Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 05/04/2015 Слово Митрополита Львівського у Квітну неділю
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського у Квітну неділю
    
    Флп 4,4-9, Ів 12,1-13.

   Доброчесні отці,
   Достойні і любі молільники Господні,
                                                    дякую вам за вашу присутність і велике бажання молитися зібраною церковною спільнотою у намірі різних потреб, зокрема, спасіння наших душ та мирне співіснування з Богом усього люду нашої держави. Надзвичайно важливо, щоб в нашій Україні всі люди перейнялися справою спасіння своїх душ. Життя проходить дуже швидко: «… Мов та трава, що зеленіє. Уранці квітне й зеленіє, а ввечері - підтята висихає» (Пс  89,5-6). Мудрець прирівнює наше життя до трави, яка зеленіє серед інших трав, але підтята гострим предметом всихає. Апостол запитує нас: «… Яке бо життя ваше? Ви - пара, що з'являється на хвильку і зникає по тому» (Як 4,14). Це – правда, що ми на землі тимчасові люди, але від тепер й у вічності ми не зникнемо. Ми помремо тілом, але будемо жити вічно духовно задоволені або в постійному наріканні? Ніхто не зможе себе знищити чи зректися, вчинити так, щоб наше «я» перестало існувати. Ми – не вічні, бо  маємо початок, але не будемо мати кінця! Цю правду трудно збагнути, у неї, просто, - необхідно вірити. Навіть, коли у це не вірити, змінити нічого не зуміємо, бо - не в наших силах. Так, можна умисно умертвити наше тіло, однак, позбутися духа та нашого «я» - неможливо! Давно перед нами мудрий пророк Давид про істину Господню написав: «Справедливість твоя - справедливість вічна, і закон твій – правда» (Пс 119,142). Як це важливо та радісно на дусі, що усі маємо можливість осягнути вічне щасливе життя! Слуга Божий, Митрополит Андрей, запитує: «… що ж варте таке життя, яке не веде до спасіння?!» («Правдива віра», В) Цінності живої віри п.3, 19 листопада 1900). Кожну людину Господь відкупив своєю дорогоцінною кров’ю на хресті! - Наше завдання: присвоїти собі цей дар спасіння вірним життям перед Богом у цьому світі. Свята Церква дбає про своїх дітей, вказує шлях до здобуття спасіння, вічного щастя, бо вона – установа Божа, яку заснував Ісус Христос. Церква освячує тих людей, які приймають пропоновані нею умови. Протягом Великого посту, християни особливо користають із пропозицій святої Церкви, як навчає Слуга Божий: «Загляньте до сповідальниць, до яких тисячі людей грішниками приступають, а праведниками від них вертаються» (Митрополит Андрей «Правдива віра», Б) Христова Церква – свята й до святости веде п.4, в), 19 листопада 1900).

   Сьогодні - Квітна неділя. Звечора починається страсний тиждень, дні особливих молінь, духовних переживань та заглиблення у суть терпіння нашого Спасителя. Під час Утрені цього ж дня молимося «… Цар бо ангелів нині сів на осля і йде добровільно на хрест, щоб перемогти ворога як всемогутній» (Утреня Квітної неділі, сідальний). Навіть апостолам трудно було зрозуміти значення терпіння й смерті Спасителя. Вони вбачали у ньому земного вождя, провідника, переможця над земними поневолювачами. Здавалося, що Спаситель втікає, що він слабкий, а первосвященики та фарисеї називали його «обманником», увижалося, що Господь програв через терпіння й смерть на хресті? А він – Господь, Син Божий, Бог, який переміг злого духа, усяке зло, духовну тьму, розпинаючи усі злодіяння людського роду на хресті.  Чи це – кінець? - Ні! Показалося, що це – не слабкість, не втеча, не поразка, лише, мужність, сила духу, тріумф! А перед своєю смертю Господь викликав ще Лазаря з гробу, який там лежав і тіло уже розкладалося: «… Лазарю, вийди сюди!» (Ів 11,43). Плач і ридання, пов’язки й камінь, що закривав Лазаря в гробі, – усе на добре змінив потужний голос Спасителя. Повернувся дух померлого чоловіка, який оживив тіло, що уже розкладалося, пропав мертвецький запах, вийшов і став перед Ісусом зв’язаний пов’язками живий і здоровий Лазар. І Спасителя не перемогли терпіння й смерть на хресті, бо він – Звитяжець смерті, Володар, він - «… воскресіння і життя…» (Ів 11,25). Господь повсякчас рятує свій люд від вічного духовного помирання. Прислухаймося до могутнього голосу Спасителя і користаймо з його дару, щоб виходити із гробу духовної смерті, а жити духом воскресіння!

   Щиро усіх запрошую прийти на молитву у церкву, особливо, у Страсні дні четверга, п’ятниці,  суботи і звичайно, у світлий празник Воскресіння Христового. Благаймо Бога про воскресіння нашої України! Хай щезне смерть війни із нашого краю! Хай запанує мир та духовна радість у кожному людському серці! Пресвята Богородице, наша страждальна Мати, виблагай у свого Сина духа миру в серцях нашого люду, закінчення війни та спокою в нашій Україні! 

   + Ігор
   Митрополит Львівський
    
   Архикатедральний собор Святого Юра, м. Львів, 5 квітня 2015 р. Б.

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • У Львівській Архиєпархії розпочалося проведення екоднів

 • Владика Венедикт з паломниками молився на Святій Землі за Україну

 • проща Свято-Юрської молоді до Самбірської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

 • 150 років храму Покрова Пресвятої Богородиці у с. Митулин

 • Урочисте Святе Причастя у храмі Зіслання Святого Духа

 • Гарнізонний храм відсвяткував свою четверту річницю з дня відкриття

 • Митрополит Ігор освятив престіл у храмі Положення пояса Пресвятої Богородиці, що у Львові.

 • У Львові відзначили ювілей п’ятиліття школи євангелізації святого апостола Андрія.

 • Посвята Центру дитячої творчості «Веселка» під опіку Богородиці (21.09.2016)

 • Владика Венедикт освятив приміщення для спільноти «Лярш-Ковчег» у Львові

 • Преосвященніший владика Венедикт звершив Літургію Передосвячених Дарів у каплиці Українського католицького університету

 • У Зарваниці відбулося ювілейне V Всеукраїнське військове паломництво

 • Владика Венедикт освятив фігуру Богородиці біля будівлі Управління МВС України на Львівській залізниці

 • Відбулися реколекції для працівників Курії Львівської Архиєпархії

 • Митрополит звершив пастирський візит з нагоди 10-ї річниці освячення храму у Національній Академії сухопутних військ

 • Владика Венедикт звершив освячення нового престолу в с. Страдч

 • Реколекції для духовенства Львівської архиєпархії (2016)

 • Відзначення 90-річчя від дня заснування Свято-Покровського жіночого монастиря Студійського устав

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі