Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 31/05/2015 Слово Митрополита Львівського на свято П’ятидесятниці
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського
   на свято П’ятидесятниці

   Ді 2,1-11, Ів 7,37-52; 8,12.
    
   Всесвітлий отче Ректоре,
   Доброчесні отці,
   Достойні семінаристи,
   Дорогі брати і сестри,
    
   найперше, щиро вітаю усіх вас в день святкування П’ятидесятниці, празник нашої Духовної Семінарії. Це – велика урочистість Святого Духа, про яку говорив Ісус Христос: «… Ліпше для вас, щоб я відійшов. Бо коли не відійду, то Утішитель до вас не зійде. Якщо ж відійду, - пришлю його до вас» (Ів 16,7). Це – Дух Святий, якого Спаситель заповідав: «… Дух істини, він і наведе вас на всю правду…» (Ів 16,12). Вічний Дух, про якого читаємо в книзі Буття: «Земля ж була пуста й порожня та й темрява була над безоднею, а дух Божий носився над водами» (Бут 1,2). Дух формував землю для гідного життя людського роду та усіх мешканців нашої планети. Праведний Іов був переконаний: «Дух Божий творив мене, і подув Всесильного мене оживлює» (Іов 33,4).
    
   Господь дбав про свій люд, знав людську кволість, турбувався не тільки про апостолів, але і про нас: «Я вам пошлю те, що мій Отець обіцяв був. Сидіть у місті, аж поки не одягнетеся силою з висоти» (Лк 24,49). Син Божий подбав для людства за духовну одежу, що показується силою з небесних висот. Це – непереможний Дух, який вчинив лагідним вогонь для трьох мужів: Седраха, Мисаха та Авденаго, які ходили серед полум’я у печі, хвалячи й благословляючи Господа (пор. Дан 3,23-24). Він, Дух Святий, вогонь, який не палить матеріальним полум’ям, лише, розпалює душу Господньою любов’ю, подібно, як опромінив серця двох чоловіків, які поспішали в Емаус по воскресінні Господньому (пор. Лк 24,32). Дух, що зодягає людину, прикрашає її, наповнює душу небесною красою, надприродною силою. В далеку давнину фараон промовляв до своїх слуг про Йосифа єгипетського: «… Чи ж знайдемо ми такого чоловіка, як оцей, щоб дух Божий жив у ньому?» (Бут 41,38). Святий Дух, який живе в особі, чинить її відмінною від тих людей, кому його бракує. Хто знаходить людину наповнену духом – скарб великий бачить! Це – Геній, який надихає хистом людину в усякому ділі (пор. Вих 31,2-3). Коли амалекитяни напали на Ціклаг, сплюндрували й спалили його вогнем (пор. 1Цар 30,1), люди бажали каменувати царя Давида, якому «… було на душі гірко - кожному за своїх синів і дочок. Однак, Давид кріпився духом у Господі, своїм Бозі» (1Сам 30,6). Пророк Давид, покріплений Божим Духом, наздогнав ворогів, визволив полонених й розбив нападників.
    
   Апостоли у молитві та слухняності до Божих слів очікували приходу незнаного їм Духа, який прийшовши, зміцнив їх у вірі та давав силу з відвагою голосити слово Боже. Апостол Петро наповнений Духом Святим, ув’язнений начальниками й старшими, відважно промовляв до них про Ісуса Назарянина, не боячись жодних наслідків (пор. Ді 4,8). Прийнявши Святого Духа, апостоли ставалися свідками Христовими по усій землі, проповідували про Ісуса, Сина Божого, мимо того, що старшина ізраїльська заборонила їм проповідувати іменем Ісуса. Спасенний страх перед Богом, який зайняв перше місце в душах учнів Христових, наповнені силою Духа, з легкістю перемагали людські боязні. Стародавній пророк навчав: «Мов череду, що сходить у долину, дух Господній вів їх до спокою. Отак водив ти свій народ, щоб учинити собі славне ім'я» (Іс 63,14).
    
   Апостоли, на яких осів Святий Дух у вигляді вогняних язиків, відразу стали промовляти різними мовами до зібраного люду у Єрусалимі. Ці промови про Ісуса Христа були такими вмілими та сильними, що слухаючий народ остовпів зі здивування. Люди знали учнів-галилеян, однак, не могли розібратися їхнього вміння говорити різними зрозумілими мовами для зібраного народу. Божий мудрець зауважує: «Дух бо Господній наповнює всесвіт і - як Вседержитель - знає кожне слово» (Муд 1,7).
    
   Хай слова Божої правди заохочують нас до життя в Святому Дусі, який всюди присутній та усе наповнює. Будьмо вдячні Господові за те, що ми прославляємо його однією мовою, хоч різними голосами. Дякуймо Святому Духові за його праведні натхнення у прославі Пресвятої Трійці!
    
   Вітаю усіх вас, достойні семінаристи, із закінченням навчального року та групу осіб, що закінчили навчання у Семінарії. Хай Господь благословить вас, а Святий Дух надихає до гідного християнського життя! Поручаю вас покрову пресвятої Богородиці та вашим ангелам хоронителям!
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ

   31 травня 2015 р.Б. Львівська Духовно Семінарія Святого Духа
    
    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Триває візит Владики Венедикта до австралійських парафій УГКЦ (Джілонг)

 • Солдат строкової служби ЗСУ прийняв Святу Тайну Хрещення

 • Владика Венендикт звершив пастирський візит до парафії с. Пикуловичі

 • Свято Герарда у Кохавині.

 • Відбулася зустріч катехитів Львівської архиєпархії та вчителів християнської етики загальноосвітніх шкіл м. Львова

 • Гарнізонний храм відсвяткував свою четверту річницю з дня відкриття

 • Святкування столітнього ювілею храму Святого великомученика Димитрія в с. Оброшино.

 • У Львівській Архиєпархії УГКЦ відзначили День подяки за дар життя

 • 100-річчя освячення будівлі ЛДМУ ім. С.П.Людкевича

 • Владика Венедикт відвідав новозбудований храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

 • Ділення досвідом: учасники Собору завітали до парафії Воскресіння ГНІХ, що у Львові.

 • Ікона празника Введення в храм Пресвятої Богородиці

 • Карітас Львова організував флеш-моб до акції «Різдвяна свічка» (25.12.2016)

 • Пастирський візит єпископа до парафії св. Миколая (с. Підбірці, Пустомитівський р-н) (2015)

 • В Архикатедральному соборі Святого Юра відбулася панахида за загиблими пасажирами та членами екіпажу збитого над Україною літака Малайзійських авіаліній.

 • Велика Вечірня у Архикатедрі з нагоди празника Покрову Пресвятої Богородиці

 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Морянці Краківецького протопресвітеріату.

 • Презентація книги Преосвященішого владики Венедикта «Роздуми до літургійних читань Євангелія»

 • Ікона Святого апостола Юди Тадея

 • Перед від’їздом в АТО військові-медики помолилися у Гарнізонному храмі

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі