Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 30/05/2015 Слово Митрополита Львівського на закінчення навчального року у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського
   на закінчення навчального року у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа
    
   Всесвітлий отче Ректоре,
   Доброчесні отці,
   Достойні брати-семінаристи,
   Поважні батьки та прихожани,

   дякую усім вам, завжди вірним нашої Церкви, що ви прибули розділити нашу радість на закінчення навчального року в Семінарії! Серед нас знаходяться брати, які закінчили апробоване навчання у Семінарії, теж, брати, які наставлені на це, щоб успішно продовжити навчання та виховання в цьому духовному закладі. Ми розраховуємо на те, що у семінарії знаходяться особи, яких покликав Господь для свого служіння. З часом показується те, що деякі особи не розпізнали свого покликання, або вже у семінарії неправильно реалізовували його. Що можна сказати таким персонажам, які залишили семінарію чи були відраховані з неї? - Нічого поганого, як тільки те, щоб вони старалися бути праведними та правильними християнами у цьому світі. Господь Бог передбачив для таких осіб місце у суспільстві та їхню користь для освячення їхніх душ – допомогу іншим в їхніх потребах. Дехто, трапляється, приймає своє відрахування дуже бóлісно, вбачаючи у своїх помилках незрілість, буває, звинувачують відповідальних за навчання та виховання у семінарії. Ми свідомі того, що у семінарії навчаються певні особи, які не мають покликання, лише, принагідно опинилися у цьому духовному закладі. Цьому існують різні причини, тому трапляються усякі прояви, - вираження характеру, що не завжди співпадає з духовним станом. І тут не повинно бути жодного розчарування, лише вдячність Богові, що виявляється певна неготовність особи та розбіжність з вибраним суто духовним станом. Кажу це тому, бо дехто приймає своє відрахування із семінарії дуже бóляче, навпаки, це необхідно приймати з подякою Господові, який допомагає у визначенні стану життя людини. Хто відійшов із семінарії – не перекреслена людина, лише, приділена віднайти правильне місце у суспільстві й дуже праведно реалізувати його. Ми нікого не перекреслюємо із тих, хто залишився поза семінарією, - так сталося і не розраховуємо на принагідну силу, щоб повертати когось у семінарію. Хто відійшов – хай реалізує свої здібності у суспільстві, як гідний християнин своєї Церкви. Ті, хто чинить якість неблагородні помсти, помиляються, видаючи плоди особистого осудження. Ми бажаємо мати добрих священиків, щоб гідно служили Богові та людям, незважаючи на матеріальну вигоду. Кажу це тому, бо досвід показує, що частина служителів Богові та людям, дуже концентровані на матеріальні ресурси. Вкінці, таке служіння обернеться проти матеріально налаштованих духовних осіб.
    
   Прошу, не судіть цих слів, випереджуючи досвід, бо кажу ці фрази зі співчуттям та відповідальністю, наштовхуючись на помилки, які стаються із духовним кліром нашої архієпархії. Промовляю ці слова до наших семінаристів, які мають намір стати священиками й служителями для Бога та народу. Ми бажаємо, щоб служіння наших семінаристів усюди було позитивного характеру. В усіх прошарках суспільства старайтеся проявляти додатну ініціативу, навіть, одягаючись в дальматику або, одягаючи священика чи єпископа, у майбутньому, одягаючи дияконську чи священицьку одежу, чиніть це в інший спосіб, як вдягаючи сорочку на себе…
    
   Достойні брати-семінаристи, будьте пильні у своєму служінні, прошу, не використовуйте ніколи вдаваних маневрів або ініціатив у своєму житті.  Наше служіння має бути : «… Так, так; Ні, ні, – а що більше цього, те від лихого» (Мт 5,37). Чому піднімаю такі простолюдні питання? – Тому, що бажаю бачити високий рівень нашого священства, який, охоплював би увесь спектр священицького життя та його служіння. Служіння священика – не будь-яке служіння, це - особлива служба, яку сподобляє собі Господь. Тому бажаю, щоб наші священики тримали високий рівень Божого священства.
    
   Вітаю усіх семінаристів із закінченням навчального року! Щиро вітаю наших випускників семінарії та бажаю вам гідного продовження майбутнього служіння Богові й нашій Церкві! Дякую ректорату Семінарії за вашу пильність у вихованні майбутнього священства! Складаю подяку батькам, рідним, близьким та знайомим за старання у вихованні ваших синів та знаних вам семінаристів, майбутніх священиків! Хай добрий і ласкавий Господь благословить усіх своїми духовними дарами напередодні свята Зіслання Святого Духа, якого назву носить наша духовна Семінарія! Бажаю усім правдивої духовної радості та внутрішнього натхнення Святого Духа!
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ

   30 травня 2015 р.Б. Львівська Духовно Семінарія Святого Духа
    
    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Митрополит Ігор відвідав парафію свв. Ольги і Єлизавети

 • Митрополит Львівський презентував три книги проповідей

 • У храмі Преображення ГНІХ (м. Львів, вул. Краківська, 21) відбулась урочиста Академія з нагоди Року Митрополита Андрея Шептицького.

 • владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії

 • Молитовна хресна хода 2014 р.

 • Парафія Святого Духа, м. Городок, Львівська обл.

 • Учасники зустрічі Руху християнських сімей відзначилиДень матері

 • VI Літня школа «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького»

 • Пастирський візит до парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці 15.02.2016 (м. Львів)

 • Засідання протопресвітерів Львівської архиєпархії (01.2017)

 • Молодь Львівської Архиєпархії на СДМ (25.07.2016)

 • Військовослужбовець прийняв Святі Тайни Хрещення та Миропомазання

 • У ЛМР відбулася конференція для молоді про життя і діяльність Папи Івана ХХІІІ та Папи Івана Павла ІІ

 • Владика Венедикт освятив розписи у каплиці Святого апостола Івана Богослова, Філософсько-богословського факультету УКУ.

 • Владика Венедикт здійснив чин оновлення храму в с. Махнівці, що на Золочівщині

 • В Архикатедральному соборі Святого Юра відбулася панахида за загиблими пасажирами та членами екіпажу збитого над Україною літака Малайзійських авіаліній.

 • Шпиталь ім. Митрополита А. Шептицького отримав гуманітарну допомогу від Конгрес Українців Канади

 • Понад 200 осіб взяли участь у літньому таборі для сімей в Моршині

 • Митрополит Ігор відвідав з нагоди храмового празника парафіяльну спільноту с. Новосілка Пустомитівського протопресвітеріату.

 • Міжнародний симпозіум з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі