Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 26/09/2015 Слово Митрополита Львівського на освячення Хресної дороги в м. Дрогобич
  • Переглянути усі статті

   Слово Митрополита Львівського

   на освячення Хресної дороги в м. Дрогобич

    

    

   Преосвященні владики,

   Доброчесні отці,

   Благородні богомольці,

    

   мені дуже приємно молитися з вами, зокрема, благаючи в Господа миру, спокою й закінчення війни у нашій країні. Ніхто з нас не сподівався, що в наш час ми станемо свідками війни в Україні, що в нас появиться так багато правдивих волонтерів, осіб, відданих своєму ділу, чесних помічників війська та народу. Правда, що серед тих, хто назвав себе волонтером, знаходяться й такі, які збагачуються коштом інших, але кривда не дасть довго на себе чекати. Радіємо з того, що не бракує добрих воїнів, чесних громадян, також, волонтерів, які перейняті тим, щоб боронити країну від ворогів, вони ставлять свої груди, щоб боронити мешканців краю, свою рідню, близьких, кордонів тощо. Хай Господь прийме їхню жертву, як велику любов до ближніх, що готові вмирати, а багато - уже й поклали своє життя за друзів! Потім, переважна більшість нашого народу вносить свою грошову лепту, щоб вона служила військовим для оборони наших кордонів. І ми усі посильно молимося до Бога за припинення кровопролиття.
    
   Під час Хресної дороги, ми роздумували про страсті Христові, наше серце зачіпала незабутня правда про те, що саме за мене, за кожну людину в світі, за мою добру долю у вічності та на землі, у страшних муках помер Ісус Христос, Божий Син. Господь знав і знає нас від вічності, коли нас не було на світі й від тоді, як ми появилися на землі. Пророк вклав в уста Бога знаменні слова відносно людини: «… Я полюбив тебе відвічною любов'ю, тим і зберіг для тебе мою ласку» (Єр 31,3). Бог любить усі народи, він, аж до великої хресної жертви, до кровопролиття, любить кожну людину. Господь умер, щоб людина жила, була вічно щасливою з ним у небі, прийняла його заслуги, нічого не втратила з пропонованого ним дару. Коли вчитуємося у Святе Писання, знаходимо, що після несправедливого смертного вироку на Христа: «І били його тростиною по голові, плювали на нього й, падаючи на коліна, поклонялись йому. … зняли з нього багряницю й одягнули його в його одежу. Опісля ж повели його на розп'яття» (Мр 15,19-20). Євангелісти описали, що чоловіка з Киринеї, на ім'я Симон, змусили нести хрест Спасителя. Апостол Лука стверджує, що за Ісусом, коли він ніс хрест, йшов «… натовп людей великий і жінки, що плакали за ним та голосили. Ісус же обернувся до них і сказав: Дочки єрусалимські, не плачте надо мною, а плачте над собою і над вашими дітьми!» (Лк 23,27-28). Апостол Іван описав, що юдеї після засуду: «І забрали вони Ісуса; і, несучи для себе хрест, вийшов він на місце, зване Череп, а по-єврейськи Голгота, де його і розіп'яли, а з ним двох інших…» (19,14-17). Також, засвідчено про останні хвилі вмирання: «І, скуштувавши оцту, вимовив Ісус: Звершилось; і схиливши голову, віддав духа» (Ів 19,29). Це - слова святого Євангелія, які доволі описали про засуд та смерть Христа, нашого Спасителя.
    
   Святі євангелісти достатньо згадують про перебіг ходу Спасителя з хрестом на Голготу. А побожні автори, здогадуючись, описують про кількаразове падіння під хрестом, про зустріч Ісуса з Матір’ю тощо. Зрозуміло, що Спаситель був катований воїнами до смерті, обезкровлений та обезсилений, пригодилася поміч Симона, який, спочатку нерадо, а потім, мабуть, з великою охотою ніс хрест Спасителя світу.
    
    І ми, достойні сестри і брати, приймаймо наше життя таким, яким воно є: добрим і менш добрим. Зносімо радо усі хрести життя, так заохочує святий апостол Павло: «Тепер я радію стражданнями за вас і доповняю на моїм тілі те, чого ще бракує скорботам Христовим для його тіла, що ним є Церква» (Кл 1,24). Не нарікаймо на важке життя, на хвороби, на різного роду знущання з нас, бо Церква потребує лікування, тобто, людові необхідна поміч, щоб каятися й повертатись життям до Бога. Через добровільні й покірні терпіння певної особи, Господь не тільки її кріпить своїм духом, але й зціляє немічних, далеких від Бога. Цей же апостол надихає:  «Ми, сильні, мусимо нести немочі безсильних, а не собі догоджати» (Рм 15,1). Необхідно любити ближнього навіть тоді, коли він у глибокій духовній немочі воює з нами.
    
   Хай ці короткі роздуми допомагають нам збагнути ціль життя, пам’ятати про терпіння Христа, боротися зі злом, що тиснеться до наших сердець, зростати в любові до Божого Сина.

    

   + Ігор

   Митрополит Львівський УГКЦ

    

   26 вересня 2015 р.Б. Храм блаженних священомучеників Северіана, Якима, Віталія, м. Дрогобич

    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • У Львові відкрилась виставка «Такі, як Василій Великий»

 • Відбулося освячення храму у с. Селисько (22.05.2016)

 • смт. Старий Розділ

 • Відкритий клуб вивчення англійської мови серед студентів та волонтерів Львова Відкритий клуб вивчення англійської мови серед студентів та волонтерів Львова

 • Пастирський візит у с. Грушів (18.10.2015)

 • Міжнародний симпозіум присвячений 150-річчю від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького

 • Місії тверезості в с. Ямпіль Винниківського протопресвітерату

 • Митрополит Львівський завітав до сестер Милосердя Святого Вінкентія на храмовий празник.

 • На свято Покрови у Львівській архиєпархії рукоположено пресвітера і диякона

 • Владика Венедикт звершив освячення нового престолу в каплиці Львівського обласного клінічного перинатального центру

 • Місії тверезості продовжуються на Золочівщині

 • У храмі Собору Івана Хрестителя, що у Львові, відслужили Парастас за о. Іваном Павличем

 • Владика Венедикт відвідав храм Святого Василія Великого (Рясне-1)

 • Під час храмового празника у Золочівському монастирі ЧСВВ

 • На свято Миколая владика Венедикт відвідав обитель отців-василіян в Золочеві

 • У Світлий вівторок владика Венедикт відвідав м. Винники (18.04.2017)

 • Митрополит Ігор відвідав парафію с. Перегноїв

 • Передріздвяні реколекції у Кохавині

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі