тілі. Осел, на якому Ісус в’їхав у Єрусалим, залишився ослом, на ньому не було жодної слави, бо уся увага, любов та уподобання містилися в Ісусі Христі.
    
   Ми повинні плекати набожність та любов до пресвятої Богородиці. Вона – наша Мати, це – звісно, а усім християнам необхідно оформляти себе добрими дітьми Божої Матері. Добре, що маємо Марію, як нашу Матір, але зовсім не буде жодного добра, коли хтось із нас покажеться негідним її сином чи донькою. Навіть, із дуже обмеженого тексту Святого Писання, вистарчає, щоб пізнати любов Богоматері до своїх дітей. Саме, її поспіх до тітки Єлизавети, щоб допомогти їй у поважному віці, бо носила в лоні святого Івана Хрестителя, свідчить про її велику любов до ближніх. Або її журба про вино, якого забракло на весіллі? Марія рятувала молодят та їхню родину, щоб ті  не відчули стиду задля цього браку. Вона чинить милосердя аж до цього часу! А це означає, що Мати Божа є між нами, вона з нами, знає про наші біди та потреби, також, бажає, щоб ми нав’язували з нею розмову про це та благали її в наших потребах.
    
   Достойні молільники, любімо наших ближніх! Любіть своїх батьків, дітей, братів, сестер, бабусь та дідусів - кожну людину! Не наважуймося оскаржувати наших ближніх, бо є один суддя – Ісус Христос, перед яким, незабаром, усі здамо звіт. Гідно молімося до Матері Божої, щоб берегла наших душ та припинила війну в Україні. Хай святі ангели хоронителі научать нас чинити нашу кожну молитву зі щирого серця! 
    
   Вітаю усіх вас, парафіян та прихожан цієї церкви, із празником присвяченим пресвятій Богородиці! Хай вона береже наше місто, усіх вас, ваші родини, у здоров’ї душі та тіла на багато років життя!
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   13 вересня 2015 р. Б. Церква Положення пояса Богородиці, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Владика Венедикт здійснив чин оновлення храму в с. Махнівці, що на Золочівщині

 • 11 - 20 серпня у с. Лібухова, що на Старосамбірщині, відбувався євангелізаційно-формаціний табір для дітей зі священичих родин Львівської митрополії

 • Пастирські відвідини парафії Христа Чоловіколюбця (м. Стебник 2015)

 • Прем’єра Акафісту до Теребовлянської ікони Божої Матері

 • Урочисте Святе Причастя у храмі Зіслання Святого Духа

 • Пастирський візит до храму Св. Миколая (с. Якторів) 2015

 • Преосвященний владика Венедикт здійснив пастирський візит до Свято-Покровського монастиря сестер Студійського уставу

 • Відбулася Всеукраїнська проща до с. Страдч

 • У Львові молитовно вшанували Героя України, академіка Бориса Возницького

 • Складання тимчасових обітів у монаршій обителі Згромадження сестер Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (м. Львів, вул. Лісна 19а).

 • Вечірня у Соборі святого Володимира (Париж, 28.1.2017)

 • семінар для татів (Львів, 2009 р.)

 • Сьогодні 150 дітей у храмі Пресвятої Євхаристії зустрінуться з помічниками Святого Миколая

 • Владика Володимир відвідав благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» (8.05.2016)

 • Митрополит Львівський освятив новозбудований храм у Яворові

 • Молитва за узалежнених людей у Львівській архиєпархії

 • Владика Володимир відвідав благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» (8.05.2016)

 • У Львові розпочались святкування 100-річчя, відтоді як Митрополит Андрей Шептицький передав Національний музей у Львові в дар українському народові

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі