Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 20/03/2015 Слово Митрополита Львівського у п’ятницю 4 – го тижня Великого посту
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського у п’ятницю 4 – го тижня
   Великого посту
   .
    Бут 22,1-8.

   Достойні сестри та молитовна громадо,

   приємно відчувати ваш молитовний натрій, вашу увагу та відданість Богові. Звичайно, що наші зусилля духовні спрямовуємо в ім’я миру та спокою у нашій Батьківщині. Багато крові проллялося у цій війні, як бачимо, що вона не вщухає, що ворожі сили Росії чинять  військові маневри й мабуть, готуються «штиками» йти в глибину нашого краю. Ми молимося, «проти надії сподіваємося», що Господь могутніший за усяку людську силу і, коли необхідно буде проявити йому владу, ніхто не завадить, навіть, бойові атомні головки! Автор псалмів прославляє Бога: «… Господь могутній і потужний, Господь потужний у битві» (Пс 24,8). І ми благаємо тебе, Господи: «Умилосердься на нашим народом, прости нам прогрішення та усі провини скоєні нами, дай мир Україні, захисти нас від лютого ворога та кровопролиття». Прошу вас, не переставаймо молитися до Бога, бо «… Ревна молитва праведника має велику силу» (Як 5,16).

   Читання із книги Буття представляє нам певний уривок із життя давнього патріарха Аврама. Він у 75 років отримав від Господа слово, щоб залишити свою землю, усю посілість, рідню, батьківський дім і йти у невідомому напрямку. Справді, це – велике випробування! Дуже похвально те, що він послухав Бога, виконуючи докладно його  волю. Коментуючи цей епізод, Учитель Церкви роздумує, що «… багато так міцно тримаються привички, що готові усе перенести, ніж залишити, хоч би і потрібно було, те місце, у котрому до цього часу жили, і це стається не тільки із мирянами, але і з тими, хто віддалився від життєвого шуму, вибравши чернече життя…» (св. Ів. Золот. Бут XXXI п.3). Подумаймо про наше життя й нашу готовість щиро відповідати на Божу волю, яка проявляється нам різними способами. Чернечим душам легше тому, що мають своїх настоятелів, через яких Господь виявляє їм свою волю. Коли б хто сумнівався, то слова Спасителя так звучать: «Хто слухає вас, мене слухає; а хто гордує вами, мною гордує…» (Лк 10,16). Тут не знаходимо місця для компромісу, дуже виразні слова, але багато із народу легковажать їх, навіть, коли йдеться про осіб, що зобов’язалися присягою Богові слухати своїх настоятелів. Звичайно, що Господь не спішить накладати на когось кари, бо він милосердний і терпеливий, але у відповідний час запитає кожну особу про виконання його волі, яку він проголошував через старших й наставників. Аврам, керований вірою послухав Бога, довірився йому і отримав благословення на землі, а у небі вінець слави. Ми керуємося більшою вірою, бо свідомі приходу Ісуса Христа на землю, знаємо про його життя, навчання, зцілення людей, Господнє терпіння на хресті, смерть і його воскресіння. Ми маємо більше свідчень, як Аврам, отже, наша віра та виконання волі Бога повинні бути успішнішими. Аврам вийшов зі свого дому, а Господь провадив його. Не знаємо у який спосіб це відбувалося, які розмови мав він з Богом, але відомо, що успішно справлявся з волею Всемогутнього. Патріарх не був молодий, не ішов сам, забрав усю челядь, майно, овець, худобу тощо й прямували дорогою, яку вказував Господь. Очевидно, що ночували у наметах, наражалися на небезпеки нападів інших народів чи племен, але воля Бога стояла у нього на першому місці. Увесь віддався в руки Бога. Невідомо скільки місяців чи років тривала ця подорож, однак, вона не була короткою й простою, але Бог у людський спосіб допомагав Авраму вирішувати питання. Хай це коротке роздумування надихає нас глибоко заглянути в наше життя й проаналізувати нашу поставу перед Богом. Чи ми цілковито віддали наше життя в руки Господні і бажаємо бездоганного виконання його волі? Хай пресвята Богородиця допомагає нам сповняти волю нашого Творця! 
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   20 березня 2015 р.Б. Церква Святого Йосифа Обручника, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Відбувся Форум мирянських організацій Львівської архиєпархії

 • В Архикатедральному Соборі м. Львова відсвяткували свій другий престольний празник

 • Зустріч адміністраторів та парохів храмів м. Львова

 • Гарнізонний храм Львова відвідав віце-прем’єр-міністр України

 • Відбулася Загальна Капітула Згромадження Сестер св. свмч. Йосафата УГКЦ (8.4.2017)

 • Митрополит звершив пастирський візит з нагоди 10-ї річниці освячення храму у Національній Академії сухопутних військ

 • В Архикатедральному Соборі м. Львова відсвяткували свій другий престольний празник

 • змагання КВК на здобуття кубку ім. бл. Зенона Ковалика

 • У Львівській Архиєпархії УГКЦ відзначили День подяки за дар життя

 • харитативна діяльність молодіжної спільноти «Християнська душа»

 • Відбулася зустріч і спільна молитва майстерень та спільноти «Лярш-Ковчег». Фото

 • Всеукраїнський тиждень католицького шкільництва: у Митрополичих палатах Свято-Юрського комплексу відбулося вручення нагород переможцям конкурсів

 • Місії тверезості у с. Струтин на Золочівщині

 • У неділю про Блудного сина Митрополит Львівський звершив дияконське рукоположення

 • Табір для дітей зі священичих родин (12-21.08.2016)

 • У Львові відбувся футбольний «Турнір миру»

 • Капелани зустріли бійців, які повернулись із зони АТО

 • Відзначення 15-річчя від дня освячення храму м. Винники

 • Відбувся І тур реколекцій для молоді катехитичних шкіл Львівської архиєпархії

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі