Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 11/06/2015 Слово Митрополита Львівського на свято Пресвятої Євхаристії
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на свято Пресвятої Євхаристії
    
   І Кр 11,25-32; Ів 6,48-54.
    
   Доброчесні отці,
   Достойні сестри і брати,

   дякую вам за вашу молитовну присутність у цій церкві на святі пресвятої Євхаристії! Нам необхідно, як ніколи, щирих молитов до Господа, бо Україна спливає кров’ю від зброї та злоби сепаратистів, підтримуваних регулярними російськими військами, які, також, воюють проти нас. Велика рана роїться кров’ю на тілі нашого люду, який платить жертвами тисяч людей, гідних воїнів-героїв. Звичайно, що ми маємо право боронитися, відбивати ворога, який зазіхає на нашу землю та наставлений на поневолення нашого народу. Господь знає кінець цій війні, теж, наслідки й долі тих осіб, хто розв’язав війну та підтримує її. За вбивства напасникам необхідно відповідати, бо це – велика несправедливість, яка коїться в Божих очах. Чому Бог не припинить війни? – Просімо Господа щиро у молитвах – отримаємо відповідь. Сина Божого вбивали, ганебно розп’явши на хресті, а Небесний Отець не посилав «… дванадцять легіонів ангелів?» (Мт 26,53). Правда, не залишив свого Сина самого, а прислав у Оливний город ангела «…  з неба, що підкріплював його» (Лк 22,43). Ісус добровільно прийняв смерть на хресті, щоб викупити людський рід від злобної неволі диявола. Можливо, жертви наших воїнів, стануть загиблим та іншим людям нашого краю засобом вічного спасіння душ й наверненням до Бога? Молімося, не переставаймо – хай Господь зупинить цю кроваву війну. Пресвята Богородице визволи нас від неволі гріха та військового нападу сусідів-ворогів. Знаємо й віримо, що історія занотує, історія, з часом, справедливо відгукнеться про цю агресію…
    
   Ми, вище, лише згадали, що сьогодні празник Тіла й Крові Господньої. Сам Ісус Христос настоював на тому, щоб поважати його, живий Хліб, який він запропонував народові як своє тіло, що віддав за життя світу. І це не тільки означало, що він помер на хресті, але Господь виразно промовив: «Хто тіло моє їсть і кров мою п'є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня» (Ів 6,54). Такий чудесний винахід життя для усього світу вчинив ніхто інший, як тільки наш Бог! Славна пропозиція для вічного щасливого життя! З цього святий Учитель Церкви повчає про велике значення пресвятої Євхаристії, яка служить: «… щоби впровадити нас у велику дружбу із собою і показати свою любов до нас, він дав бажаючим не тільки бачити його, але і відчувати, і їсти, і торкатися зубами тіла його, і з’єднуватися з ним, і насичувати ним усяке бажання» (св. Ів. Золот., Бесіда XLVI на Ів п.3). Господь зробив для свого людства щось дуже великого й незбагненного, більше, як перемінив воду у вино. «… Стань і роздумуй про дивні діла Божі» (Іов 37,14).  Бог приблизився до людини, зближуючи людину до себе! Ісус Христос закликає людей, увесь людський рід, споживати його Тіло й пити пресвяту Кров. Правда, у причащанні існує лише одна умова: чиста совість! Учитель Церкви написав про пораду святого апостола Павла: «… він знає тільки один час для прийняття тайн та причащання, - коли чисте сумління» (св. Ів. Золот., Бесіда XXVIII на 1Кр п.1).
    
   Захопивши ковчег Божий, філістимляни «… внесли його в храм Дагона й поставили коло Дагона» (1Сам 5,2). Ввійшовши у храм наступного дня вони побачили, що «… Дагон упав лицем до землі перед ковчегом Господнім, а голова Дагона й обидві руки його лежать відбиті на порозі; оставсь тільки тулуб Дагона» (1Сам 5,4). Так Господь здолав божка, показуючи людям їхню помилку в служінні правдивому Богу. І на тому не зупинилося, бо Господь  тяжко покарав невірний народ: «… налякав їх вельми й вдарив болячками Ашдод і його область» (1Сам 5,6). Бог не зносить зла в людській душі, не мириться з тим, щоб особа причащалася, перебуваючи в гріховному стані. Так, не завжди він караюче торкається людини, коли вона зневажає його. У Господа - ціла вічність. Він навчає людей через колишню, давню історію, через досвід, якого зазнали наші попередники. Божа педагогіка не повинна бути даремною для людства. Філістимляни, за радою жерців і ворожбитів зі страху перед карами, повернули з відшкодуванням Божий ковчег Ізраїлю. Але для них цей досвід не став поверненням на дорогу служіння правдивому Богу. Вони боялися дочасного покарання, забуваючи на вічність. Прийнявши ковчег Господній,  ізраїльтяни, за порадою пророка Самуїла, усунули  «… Ваалів та Астарти й служили Господові єдино». «… тоді, як Самуїл приносив усеспалення, філістимляни наближалися, щоб воювати проти Ізраїля, але Господь тієї миті вдарив над філістимлянами страшенним громом, збентежив їх, і вони зазнали розгрому перед Ізраїлем» (1Сам 7,10).  
    
   Просімо Господа, щоб повалив усіх божків, ідолів, які знаходять місце у серцях нашого народу. Служімо щиро Господу і тільки, маючи очищене серце через покаяння, причащаймося Тіла й Крові Господньої. Навчаймо наших дітей, щоб вони боялися гріха, не ображали Бога, каялися за промахи і гідно причащалися. Нагадую про певні норми, які стосуються усіх, теж, дітей, щоб, причащаючись мати чисте сумління, не вживати їжі, не жувати жуйок принаймні годину до прийняття святого Причастя. Не говорити дітям, що це «хлібчик», лише переконливо пам’ятати, що це – Тіло й Кров Господня, це – Ісус Христос, Бог, що приходить до нашої душі під видом хліба й вина. Хай Святий Дух просвічує усіх нас, щоб ми збагнули необхідність жити в мирі з Богом, бо в такий спосіб осягнемо спасіння. Пресвята Богородице, виблагай нам у Господа дару гідного святого причастя до кінця днів нашого життя!
    
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    

   11 червня 2015 р.Б. м. Львів, храм Пресвятої Євхаристії

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Вихованці інтернатів урочисто приступили до Тайни Євхаристії (2017)

 • Зустріч духовенства та мирян у храмі Всіх святих українського народу (м. Львів)

 • Митрополит Ігор рукоположив священика для Паризької єпархії (12.02.2017)

 • 25-ліття парафії свв. апп. Петра і Павла (м. Новояворівськ)

 • У Львові обговорювали методику євангелізації непрактикуючих християн

 • о. Орест Фредина

 • Духовний концерт (11.09.2016)

 • Засідання протопресвітерів Львівської архиєпархії (01.2017)

 • Владика Венедикт на Рівненщині презентував книгу про своє рідне село

 • У Львівській Архиєпархії УГКЦ відзначили День подяки за дар життя

 • Освячення престолу у храмі Преображення Господнього, що в с. Вороблячин.

 • У Львові відбудеться Свята вечеря для безпритульних

 • Свято блаженної Йосафати у сестер служебниць

 • Владика Венедикт здійснив робочу поїздку в Республіку Білорусь

 • У Львівській міській раді відбулася прес-конференція про Міжнародну пішу прощу «Львів-Унів»

 • У празник Богоявлення ГНІХ Божественна Літургія у храмі св. Архистратига Михаїла (м. Львів, вул. Винниченка, 22)

 • Авраам

 • ІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ

 • Владика Венедикт відвідав храм Святих верховних апостолів Петра і Павла, що в с. Зимна Вода

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі