Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 05/04/2015 Слово Митрополита Львівського у Квітну неділю
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського у Квітну неділю
    
    Флп 4,4-9, Ів 12,1-13.

   Доброчесні отці,
   Достойні і любі молільники Господні,
                                                    дякую вам за вашу присутність і велике бажання молитися зібраною церковною спільнотою у намірі різних потреб, зокрема, спасіння наших душ та мирне співіснування з Богом усього люду нашої держави. Надзвичайно важливо, щоб в нашій Україні всі люди перейнялися справою спасіння своїх душ. Життя проходить дуже швидко: «… Мов та трава, що зеленіє. Уранці квітне й зеленіє, а ввечері - підтята висихає» (Пс  89,5-6). Мудрець прирівнює наше життя до трави, яка зеленіє серед інших трав, але підтята гострим предметом всихає. Апостол запитує нас: «… Яке бо життя ваше? Ви - пара, що з'являється на хвильку і зникає по тому» (Як 4,14). Це – правда, що ми на землі тимчасові люди, але від тепер й у вічності ми не зникнемо. Ми помремо тілом, але будемо жити вічно духовно задоволені або в постійному наріканні? Ніхто не зможе себе знищити чи зректися, вчинити так, щоб наше «я» перестало існувати. Ми – не вічні, бо  маємо початок, але не будемо мати кінця! Цю правду трудно збагнути, у неї, просто, - необхідно вірити. Навіть, коли у це не вірити, змінити нічого не зуміємо, бо - не в наших силах. Так, можна умисно умертвити наше тіло, однак, позбутися духа та нашого «я» - неможливо! Давно перед нами мудрий пророк Давид про істину Господню написав: «Справедливість твоя - справедливість вічна, і закон твій – правда» (Пс 119,142). Як це важливо та радісно на дусі, що усі маємо можливість осягнути вічне щасливе життя! Слуга Божий, Митрополит Андрей, запитує: «… що ж варте таке життя, яке не веде до спасіння?!» («Правдива віра», В) Цінності живої віри п.3, 19 листопада 1900). Кожну людину Господь відкупив своєю дорогоцінною кров’ю на хресті! - Наше завдання: присвоїти собі цей дар спасіння вірним життям перед Богом у цьому світі. Свята Церква дбає про своїх дітей, вказує шлях до здобуття спасіння, вічного щастя, бо вона – установа Божа, яку заснував Ісус Христос. Церква освячує тих людей, які приймають пропоновані нею умови. Протягом Великого посту, християни особливо користають із пропозицій святої Церкви, як навчає Слуга Божий: «Загляньте до сповідальниць, до яких тисячі людей грішниками приступають, а праведниками від них вертаються» (Митрополит Андрей «Правдива віра», Б) Христова Церква – свята й до святости веде п.4, в), 19 листопада 1900).

   Сьогодні - Квітна неділя. Звечора починається страсний тиждень, дні особливих молінь, духовних переживань та заглиблення у суть терпіння нашого Спасителя. Під час Утрені цього ж дня молимося «… Цар бо ангелів нині сів на осля і йде добровільно на хрест, щоб перемогти ворога як всемогутній» (Утреня Квітної неділі, сідальний). Навіть апостолам трудно було зрозуміти значення терпіння й смерті Спасителя. Вони вбачали у ньому земного вождя, провідника, переможця над земними поневолювачами. Здавалося, що Спаситель втікає, що він слабкий, а первосвященики та фарисеї називали його «обманником», увижалося, що Господь програв через терпіння й смерть на хресті? А він – Господь, Син Божий, Бог, який переміг злого духа, усяке зло, духовну тьму, розпинаючи усі злодіяння людського роду на хресті.  Чи це – кінець? - Ні! Показалося, що це – не слабкість, не втеча, не поразка, лише, мужність, сила духу, тріумф! А перед своєю смертю Господь викликав ще Лазаря з гробу, який там лежав і тіло уже розкладалося: «… Лазарю, вийди сюди!» (Ів 11,43). Плач і ридання, пов’язки й камінь, що закривав Лазаря в гробі, – усе на добре змінив потужний голос Спасителя. Повернувся дух померлого чоловіка, який оживив тіло, що уже розкладалося, пропав мертвецький запах, вийшов і став перед Ісусом зв’язаний пов’язками живий і здоровий Лазар. І Спасителя не перемогли терпіння й смерть на хресті, бо він – Звитяжець смерті, Володар, він - «… воскресіння і життя…» (Ів 11,25). Господь повсякчас рятує свій люд від вічного духовного помирання. Прислухаймося до могутнього голосу Спасителя і користаймо з його дару, щоб виходити із гробу духовної смерті, а жити духом воскресіння!

   Щиро усіх запрошую прийти на молитву у церкву, особливо, у Страсні дні четверга, п’ятниці,  суботи і звичайно, у світлий празник Воскресіння Христового. Благаймо Бога про воскресіння нашої України! Хай щезне смерть війни із нашого краю! Хай запанує мир та духовна радість у кожному людському серці! Пресвята Богородице, наша страждальна Мати, виблагай у свого Сина духа миру в серцях нашого люду, закінчення війни та спокою в нашій Україні! 

   + Ігор
   Митрополит Львівський
    
   Архикатедральний собор Святого Юра, м. Львів, 5 квітня 2015 р. Б.

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • У Львові пройде Хресна хода з нагоди Всесвітнього дня молоді

 • Владика Венедикт відвідав храм Святої Софії

 • Літній табір студентів з вишів м. Львова

 • Відбулася проща родин до с. Прилбичі

 • Храмовий празник на парафії Пресвятої Євхаристії

 • Митрополит Ігор освятив наріжний камінь під будівництво храму парафії Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, що у Львові.

 • Празник Успіння Пресвятої Богородиці у Святоуспенській Унівській Лаврі

 • Літургія Післанництва (СДМ, 31.07.2016)

 • Християнський табір «Підкамінь 2016» для яворівської молоді

 • Зустріч працівника Руху «За тверезість життя» з молодіжною спільнотою с. Ставчани

 • Владика Венедикт очолив похоронне прощання із Героєм України – Василієм Сліпаком

 • Владика Венедикт молився з учасниками Молодіжного форуму дружби 2015

 • Пастирські відвідини парафії Христа Чоловіколюбця (м. Стебник 2015)

 • Храмовий празник на парафії Пресвятої Євхаристії

 • с. Вижняни Глинянський протопресвітерат

 • День Незалежності України на парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (24.08.2016)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі