Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 06/03/2015 Слово Митрополита Львівського на п’ятницю 2 – го тижня Великого посту
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на п’ятницю 2 – го тижня Великого посту
    
   Бут 5,32-6,8.
    
   Достойні молільники, молімося добросовісно за мир в Україні, за спокій у державі, за те, щоб Господь давав мудрості нашим керівникам країни, щоби вони вміло управляли нашим народом та усіма засобами, ресурсами, на добро людей. Молімося за те, щоб гідно відбулося святкування 150-ої річниці від народження Слуги Божого Митрополита Андрея, бо не спить п’ята колона, яка глибоко увійшла в уми багатьох українців, що готові стати прислужниками російської імперії. Бачимо у сквері напроти нашого собору, вийшли противники Слуги Божого Андрея, щоб блокувати спорудження пам’ятника, які  не бажають бачити гарної площі біля собору святого Юрія. Особи, що не хочуть чогось кращого, зміни на добро, лише, готові втішатися занедбанням скверу та його постійним завмиранням. Ніхто до цього часу не бачив сухих дерев, зламаних, пнів, занедбаних доріжок, тільки йно почули, що буде споруджений пам’ятник, відразу заворушилися, щоб протистояти пам’ятникові та площі? Ось, - гнилизна нашого суспільства. Ви маєте це знати, як віруючі люди, молитися та успішно підтримувати спорудження пам’ятника святої пам’яті Слузі Божому, Митрополиту, бо це – одна з найбільш достойних постатей за усю історію української землі.

   Залишмо ці роздумування й перейдімо до тексту книги Буття, яка розповідає про те, як людський рід поволі віддалявся від Бога. Втікав духовно зі сходу на захід, до поганого. Народ бажав жити вдосталь по-своєму, виділяючи Господу місце збоку, як спостерігача, а не як Творця та Законодавця або, зовсім, відрікався його. Людський рід йшов уперед, розмножувався, наповнюючи землю більшим числом. Не було волею Божою те, щоби особи чоловічої статі, як Божі сини, тобто, нащадки Сета, стали брати за дружин жінок по лінії Каїна, які віддалилися від Господа. А це тому, що поволі ці чоловіки, також, віддалялися від Бога, пускаючись на нечестиву дорогу життя. Порушували Господній закон, який отримали від Бога та носили у своєму серці забуття про Творця. Легковажили те, про що упоминало їх сумління. Одним словом жили по своїй волі, ображаючи Бога гріхами. І Господь скоротив вік людини від 900 років до 120. Чому? Тому що такий вік –  120 років, вистарчає, щоб прожити гідно й отримати вічну нагороду, а довгий вік став сприяти людям до розтягнутої образи та помноження гріхів перед Господом. За такий спосіб життя, за велику й довгу образу, слідувало більше покарання у вічності. Тому з милосердя до людини Всевишній скоротив її вік. Святе Писання згадує про велетнів, тобто, про звичайних осіб, які відзначалися особливостями, наприклад, подиву гідною фізичною силою. Такі особи з’являються протягом історії життя людей на землі. Більше нічого не сказано про них, цього достатньо, щоб знати про гігантів. Через порушення статусу вірності Богові, люди не зважали на Господа, ображали його, шукали себе та грішних розваг. Не висвітлено, що чинили ці нечестиві люди, але наголошено на те, що люди озброїлися у велику злобу і, навіть, усі помисли й увесь час були злі, не згадуючи про діла (пор. Бут 6,5).

   Зайшло велике провалля між Богом та людьми! Народ не повертався до гідного життя, забув про  достоїнство людини, заперечував роль Бога в їхньому житті. А Творець очікував на покаяння та мирне життя з народом. Людська гординя перевершила усі можливі межі. Господь не знаходив нічого доброго у людях, як тільки гріх та зухвалість. Святе Писання наголошує, що Бог жалував, що створив людину. Можемо собі уявити доброго і люблячого Господа, який приходив до раю, де попередньо мешкали Адам і Єва, проходжувався садом та був завжди поруч людини. Не легко, кажучи по-людськи, було Богові виражати жаль, який з пороху створив людину, вдихаючи в неї життєдайного свого духа. Оглядаймося на наше життя, перепрошуймо Господа та будьмо йому завжди вдячні!
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   6 березня 2015 р.Б. Архикатедральний собор Святого Юра

    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Митрополит звершив пастирський візит з нагоди 10-ї річниці освячення храму у Національній Академії сухопутних військ

 • Тривають заняття у Школі духовності та євангелізації Львівської архиєпархії

 • Презентовано нову книгу Владики Венедикта – «Роздуми до літургійних читань Апостола»

 • В Академії сухопутних військ відбулись урочистості з нагоди випуску офіцерів та сержантів

 • Молитовна хода вулицями Львова «За мир і Божу мудрість для Українського народу»

 • Концерт-презентація «Kerygma Project» у митрополичих садах

 • «Канікули з Богом» у с. Малечковичі

 • Свято чудотворної ікони Гошівської Богородиці

 • Владика Венедикт очолив нічні чування в Уневі

 • Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії

 • Митрополит Львівський Ігор рукоположив двох дияконів

 • Відбулись візитації Краковецького та Яворівського протопресвітератів

 • В Архикатедральному Соборі м. Львова відсвяткували свій другий престольний празник

 • Митрополит Львівський звершив Марійську прощу до с. Заглина (2017)

 • Похорон Героя Євромайдану Богдана Ільківа

 • Пастирський візит Митрополита Львівського в с. Чишки

 • До храму Благовіщення Пресвятої Богородиці (вул. Пасічна, 83) завітали делегати та учасники Собору Львівської архиєпархії.

 • Владика Ігор відвідав з пастирським візитом парафію Різдва святого Івана Хрестителя, що у с. Поруби Немирівського протопресвітеріату.

 • 25-ліття парафії свв. апп. Петра і Павла (м. Новояворівськ)

 • Від серця до серця. Учні Школи cвятої Софії відвідали Гарнізонний храм м. Львова

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі