Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 18/03/2015 Слово Митрополита Львівського у середу 4 – го тижня Великого посту
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського у середу 4 – го тижня
   Великого посту

   Бут 9,18-10,2.
    
   Достойна семінарійна спільното,

   дякую Господу, що маємо чудову можливість стати перед Богом та спільно помолитися, просячи його про мир, спокій та порозуміння в нашій Україні. Хочемо, щоб вороги забрали свої знаряддя вбивства, відтягнули їх у Росію та займалися доброю господаркою, так необхідною у розлогій Росії. Там, теж, люди не хочуть, щоб вбивали їхніх синів, братів та батьків на території України, здогадуємося, що росіяни бажають заможно жити, мирно, спокійно без тривог. Часом, від однієї людини багато залежить, прикро, що зло поширюється, а люди мовчать, потурають брехні, не мають відваги сказати правду в очі, бояться ставити мудрий опір злу?

   Книга Буття згадує про трьох синів Ноя, які вийшли з корабля. Розповідає, що від них «заселилася уся земля». Як колись Адам був початком розвитку людського роду, так тепер Ной зі своїми синами стали на чолі побільшення численності населення на землі. Відразу кидається в очі син Хама – Ханаан, про якого згадує писання, здогадуємося, що він відразу появився на світ після виходу з корабля.? До певної міри, автор керує нашу увагу на пристрасність Хама, до певної міри нестриманість. Ці особи, вийшовши із корабля, достатньо втомившись протягом року, можемо сказати, що перебували до певної міри у депресії. Вони не бачили сонця більше року, їм бракувало свіжого повітря, руху; - перебування з тваринами, які докучали своїми звуками та запахом, не залишилося без сліду. Взялися до праці, Ной трудився на землі. Віднайшов виноградну лозу, яка, мабуть, віджила після потопу, обробляв її, вона стала видавати плоди винограду. Не описано, яким способом він винайшов з неї вино, але не будемо цьому дивуватися, тому що володів розумом. Не знав сили вина, яке смакувало йому і упився. Перебрав мірку. Лежав голий у своєму шатрі, а Хам, побачивши батька, що «світив тілом», замість, прикрити його, розповідав братам про цю історію. Сит та Яфет, скромно підійшовши, накрили батька. Ной, протверезівши, довідався про вчинок Хама й прокляв Ханаана, сина Хама. Святий І. Золотоустий здогадується, що Ной учинив це над Ханааном, бо Господь попередньо благословив його синів (пор. Бут 9,1), тому він не насмілився проклинати Хама, лише його сина. А усякий біль дітей, відбивається глибоким терпінням їхніх батьків (пор. св. Ів. Золот., Бесіда XXIX п.7). Можливо, Ной довідався про вчинок Хама і не від своїх синів, а від когось іншого? - Не знаємо? Видається, що Сим і Яфет були досить скромними і чеснотливими. Ной благословив Господа, натомість, Ханаана, сина Хама, проголосив рабом своїх братів. І так, негідний вчинок Хама відносно свого батька, сильно торкнувся його сина. Гріх вдирався у людське життя і чинив їх своїми рабами, що відбивалося зовнішнім людським рабством, пануванням одні над одними. Святий Іван Золотоустий навчає: «… підлеглість і рабство походили не від чогось іншого, як від того, що він (Хам) виявив злу волю і позбавив себе рівної честі із братами» (св. І. Золот., Бесіда XXIX п.6). Хам впровадив рабство у людський рід, не знане до цього часу (там же). Ісус Христос визволив нас від цього рабства, звичайно, тих, хто рятується від цього рабства уникненням гріху та щирим покаянням. Тому докладаймо старань, щоб поборювати нагоди до гріху, панувати над пристрастями, втікати від зла, насамперед, призиваючи ім’я Боже та повторюючи ім’я «Ісус». Хай пресвята Богородиця зволить нам бути вільними людьми та перемагати підступне зло! 
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   18 березня 2015 р.Б. Львівська духовна семінарія Святого Духа, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Владика Ігор освятив відновлену дзвіницю храму Зіслання Святого Духа, що в м. Немирів

 • У Львові відкрили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому

 • У м. Львові Митрополит Ігор здійснив благословення новозбудованого храму (24.01.2016)

 • Владика Венедикт здійснив пастирський візит до храму Успіння Пресвятої Богородиці, що в Пустомитах. Фото

 • Рух «За тверезість життя» провів профілактичний семінар з учнями школи с. Великополе

 • Митрополит Ігор помолився з освітянами з нагоди Дня вчителя.

 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Морянці Краківецького протопресвітеріату.

 • Храм Пресвятої Євхаристії (м. Львів, пл. Музейна, 1)

 • Відбудуться великопосні реколекції для дружин священнослужителів Львівської митрополії

 • Храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

 • « Новий 2014 рік з Ісусом Христом»

 • Митрополит Ігор освятив престол у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в с. Вербляни

 • Проща парафіян Благовіщення Пресвятої Богородиці до Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Милосердя Двері» (08.09.2016)

 • Владика Венедикт відвідав обитель отців-студитів, що в урочищі Лужки на Франківщині

 • У с. Передвіря відбувся Чин благословення храму (06.10.2015

 • Екологічні місії у Глинянському деканаті Львівської Архиєпархії.

 • медики Львівщини відзначили професійне свято молитвою

 • Студентська науково-практична конференція «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської освіти та науки у XX – на початку XXI століття»

 • Школярі здійснили прощу від Архикатедрального собору Святого Юра до с. Прилбичі.

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі