Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 11/06/2015 Слово Митрополита Львівського на свято Пресвятої Євхаристії
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на свято Пресвятої Євхаристії
    
   І Кр 11,25-32; Ів 6,48-54.
    
   Доброчесні отці,
   Достойні сестри і брати,

   дякую вам за вашу молитовну присутність у цій церкві на святі пресвятої Євхаристії! Нам необхідно, як ніколи, щирих молитов до Господа, бо Україна спливає кров’ю від зброї та злоби сепаратистів, підтримуваних регулярними російськими військами, які, також, воюють проти нас. Велика рана роїться кров’ю на тілі нашого люду, який платить жертвами тисяч людей, гідних воїнів-героїв. Звичайно, що ми маємо право боронитися, відбивати ворога, який зазіхає на нашу землю та наставлений на поневолення нашого народу. Господь знає кінець цій війні, теж, наслідки й долі тих осіб, хто розв’язав війну та підтримує її. За вбивства напасникам необхідно відповідати, бо це – велика несправедливість, яка коїться в Божих очах. Чому Бог не припинить війни? – Просімо Господа щиро у молитвах – отримаємо відповідь. Сина Божого вбивали, ганебно розп’явши на хресті, а Небесний Отець не посилав «… дванадцять легіонів ангелів?» (Мт 26,53). Правда, не залишив свого Сина самого, а прислав у Оливний город ангела «…  з неба, що підкріплював його» (Лк 22,43). Ісус добровільно прийняв смерть на хресті, щоб викупити людський рід від злобної неволі диявола. Можливо, жертви наших воїнів, стануть загиблим та іншим людям нашого краю засобом вічного спасіння душ й наверненням до Бога? Молімося, не переставаймо – хай Господь зупинить цю кроваву війну. Пресвята Богородице визволи нас від неволі гріха та військового нападу сусідів-ворогів. Знаємо й віримо, що історія занотує, історія, з часом, справедливо відгукнеться про цю агресію…
    
   Ми, вище, лише згадали, що сьогодні празник Тіла й Крові Господньої. Сам Ісус Христос настоював на тому, щоб поважати його, живий Хліб, який він запропонував народові як своє тіло, що віддав за життя світу. І це не тільки означало, що він помер на хресті, але Господь виразно промовив: «Хто тіло моє їсть і кров мою п'є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня» (Ів 6,54). Такий чудесний винахід життя для усього світу вчинив ніхто інший, як тільки наш Бог! Славна пропозиція для вічного щасливого життя! З цього святий Учитель Церкви повчає про велике значення пресвятої Євхаристії, яка служить: «… щоби впровадити нас у велику дружбу із собою і показати свою любов до нас, він дав бажаючим не тільки бачити його, але і відчувати, і їсти, і торкатися зубами тіла його, і з’єднуватися з ним, і насичувати ним усяке бажання» (св. Ів. Золот., Бесіда XLVI на Ів п.3). Господь зробив для свого людства щось дуже великого й незбагненного, більше, як перемінив воду у вино. «… Стань і роздумуй про дивні діла Божі» (Іов 37,14).  Бог приблизився до людини, зближуючи людину до себе! Ісус Христос закликає людей, увесь людський рід, споживати його Тіло й пити пресвяту Кров. Правда, у причащанні існує лише одна умова: чиста совість! Учитель Церкви написав про пораду святого апостола Павла: «… він знає тільки один час для прийняття тайн та причащання, - коли чисте сумління» (св. Ів. Золот., Бесіда XXVIII на 1Кр п.1).
    
   Захопивши ковчег Божий, філістимляни «… внесли його в храм Дагона й поставили коло Дагона» (1Сам 5,2). Ввійшовши у храм наступного дня вони побачили, що «… Дагон упав лицем до землі перед ковчегом Господнім, а голова Дагона й обидві руки його лежать відбиті на порозі; оставсь тільки тулуб Дагона» (1Сам 5,4). Так Господь здолав божка, показуючи людям їхню помилку в служінні правдивому Богу. І на тому не зупинилося, бо Господь  тяжко покарав невірний народ: «… налякав їх вельми й вдарив болячками Ашдод і його область» (1Сам 5,6). Бог не зносить зла в людській душі, не мириться з тим, щоб особа причащалася, перебуваючи в гріховному стані. Так, не завжди він караюче торкається людини, коли вона зневажає його. У Господа - ціла вічність. Він навчає людей через колишню, давню історію, через досвід, якого зазнали наші попередники. Божа педагогіка не повинна бути даремною для людства. Філістимляни, за радою жерців і ворожбитів зі страху перед карами, повернули з відшкодуванням Божий ковчег Ізраїлю. Але для них цей досвід не став поверненням на дорогу служіння правдивому Богу. Вони боялися дочасного покарання, забуваючи на вічність. Прийнявши ковчег Господній,  ізраїльтяни, за порадою пророка Самуїла, усунули  «… Ваалів та Астарти й служили Господові єдино». «… тоді, як Самуїл приносив усеспалення, філістимляни наближалися, щоб воювати проти Ізраїля, але Господь тієї миті вдарив над філістимлянами страшенним громом, збентежив їх, і вони зазнали розгрому перед Ізраїлем» (1Сам 7,10).  
    
   Просімо Господа, щоб повалив усіх божків, ідолів, які знаходять місце у серцях нашого народу. Служімо щиро Господу і тільки, маючи очищене серце через покаяння, причащаймося Тіла й Крові Господньої. Навчаймо наших дітей, щоб вони боялися гріха, не ображали Бога, каялися за промахи і гідно причащалися. Нагадую про певні норми, які стосуються усіх, теж, дітей, щоб, причащаючись мати чисте сумління, не вживати їжі, не жувати жуйок принаймні годину до прийняття святого Причастя. Не говорити дітям, що це «хлібчик», лише переконливо пам’ятати, що це – Тіло й Кров Господня, це – Ісус Христос, Бог, що приходить до нашої душі під видом хліба й вина. Хай Святий Дух просвічує усіх нас, щоб ми збагнули необхідність жити в мирі з Богом, бо в такий спосіб осягнемо спасіння. Пресвята Богородице, виблагай нам у Господа дару гідного святого причастя до кінця днів нашого життя!
    
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    

   11 червня 2015 р.Б. м. Львів, храм Пресвятої Євхаристії

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Пастирський візит Владики Венедикта до храму Свщмуч. Йосафата: дві сестри редемптористки склали вічні обіти

 • Презентація 4-томника «Пастирських послань» праведного Митрополита Андрея

 • Марійська проща до с. Заглина, що на Жовківщині

 • У с. Наварія, що на Пустомитівщині два тижні тривав літній табір для дітей «Веселі канікули»

 • Зустріч християнських сімей 15 листопада 2015 року

 • Митрополит Ігор помолився з освітянами з нагоди Дня вчителя.

 • У Львівській Духовній Семінарії відбулася інавгурація нового навчального року (2015)

 • Храмовий празник у Малечковичах (4.12.2016)

 • Празник Успіння Пресвятої Богородиці у Святоуспенській Унівській Лаврі

 • Митрополит Львівський звершив поставлення у пресвітери диякона Юрія Цюпку.

 • У с. Ремезівці відбулися «Канікули з Богом»

 • У с. Велика Вільшаниця вшанували полеглих героїв за волю України

 • Владика Венедикт освятив престол у храмі Зіслання Святого Духа, що в с. Соснівка

 • Молодь з особливими потребами БФ «Карітас-Львів УГКЦ» посортувала близько трьох тонн кришечок на протези для учасників АТО

 • Відбулася чергова зустріч християнських сімей.

 • Глава УГКЦ у Львові подякував працівникам Патріаршої курії за працю та побажав гарних Різдвяних свят (22.12.2016)

 • Великопосні реколекції 2014 р. Б. для дружин священнослужителів Львівської митрополії

 • Владика Венедикт очолив святкування празника у храмі Зіслання Святого Духа, що у Львові на вул. Зеленій

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі