Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 15/02/2015 Слово Митрополита Львівського на закінчення офіційного вшанування нерукотворного Образу ГНІХ
  • Переглянути усі статті
    

   Слово Митрополита Львівського  
   на закінчення офіційного вшанування нерукотворного Образу ГНІХ,
    
   Достойні та благородні сестри і брати,

   дякуємо усім вам, які цілували, прикладалися чолами, зустрічалися з поглядом очей Ісусових, бачили лик Христа, торкалися іконами, полотнами та обрусами до цієї славної святині: нерукотворного Образу!
    
   Можливо, це єдиний раз, коли цей відбиток обличчя Господнього прибув до нас в Україну. Уважаємо, що ця історична подія, як підтвердження віри, надії та любові до Бога, спонукує наш вірний люд застановитися над зміною свого духовного життя, як окремої особи та зміни життя, в цілому, українського суспільства.
    
   Цей прихід Христа в нерукотворному Образі до нашого Львова та нашої спільноти, уважаємо за провісник миру й спокою у нашому суспільстві. Сотні тисяч людей різних визнань віри та тих, хто не практикує віру прибували, щоб  молитися та зустрітися по-своєму з цією святинею!  Народ благав Господа, щоб змилувався над нами, щоб дарував спокій у серця, духовний лад та мир - кінець нав’язаній війні. Багато із людей просили різних дарів, зцілень і є випадки, що Бог оздоровив тих, хто доторкнувся до образу немов кровоточива жінка до краю одежі Ісуса Христа (пор. Лк 8,44). 
    
   Знайдуться певні особи, що критикують вшанування Образу, тоді, що такі особи скажуть про край одежі Христової, яка стала провідником виходу сили із Господа.? Жінка торкнулася, очевидно, більше вірою і стала оздоровленою. В нашому випадку багато людей торкалися вірою і теж, у міру своєї віри, усі отримали видимі та невидимі дари.
    
   Ми вдячні Господу, Ісусові Христові, який прибув до нас у вигляді Нерукотворного Образу! Ми перепрошуємо Ісуса за усі образи вчинені нами, спрямовані в його бік! Ми благаємо Господа, щоб послав мир нашому народові, щоб обдарував нас внутрішнім спокоєм, щоб надихав наше суспільство змінювати стиль свого життя на кращий, праведний, далекий від образ Бога та ближніх!
    
   Ми виявляємо нашу вдячність Святішому Отцеві, духовенству й мирянам за те, що старалися про прибуття цієї святині до нашого міста! Дякую отцю мітрату Кравчику Роману та брату Ханасу Андрію за великі труди й старання, які ви доклали до цього, щоб ми посідали цю святиню у нашому Соборі святого Юрія, до якої, за цих два тижні й трохи більше, прибуло понад триста тисяч прочан!
    
   Дякую отцям собору святого Юрія, семінаристам, волонтерам, телевізійникам, журналістам, міліції, міській раді, військовій охороні, службі безпеки, усім цим добрим людям, які щиро посвячувалися, щоб по можливості тримати порядок із-за великого напливу Божого люду! Дякую службам, які старалися прибирати територію, забезпечити вбиральнями! Дякую тим, хто пригощали людей гарячим чаєм, кавою тощо! Дякую усім нашим працівникам львівської курії, які у міру своїх можливостей докладали зусиль, щоб підтримувати порядок на території святоюрського комплексу! І щиро перепрошую усіх тих, кому ми не вгодили в міру нашої людської слабості та немочі. Наші старання були максимальні, але можливості - обмежені.
    
   Тому вчімося не критикували, але тримати усюди порядок на своєму місці. Вчімося розуміти одні одних і входити в ситуацію наших ближніх! Критикувати – легко, а тримати порядок, навіть зі собою, - мало знайдеться серед нас, віруючих людей! Хай Господь прийме наші моління, благання, нашу віру і любов, як щире визнання й можливість нашого серця та нашої душі! Дякую усім, дякую вам, нашим добрим й благородний християнам!  
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   15 лютого 2015 р.Б. Архикатедральний Собор Святого Юра

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Курсанти-учасники АТО разом з капеланами здійснили паломництво до Гошев

 • Х Міжнародний дитячий фестиваль «У колі друзів»

 • У Реколекрційно-відпочинковому центрі «Світлиця» владика Володимир провів зустріч на тему «Гордість - гріх чи чеснота?»

 • Великопосні настанови Митрополита Ігоря у Львівській духовній семінарії Святого Духа

 • Владика Ігор відвідав з пастирським візитом парафію Різдва святого Івана Хрестителя, що у с. Поруби Немирівського протопресвітеріату.

 • Чин поставлення у диякони піддиякона Володимира Пендзея (22.08.2015)

 • Чин поставлення у диякони піддиякона Романа Янчука

 • Празник у парафії свв. Кирила і Методія (2015)

 • Свято спільної коляди монашества УГКЦ у Брюховичах

 • Великопосні реколекції для дітей з катехитичних шкіл 2016

 • Відбулася зустріч і спільна молитва майстерень та спільноти «Лярш-Ковчег». Фото

 • Святкування 90-річчя храму Пресвятої Трійці , що в с. Борщовичі

 • Владика Венедикт звершив освячення нового престолу в с. Страдч

 • Зустріч практичного молитовного читання Святого Письма «Lectio Divina» (15.10.2016)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі