Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 11/01/2015 Слово Митрополита Львівського на неділю по Різдві ГНІХ
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на неділю по Різдві ГНІХ
    
   Гл 1,11-19; Мт 2,13-23. 

   Преподобні сестри,
   Доброчесні отці,
   Достойні сестри і брати,

   спільна молитва, на яку збираємося кожної неділі, свята і частіше, приносить нам спокій, мир, надію, оптимізм. Молитва розраджує серце у цих буремних часах, які переживає наш народ. Переконуємося, що майже кожний населений пункт, має своїх воїнів добра, які захищають нашу країну від лютих ворогів, що вбивають наших братів і сестер. Скільки-ж то цвіту нашої нації уже поклали свої голови, щоб боронити свій край, не дозволити загарбникам зробити нас рабами та злидарями. Серце обливається кров’ю, коли чуємо про вбитих, покалічених, пропалих без вісті наших воїнів чи мирних людей. Тяжко стояти нам коло трун й брати участь у похоронах воїнів, а, що мислити про рідню, про матір вбитого сина, молоду дружину-вдову, дітей, які залишаються сиротами? Хто і коли буде за те відповідати? Знаємо, що у Божому Провидінні «… ні одна йота, ні одна риска з закону не перейде, поки все не здійсниться» (Мт 5,18). А Син Чоловічий прийде з ангелами, щоб судити усі народи, відлучаючи одні від одних, тобто, праведних від грішників (пор. Мт 25,31-32). Лякаймося, принаймні ми погрозливих слів, які промовив сам Ісус Христос, наш Суддя: «… Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його» (Мт 25,41). Коли такі слова проповідував Спаситель світу, значить, знайдуться люди, будуть душі, яким адресовані ці слова. Велика кривда діється тоді, коли злочинці нападають на господаря, грабують його дім, калічать його чи рідних, або вбивають. Велика кривда чиниться нашому народові, бо правопорушники загарбали Крим, відкрили війну в Україні, вбивають людей, грабують, чинять розрух та неспокій в нашій державі. Чи знайдуться ті, хто відповідатиме за народну кривду? – Так, бо сам Господь дуже відповідально повідомив: «Нічого бо нема захованого, що б не відкрилося, і скритого, що б не виявилось» (Лк 12,2). На землі можна уникнути покарання, злочинець може показати себе доброчинцем, але у вічності кожна душа буде прозора й буде доступне її життя усім людям. Господь встановить печатку правди життя кожній людині, особі, зокрема. На цьому світі ми усі тимчасові мешканці, але неухильно зближається термін нашого переходу до вічності, де немає часу, лише вічне тривання. Тому мудрі люди завжди споглядають у вічність, застановляються над потойбічним життям та стараються оцінювати своє теперішнє життя очима Бога.

   У неділю по святі Різдва Христового наша свята Церква згадує трьох визначних осіб: царя Давида, святого обручника Йосифа і апостола Якова, званого братом Господнім. Давид не народився царем, був пастухом, але Господь вибрав його на царя й наказав пророкові Самуїлові помазати Давида. «Узяв Самуїл ріг з олією й помазав його посеред його братів. І дух Господній зійшов на Давида з того дня й на майбутнє…» (1Сам  16,13). Відомо, що Давид, як молодий хлопець, переміг могутнього воїна філістимлянина Голіята,  вийшов проти богатиря на бій з п’ятьма каменями у торбі та пращею, щоб кидати камінь. Але Давид вийшов боротися з противником в ім'я Господа Сил, якого зневажив зарозумілий богатир. Бог дарував перемогу Давидові, який відтяв голову Голіятові його ж мечем. Усе військо філістимлянське втекло – ізраїльтяни отримали перемогу. Давид став царем, хоч діючий цар Саул багато разів намагався вбити Давида, однак, Господь зберіг Давидові життя. Давид став царем після того, як помер Саул. Цар Давид, теж, згрішив, забираючи дружину воїна Урії, даючи наказ, щоб цього воїна виставити у місце запеклого бою, щоб був вбитий. Так сталося. І Давид був винен у гріхові нечистоти та вбивстві, хоч не вбивав Урію своїми руками, лише, з його веління підставили того, щоб вбити. А Господь послав пророка Натана до царя Давида, який так мовив вельможі: «Чому ж ти так зневажив Господа і вчинив те, що є злом у його очах? Урію хеттита вбив мечем, жінку його взяв собі за жінку, його ж ти вбив мечем аммонійським» (2Сам 12,9). Давид покаявся і Бог простив йому гріх. Не легким було життя царя Давида, який чинив покуту й приймав усі невигоди з Божої руки, що торкалося його життя. Згрішив тяжко, але, потім ніс важку покуту й любив Бога, був йому вірним до кінця свого життя. Зумів згрішити, але покаявся і любив Бога.

   Інший персонаж сьогоднішнього святкування: апостол Яків, що називався братом Господнім по тілу. Він називався «молодшим» і братом Господнім, бо був братом тітки Христа Спасителя. Його мати була Марія Клеопова. Святий апостол Павло, перебуваючи в Єрусалимі у святого апостола Петра, написав: «А іншого з апостолів я не бачив, крім Якова, брата Господнього» (Гл 1,19). Яків був одним із сімдесяти апостолів і першим єпископом Єрусалиму. Цей апостол був надзвичайно благочестивою особою: строго постив, перебував часто й довго на молитвах. Фарисеї скинули його згори, коли він голосив слово Боже, потім, побили його камінням. Він молився за убивць, просив Бога, щоб простив їм гріх.

   І святий Йосиф, обручник Марії, якого іменем названа ця церква, багато пережив, рятуючи життя малому немовляті Ісусові Христові. Господь у сні давав розпорядження Йосифові через ангела, той не допускав жодного сумніву, відносно Господніх повелінь. Усе виконував швидко й докладно, опираючись на Божу волю. Рятував дитя від смерті, яку бажав заподіяти цар Ірод, втечею до Єгипту. Не ставив жодних запитань ангелу про невідому дорогу та усі можливі пригоди, бо більше вірив Богові, як собі. Свята Родина добре добрався до Єгипту. Де перебували ці особи, конкретно у Єгипті, скільки часу та як давали собі раду, Святе Писання про це не говорить нічого. Мабуть, Марія, мати Ісуса, не розказувала про це нікому. Важливо, що життя Спасителя світу було врятовано. Загинули інші хлоп’ята, серед яких Ірод надіявся вбити Христа. Святий Йосиф, перебуваючи в Єгипті, не спішив повертатися, лише очікував наступного наказу, коли повинні повертатися додому. Сталося, що ангел Божий знову з’явився Йосифові у сні, повелів Йосифові повертатися у рідні сторони. Йосиф з Марією та дитям пішли у Назарет, бо так повідав ангел, віддаляючись від наступника Ірода, царя Архелая. Пізнаваймо скромну особу Йосифа, який піклувався про сім’ю, яку доручив йому Господь. Більше дбав за Ісуса та Марію, як за себе та свої вигоди. Свої потреби ставив на друге місце, віддаючи Богу та пресвятій Богородиці, першість у своєму житті. Святий Йосифе, опікуйся нами й доведи до вічної радості!  Ісусе, Маріє, Йосифе, даруйте мир, спокій та злагоду народу України та усьому людству! 
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   11 січня 2015 р.Б., храм Святого Йосифа Обручника м. Львів

    

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • У Львові молилися за загиблими у збитому літаку в Луганську

 • Пастирський візит владики Венедикта до парафії Пресвятої Трійці, що у Львові

 • Владика Венедикт освятив приміщення для спільноти «Лярш-Ковчег» у Львові

 • Вишкільний семінар для працівників Пасторального відділу Курії Львівської архиєпархії

 • Пастирський візит, 11 жовтня 2015 року, до парафії Покорову Пресвятої Богородиці (м. Яворів)

 • Молитовна хода вулицями Львова «За мир і Божу мудрість для Українського народу»

 • Відзначення 90-річчя від дня заснування Свято-Покровського жіночого монастиря Студійського устав

 • Владика Венедикт здійснив робочу поїздку в Республіку Білорусь

 • Урочиста академія з нагоди відкриття барельєфа Праведному Митрополитовы Андрею у Львівській Опері (26.08.2016)

 • Літній оздоровчий табір «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами» (2017)

 • Пастирський візит до парафії св. арх. Михаїла у с. Підгородне (17.04.2016)

 • У Львові попрощались з Віктором Гурняком, що загинув в зоні АТО.

 • Митрополит Ігор відвідав парафію с. Перегноїв

 • Владика Венедикт звершив у Рудно поставлення у диякони

 • Митрополит Львівський очолив молитовний відпуст у смт. Підкамінь

 • Пастирський візит Митрополита Львівського в с. Чишки

 • Освячення храму Серця Христового у с. Чишки

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі