Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 08/05/2015 Слово Митрополита Львівського з нагоди дияконських свячень в Архикатедральному соборі Святого Юра
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського з нагоди дияконських свячень
   в Архикатедральному соборі Святого Юра
    
   Ді 10,44-11,10; Ів 8,21-30.
    
   Наша церква вшановує у цей день пам'ять святого апостола Марка. Він написав святе Євангеліє, з якого дізнаємося, що Марко, як хлопець, був свідком ув’язнення Ісуса Христа в Оливному городі. Бачив своїми очима, як озброєна ватага напала й провадила Спасителя. Нам не відома історія перебування Марка в Оливному саду, коли Христос з учнями молився та, як вороги напали на нього.? Ось, текст який знаходимо у Євангелії  від Марка: «Якийсь же юнак, загорнений в одне лиш покривало, йшов за ним. Його схопили, тож він, покинувши покривало, втік від них нагий» (Мр 14,51-52). Біблісти, які  пояснюють Святе Писання, вбачають апостола Марка у юнакові загорнутому покривалом, який вміло вписав себе в цю євангельську подію. Уже з цього писання можна судити, що він зі своєю родиною були близькі до Христа та його учнів. Можливо, він не один раз, здалека, споглядав в Оливному городі за цією побожною громадою, на чолі якої був Христос.? Марко, між іншим, згодом був постійним другом апостола Петра у його подорожах. У своєму посланні святий апостол Петро написав: «Вітає вас Церква, що у Вавилоні, вибрана з вами, і Марко, мій син» (1Пт 5,13). Багато згоджуються на тому, що Євангеліє Марка появилося завдяки розповідям святого апостола Петра про служіння, діяльність та життя Ісуса Христа. Тому наша вдячність лунає в бік святого євангеліста Марка, який гідно описав нам доступний образ життя Сина Божого. У життєписі святого Марка зазначено, що він проповідував слово Боже у Єгипті, де заснував Олександрійську Церкву та своєю кров’ю засвідчив правдивість Христової науки. Хто був у Венеції, пам’ятають прекрасний собор споруджений в честь апостола Марка, де спочивають мощі святого великого учня. Благаймо у Господа благословення і миру Україні через заступництво святого апостола Марка.

   Нам приємно те, що для святої Церкви та українського народу отримуємо скромного духовного наставника, поки що у стані диякона - Ігоря Тріля. Кожна особа, яка ознаменована спеціальним Господнім знаком служити ближнім в духовному стані, покликана Богом від незбагненної вічності. Покликання до священства або чернецтва - особлива й недосяжна таємниця для людського розуміння. Дуже глибоко про знання людини Богом описує святий провидець, вкладаючи Божі слова у пророчі писання: «Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив» (Єр 1,5). Кожна особа - не чужа Господові, бо він створює та дарує їй духа життя у своїй відвічній любові. Тому Господь чудово знає кожного та кожну із нас ще перед тим, як ми приходимо на світ. Але від того, що Бог нас знає ми не змінюємося, лише тоді наступає позитивна переміна, коли ми присвоюємо собі його знання й дари, які служать нам для освячення і спасіння. Стан диякона це – певний ступінь священства, який необхідно гідно сповняти, щоб Господь благословив вищим ступенем служіння. Апостоли, які голосили слово Боже, уже на початку зустрілися з різними питаннями у спільноті, зокрема, необхідно було служити, навіть, при столах, хоч би для вдів. Тоді вони вирішили, щоб вибрати чоловіків доброї слави, повних Духа та мудрості, клали на них руки, щоб ті відповідально виконували своє служіння (пор. Ді 6,3). Диякони повинні відзначатися особливими духовними прикметами, плекати їх, розвивати, бути праведними свідками Христа, свідчити світові правду, любов, людську гідність, а особливо, покликання кожної людини до вічного життя. Спаситель світу в свій час звернувся до своїх апостолів такими словами: «Не може світ вас ненавидіти, - а мене він ненавидить, бо я свідчу проти нього, що діла його лихі» (Ів 7,7). Як Христос свідчив людям світу, що їхні діла лихі? – Праведним життям, прозорим, відкритим, світлим, яке не подобалося багатьом. Чому? Бо життя чималої кількості людей було корумповане, вдаване як добре, а насправді, такі могли похвалитися лише грішними вчинками, гідними осуду. У глибокій давнині Ізраїль покинув Бога, відвернувся від нього. Тоді пророкував Азарія, сина Одеда, цареві Асі, щоб викинув божків з усього краю. Вельможа прислухався, повикидав ідолів «… і відновив жертовник Господній, що був перед притвором Господнім» (2Хр 15,8). Народ вчинив клятву, щоб змінити життя: «Юдеї раділи цією присягою, бо заприсягли з усього серця свого; а що вони шукали його усім серцем, то Господь і дав їм знайти себе й дав їм спокій з усіх боків» (2Хр 15,15).

   Достойний дияконе, любі молільники, відвернімося нашим життям від будь якого беззаконня, а практикуймо праведне життя, вдале волі Божій. Господь знайшов тебе, дияконе, ти ж у свою чергу усюди шукай його святої волі. Будь вдячний Богу за його велику прихильність до тебе! Хай пресвята Богородиця утверджує тебе у вірі та любові до свого Сина, Ісуса Христа!

    + Ігор
   Митрополит Львівський

   8 травня 2015 р. Б. Архикатедральний собор Святого Юра

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Владика Ігор освятив відновлену дзвіницю храму Зіслання Святого Духа, що в м. Немирів

 • Турнір із міні-футболу митрополита Андрея Шептицького

 • Святкування столітнього ювілею храму Святого великомученика Димитрія в с. Оброшино.

 • Божественна літургія для солдатів-призовників у Яворові

 • Відзначення 100-річчя храму с. Роснівка

 • Захистімо майбутнє – наших дітей: у Львові провели мистецько-просвітницьку акцію до Дня захисту дітей

 • Курсанти військової Академії взяли участь у Йорданському водосвятті

 • Робоча зустріч працівників Душпастирського відділу Курії Львівської архиєпархії

 • Владика Володимир відвідав Добромильський монастир (19.08.2016)

 • Львівський Карітас спільно з Личаківською райадміністрацією м. Львів організував відпочинкову поїздку-екскурсію для дітей

 • Табір для дітей священичих родин

 • Митрополит Ігор освятив наріжний камінь під будівництво храму парафії Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, що у Львові.

 • Засідання протопресвітерів Львівської архиєпархії (01.2017)

 • У с. Ремезівці відбулися «Канікули з Богом»

 • Черга до Нерукотворного образу Спасителя у Львові

 • Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, відвідав формаційну школу для монахинь у місті Тшебіня, Республіка Польща.

 • У неділю про Блудного сина Митрополит Львівський звершив дияконське рукоположення

 • У БФ «Карітас-Львів УГКЦ» вперше відбулась виставка «Веселе рукоділля»

 • Митрополит Андрей

 • У Львові відбудеться всеукраїнський з’їзд голів та духівників мирянських спільнот та організації УГКЦ

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі