Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 03/01/2015 Слово Митрополита Львівського на Першу річницю по заснулій у вічності нашій мамі
  • Переглянути усі статті
    


   Слово Митрополита Львівського
   на Першу річницю по заснулій у вічності нашій мамі

   Лк 13,18-29.
    
   Доброчесні отці,
   Преподобні сестри,
   Достойні сестри і брати, дорога родино,
    
   мені надзвичайно приємно, що ви прибули сюди у церкву, щоб помолитися за упокій душі нашої мами Анни, якої згадуємо першу річницю. Дякую вам усім, за ваш час, за увагу до особи нашої мами та вашу повагу до нас, її дітей, внуків й усієї рідні. Минулого року, коли ми хоронили тіло нашої мами, прибуло кілька єпископів, дуже багато священиків, сестер, звичайно, прийшли мешканці нашого села, а до усього цього, допасувала тепла  й помірна погода. Мабуть, більше ніколи не повториться такого похорону в цьому селі, яких представників зібрала наша мама. Для неї було б великим дивом, що така кількість духовних осіб різного рівня прибули на її похорон! Уже пройшов рік, а за рік у світі помирає дуже багато людей, мабуть, понад сто мільйонів осіб. Це - велика цифра, так багато людей відходить кожного року до вічності  й для усіх Господь має місце. Син Божий так сказав: «В домі Отця мого багато жител. Коли б не так, то я сказав би вам; іду бо приготувати вам місце» (Ів 14,2). Сам Бог готує місце тим, хто у примиренні з ним відходить до вічності. Коли б зараз прийшла до нас мама, її дух, вона б розповіла нам дуже багато корисних речей, які б ми взяли до уваги, щоби старанніше трудитися над спасінням своєї душі. Не можна забувати, що у вічності існує спасіння або осудження, щастя або терпіння. Немає вибору, є тільки правдиве рішення Бога відносно життя людини. Цього рішення ніхто не може змінити, бо у вічності гроші не ходять й багатства не мають жодного значення. Кожна людина бажає бути щасливою, але не кожна старається жити так, щоб її життя було направлене на шлях спасіння.
    
   Повернуся до життя нашої мами, яка була простою й скромною жінкою. Мала багато добрих рис, бо наприклад, не любила ходити до сусідів на балачки, це не було в її планах. Не відомо: чи мала такий склад характеру, чи домашня робота тримала її при хаті, чи не любила перемивати комусь костей, добре знала, що обмови та осуджування ближніх – гірка річ й відповідальна перед Богом.? Ніколи не вживала поганих слів, бо мала в пам’яті відповідальність перед Господом, собою та сусідами. Майже без жодного спочинку вдень, працювала з ранку до вечора. Не знала, як більшість жінок такого типу села - про пляж, шашлики у лісі чи над річкою, про відпустку тощо. А подібна праця, це не тільки метод для проживання й годування сім’ї, це - добре діло перед Богом, можна назвати й покутою за промахи вчинені в житті. Була простою селянкою, любила землю, поралася на ній. Була старанна, щоб було чисте поле, звертала увагу на поля сусідів, які  вже впоралися з бур’янами і це давало їй нагоду ще старанніше викорінювати бур’яни й очищувати ділянку поля. Пригадуючи її тепер, з віддалі років, можна сказати, що мама не була говірлива жінка, у більшій мірі мовчала, майже, говорила тоді, коли була потреба. Звичайно, що нам, дітям, певні завдання повторювала кілька разів і думаю не через те, що вона так бачила, але знала строгість батька й таким чином запобігала дитячій байдужності. Не противилася батькові, який наставав на те, щоб пильнувати спільної молитви, читання побожної літератури, практикувати сповідь, взагалі, щоб усі діти розвивали благочестиве життя. Як уміла, так підтримувала побожні традиції. Працювала до кінця свого життя, лише, коли сили її значно опустили, тоді очікувала переходу до вічного життя. Часто повторяла про те, що буде вмирати, хоч смерть не спішила відразу приходити на її слова.
    
   Роздумую про те, що ця, проста жінка, не вчинила надзвичайних духовних подвигів, але була вірна своєму покликанню, бо в найпростіших ситуаціях виконувала волю Бога. Звичайно, вона помилялася, можливо й у важливих речах, не знаємо? - але ці помилки залагоджувала тим, що примирялася з Богом, просила його пробачення, корилася перед Господом, сповідалася, каялася. Як сільська дівчина була приучена до щоденної молитви, здогадуюся, що мати навчила її цієї практики, яка у молодому віці відійшла у вічність. Мама дуже любила розглядати світлину своєї матері, нашої бабусі, яку тримала на стіні у видному місці. Не сумніваюся, що Господь прийняв її, нашої мами, просту й покірну душу, але ділюся цими спогадами з вами для того, щоб переконатися про те, що для спасіння необхідно простого й вірного життя з Богом. Минув рік, а вона не снилася, нічого не просила, не тривожила нас, залишилася такою мовчазною, якою була за життя. Хай Господь дарує борги слузі Божій Анні, які вона завинила перед його справедливістю. Ті, хто з Богом закінчив своє життя: «… вічна радість буде в них над головою. Веселощі й радощі будуть з ними, а смуток і зідхання зникне» (Іс 35,10). Вічна й світла пам’ять хай буде Анні, рабині Божій! 
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   3 січня 2015 р.Б. храм с. Липиці

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Місії тверезості в с. Бердихів

 • Архиєрейські відвідини парафії Блаженного Миколая Чарнецького (м. Золочів 8.04..2016)

 • Митрополит Ігор освятив храм верховних апостолів Петра й Павла в с. Будьків Звенигородського протопресвітеріату

 • У День Молоді владика Венедикт звершив пастирського візит до парафії Покрову Пресвятої Богородиці

 • Владика Венедикт здійснив пастиський візит до храму Святих Ольги і Єлизавети, що у Львові.

 • Святкування столітнього ювілею храму Святого великомученика Димитрія в с. Оброшино.

 • Відбулася Всеукраїнська проща до с. Страдч

 • Відбулась проща «Дорогою зцілення»

 • Обхід з Теребовлянською чудотворною іконою Богородиці та благословення неї Львова в Архикатедральному соборі Святого Юра

 • У с. Вижняни, що на Золочівщині відсвяткували храмовий празник. Фото

 • Військові капелани завітали на курс первинної підготовки курсантів

 • Владика Володимир відвідав храм св.. свщм. Йосафата (24.04.2016)

 • У с. Борщовичі вшанували пам’ять жертв Голодоморів

 • Вечір батька

 • Митрополит Львівський очолив Божественну Літургію з нагоди святкувань 20-річчя навчально-реабілітаційного центру «Джерело»

 • Відбулись місії тверезості в с. Пикуловичі Винниківського протопресвітерату

 • У Винниківському деканаті Львівської архиєпархії відбулися екологічні місії.

 • Празник Покрова Пресвятої Богородиці в Архикатедральному соборі Святого Юра.

 • курс для сімей «Діти - спадщина Господня»

 • Владика Венедикт відвідав новозбудований храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі