Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 08/05/2015 Слово Митрополита Львівського з нагоди дияконських свячень в Архикатедральному соборі Святого Юра
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського з нагоди дияконських свячень
   в Архикатедральному соборі Святого Юра
    
   Ді 10,44-11,10; Ів 8,21-30.
    
   Наша церква вшановує у цей день пам'ять святого апостола Марка. Він написав святе Євангеліє, з якого дізнаємося, що Марко, як хлопець, був свідком ув’язнення Ісуса Христа в Оливному городі. Бачив своїми очима, як озброєна ватага напала й провадила Спасителя. Нам не відома історія перебування Марка в Оливному саду, коли Христос з учнями молився та, як вороги напали на нього.? Ось, текст який знаходимо у Євангелії  від Марка: «Якийсь же юнак, загорнений в одне лиш покривало, йшов за ним. Його схопили, тож він, покинувши покривало, втік від них нагий» (Мр 14,51-52). Біблісти, які  пояснюють Святе Писання, вбачають апостола Марка у юнакові загорнутому покривалом, який вміло вписав себе в цю євангельську подію. Уже з цього писання можна судити, що він зі своєю родиною були близькі до Христа та його учнів. Можливо, він не один раз, здалека, споглядав в Оливному городі за цією побожною громадою, на чолі якої був Христос.? Марко, між іншим, згодом був постійним другом апостола Петра у його подорожах. У своєму посланні святий апостол Петро написав: «Вітає вас Церква, що у Вавилоні, вибрана з вами, і Марко, мій син» (1Пт 5,13). Багато згоджуються на тому, що Євангеліє Марка появилося завдяки розповідям святого апостола Петра про служіння, діяльність та життя Ісуса Христа. Тому наша вдячність лунає в бік святого євангеліста Марка, який гідно описав нам доступний образ життя Сина Божого. У життєписі святого Марка зазначено, що він проповідував слово Боже у Єгипті, де заснував Олександрійську Церкву та своєю кров’ю засвідчив правдивість Христової науки. Хто був у Венеції, пам’ятають прекрасний собор споруджений в честь апостола Марка, де спочивають мощі святого великого учня. Благаймо у Господа благословення і миру Україні через заступництво святого апостола Марка.

   Нам приємно те, що для святої Церкви та українського народу отримуємо скромного духовного наставника, поки що у стані диякона - Ігоря Тріля. Кожна особа, яка ознаменована спеціальним Господнім знаком служити ближнім в духовному стані, покликана Богом від незбагненної вічності. Покликання до священства або чернецтва - особлива й недосяжна таємниця для людського розуміння. Дуже глибоко про знання людини Богом описує святий провидець, вкладаючи Божі слова у пророчі писання: «Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив» (Єр 1,5). Кожна особа - не чужа Господові, бо він створює та дарує їй духа життя у своїй відвічній любові. Тому Господь чудово знає кожного та кожну із нас ще перед тим, як ми приходимо на світ. Але від того, що Бог нас знає ми не змінюємося, лише тоді наступає позитивна переміна, коли ми присвоюємо собі його знання й дари, які служать нам для освячення і спасіння. Стан диякона це – певний ступінь священства, який необхідно гідно сповняти, щоб Господь благословив вищим ступенем служіння. Апостоли, які голосили слово Боже, уже на початку зустрілися з різними питаннями у спільноті, зокрема, необхідно було служити, навіть, при столах, хоч би для вдів. Тоді вони вирішили, щоб вибрати чоловіків доброї слави, повних Духа та мудрості, клали на них руки, щоб ті відповідально виконували своє служіння (пор. Ді 6,3). Диякони повинні відзначатися особливими духовними прикметами, плекати їх, розвивати, бути праведними свідками Христа, свідчити світові правду, любов, людську гідність, а особливо, покликання кожної людини до вічного життя. Спаситель світу в свій час звернувся до своїх апостолів такими словами: «Не може світ вас ненавидіти, - а мене він ненавидить, бо я свідчу проти нього, що діла його лихі» (Ів 7,7). Як Христос свідчив людям світу, що їхні діла лихі? – Праведним життям, прозорим, відкритим, світлим, яке не подобалося багатьом. Чому? Бо життя чималої кількості людей було корумповане, вдаване як добре, а насправді, такі могли похвалитися лише грішними вчинками, гідними осуду. У глибокій давнині Ізраїль покинув Бога, відвернувся від нього. Тоді пророкував Азарія, сина Одеда, цареві Асі, щоб викинув божків з усього краю. Вельможа прислухався, повикидав ідолів «… і відновив жертовник Господній, що був перед притвором Господнім» (2Хр 15,8). Народ вчинив клятву, щоб змінити життя: «Юдеї раділи цією присягою, бо заприсягли з усього серця свого; а що вони шукали його усім серцем, то Господь і дав їм знайти себе й дав їм спокій з усіх боків» (2Хр 15,15).

   Достойний дияконе, любі молільники, відвернімося нашим життям від будь якого беззаконня, а практикуймо праведне життя, вдале волі Божій. Господь знайшов тебе, дияконе, ти ж у свою чергу усюди шукай його святої волі. Будь вдячний Богу за його велику прихильність до тебе! Хай пресвята Богородиця утверджує тебе у вірі та любові до свого Сина, Ісуса Христа!

    + Ігор
   Митрополит Львівський

   8 травня 2015 р. Б. Архикатедральний собор Святого Юра

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • 11 - 20 серпня у с. Лібухова, що на Старосамбірщині, відбувався євангелізаційно-формаціний табір для дітей зі священичих родин Львівської митрополії

 • Владика Венедикт очолив Вечірню з Літургією Преждеосвященних Дарів у парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці

 • Владика Венедикт здійснив робочу поїздку в Республіку Білорусь

 • Владика Венедикт звершив освячення розписів храму в с. Липники

 • Молитовна хресна хода 2014 р.

 • Пастирський візит Владики Венедикта до с. Раковець з нагоди храмового празника

 • Митрополит Львівський здійснив пресвітерське та дияконське рукоположення

 • Відзначення 90-річчя від дня заснування Свято-Покровського жіночого монастиря Студійського устав

 • Розпочалася піша проща до Унева (25.08.2016)

 • Храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

 • Освячення престолу у парафії Різдва Пресвятої Богородиці (м. Яворів, 2015)

 • Відзначення 15-річчя від дня освячення храму м. Винники

 • Владика Венедикт освятив розписи у каплиці Святого апостола Івана Богослова, Філософсько-богословського факультету УКУ.

 • Митрополит Ігор звершив Чин благословення приміщень автовокзалу «Двірцевий»

 • Владика Венедикт освятив пам’ятну дошку Іллі та Іванні Кокорудзам (20.09.2016)

 • Владика Венедикт відвідав храм Святого Василія Великого (Рясне-1)

 • о. Тарас Боровець, священик Львівської архиєпархії УГКЦ здобув науковий ступінь доктора теології за спеціальностю фундаментальна теологія (2016)

 • Владика Венедикт звершив Божественною Літургію в Святоуспенській Унівській Лаврі (15.05.2016)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі