Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 31/07/2015 Подяка добродіям та усім людям доброї волі за спорудження пам’ятника Праведному Митрополиту Андрею
  • Переглянути усі статті
   Подяка добродіям та усім людям доброї волі за спорудження пам’ятника Праведному Митрополиту Андрею
    
    
   Блаженніший Патріарше Святославе
   Високодостойний пане Президенте України,
   Преосвященні владики, доброчесні, отці, преподобні ченці і черниці,
   Вельмишановні представники державної, обласної, міських, районних та селищних влад,
    
   Достойні сестри і брати, усі присутні, гідні пошани учасники благородного заходу, дякую Господу за сьогоднішній день, за усіх вас, за добрий народ нашої України! Дякую Богу за те, що Він дав нашому народові благородного, мудрого, європейця-поліглота, світлого розумом, усестороннього вченого, прибічника екуменізму, люблячого Бога, Церкву, правду і свій народ, Праведного Митрополита Андрея Шептицького! Дякую його Блаженству Святославу, Главі й Отцю УГКЦ та високодостойному пану Президенту України Петру Порошенку, що прибули до княжого міста Львова, взяти участь у відкритті та посвяченні пам’ятника Чеснотливому Митрополиту Андрею, велетню духа, діаманту віри, апостолу прозорої любові Бога та ближнього! Подяку керую архітектору проекту, незломному пану Ігорю Кузьмаку, його прибічнику пану Федику та усім великодушним особам, які близько причетні до спорудження цього пам’ятника! Особливу подяку керую вельмишановному пану Олегу Синютці, Голові Львівської обласної державної адміністрації, за його старання. Він зайняв тверду позицію і став одним з основних моторів постання цього прекрасного монументу та не дозволив відтягати благородну ідею! Керую вдячність представникам комісій, що брали участь в проголошеному міжнародному конкурсі  на кращий проект загального меморіалу! Дякую усім представникам міської ради на чолі з Посадником, особливо, депутатам, які доклали немалих зусиль, щоб постала ця прегарна площа з пам’ятником! Спасибі скульпторам та усім працівникам фабрики, котрі з великим старанням та благоговінням ліпили, спочатку, глиняну постать, а згодом, була  вилита у бронзі ця благородна скульптура! Дякую представникам організації «Святий Юр» за їхній великий та всебічний вклад у постанні цієї статуї! Велику подяку складаю вірним нашої Церкви та усім добродіям. Котрі у  різний спосіб стали причинними своїми коштами, щоб постав цей мовчазний, але глибокий та світлий Пам’ятник-промовець, проповіднику й оборонцю нашого народу, Чеснотливому Митрополиту Андрею! Захиснику людей від кровавих розправ! Складаю подяку відповідальним, працівникам та усім позитивним людям, які споруджували цю площу, найкращу у нашому місті! Дякую добродіям із-за кордону, котрі підтримують нас ідейно та фінансово! Дякую особам різного рівня, які своїми дописами в соціальних мережах, вчинили ще більш відомим ім’я духовного Лицаря, натхненника відданості Богові та Церкві, милосердного Самарянина хворих й опущених, мецената мистецтва, патрона підприємництва, Праведного Митрополита Андрея! Велику подяку складаю усім вам, достойні сестри і брати, прихильники одухотворених ідей, хто сьогодні прибув на цей шляхетний захід, хто спостерігає цю передачу в телевізії та Інтернеті, хто підтримували і продовжує підпирати натхненні заходи! Висловлюю вдячність усім людям доброї волі, які прихильні до пропагування краси та добра  в нашій країні!

   Тут постала найкраща площа міста Львова, окраса околиці, миротворний затишок! На цій площі перед цим величним пам’ятником, спілкуючись мислями із Праведником, багато із народу знайдуть спокій, умиротворення, рівновагу, тишу та натхнення! Хай Господь благословить усіх людей доброї волі рясними духовними дарами, миром нашу Україну, блаженними ласками наш народ та добрим здоров’ям на багато років доброго та мирного життя! Праведний Митрополите Андрею, вимоли миру для нашої України!
    
    
   + Ігор,
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
    
    
   29.07.2015 р. Б. м. Львів, площа Св. Юра, 5

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Реколекції для дітей катехитичних шкіл (3-5.3.2017)

 • Перша неділя Великого Посту (Унів, 5.3.2017)

 • Слово Митрополита Львівського в 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи

 • Митрополит Ігор освятив храм верховних апостолів Петра й Павла в с. Будьків Звенигородського протопресвітеріату

 • Ікона Святого Миколая Чудотворця

 • Митрополит Ігор під час Асамблеї монашества (2015)

 • Богослужіння Святої Великої П’ятниці (29.04.2016)

 • У Соборі святого Юра молитовно вшанували роковини відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея (1.11.2016)

 • У Львові відбувся «Форум сімей»

 • Місії тверезості у Винниках

 • Храмовий празник у каплиці Шпиталю Шептицького (8.07.2016)

 • Владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії у зоні АТО

 • Освячення каплиці св. ап. Андрія Первозванного та Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького

 • Відбулася зустріч і спільна молитва майстерень та спільноти «Лярш-Ковчег». Фото

 • У храмі м. Винники освятили новоспоруджений престол (2015)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі