Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 13/12/2014 Слово Митрополита Львівського в день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського в день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного


   1Кр 4,9-16; Ів 1,35-51.

   Доброчесні отці,

   Достойні сестри і брати,

   дякую вам, що ми з вами зібралися у такій великій кількості на молитву. Найбільше наші молитви повинні спрямовуватися на те, щоби освятити наші душі, гідно трудитися над їхнім спасінням, а тому, що ми знаходимося у стані війни з Росією та сепаратистами, молімося за припинення цієї вбивчої, злої й непотрібної війни. Увесь час чуємо про велику брехню найвищих російських чиновників, тому розуміємо, в якому стані перебуває цей народ, більшість із яких необдумано повторюють неправду своїх провідників. Але брехня триває до певного часу, згодом, тріскає як мильна булька й нічого не залишається, навіть, після кваліфікованих брехень. Ісус Христос вказував юдеям на їхню не правдомовність, яка походить від диявола, що губить людські душі (пор. Ів 8,44). Нажаль, багато із людей даються купити злому духові на його приманку й без перерви повторюють його брехливі твердження. Необхідно боятися неправди, бо через неї люди стаються синами й дочками диявола.

   Сьогоднішній день у нашій Церкві посвячений святому апостолові Андрієві, одному із перших, яких Христос покликав для служіння своєму Небесному Отцеві та його людові. Цей, простий рибак Андрій, захопився навчанням та способом життя святого Івана Хрестителя й ходив за ним (пор. Ів 1,40). Він любив слухати повчань святого жителя пустині, мабуть, глибше пізнавав його життя й це свідчення надихало його посвятитися на служіння Богові. Андрій шукав способу присвятити своє життя Богові; прислуховувався до слів святого Івана Хрестителя і за часу його життя сталося так, що сам Син Божий прийшов на землю, прийнявши людське тіло. Андрій зустрів Спасителя після того, коли Ісус охрестився від Івана у річці Йордані. Цього молодого чоловіка щось потягнуло, порушило його серце, він відчув внутрішнє порушення й пішов за Христом. Цікаво те, що навіть у Святому Писанні сказано про десяту годину, коли Андрій та інший учень Івана Хрестителя, мабуть, Іван євангеліст, відразу пішли за Христом. Вони знали строге життя Івана Хрестителя, однак, внутрішньо відчули особливий поклик йти за Христом. Ці двоє пішли «додому Ісусового», пробули якийсь час з ним й відчули конкретну зміну у своєму житті, просто, від цього часу не покидали Ісуса, були завжди при ньому, як свідки життя Спасителя. Андрій відразу переконав свого брата Симона, тобто, святого апостола Петра, який пішов за Христом, упорядкувавши своє життя й закінчив його, як святий свідок Господньої правди. Учневі Христа, Андрію, приписують діяльність  в проповідуванні слова Божого у Греції, Епирі, в Ахаї, також, у Візантії. Старинні письменники стверджують, що Андрій голосив науку Христову в Скитії, тобто, в Русі. Існує твердження, можливо легенда, що Андрій разом із своїми учнями йшов вздовж ріки Дніпро з проголошенням слова Божого, дійшов аж до гірської місцевості, де знаходиться Київ. Тут ночував і мав сказати, що на цьому місці постане місто, буде споруджено багато церков і ця земля відзначатиметься прийняттям святого Хрещення. За переданням, апостол Андрій пророкував про місто Київ та теперішню Україну.  Помер святий апостол Андрій в Патрах, країні Ахая. Його розіп’яли на перекошеному хресті, так  осудив його намісник Егей. Важно це, що святий учень Ісуса, був готовий прийняти смерть з рук ворогів Бога. Він легко переміг противників та вид своєї смерті, вдивляючись у свого Учителя, Ісуса Христа, який спокійно вийшов напроти благородної смерті, якою врятував увесь людський рід від вічного осудження. Апостол Андрій дуже любив Ісуса, завжди слідував за ним, як один із перших пішов за Христом. Був простим та покірним, завжди готовим нести хрест зі своїм Спасителем.

   Святий апостол Андрій Первозванний ніколи не вказував на це, що Син Божий у певний спосіб вирізняв його брата, апостола Петра. Ніколи не афішував й не демонстрував того, що Господь покликав його одного із перших та, що він брат апостола Петра. Цей благородний учень не потребував особливого переконання, щоб повірити словам Івана Хрестителя, коли той сказав, вказуючи на Спасителя, що це – Агнець Божий. Відразу повірив й пішов за Христом, запрошений, подивитися, де він проживає. Коли Андрій зустрів свого брата Симона, повідомив: «… Ми знайшли Месію, - що у перекладі означає: Христос» (Ів 1,41). Духовність учня Предтечі зростала, бо не ставив під сумнів слів свого учителя, коли той вказував на Христа. Потім, Андрій не говорив своєму братові, що він знайшов Месію, але вживав слова: «ми», тобто, він, мабуть, з апостолом Іваном були у Христа. Де вони могли бути? До когось, хто бажав йти за Христом, він відізвався: «… Лисиці мають нори й птиці небесні гнізда, Син же Чоловічий не має де голови приклонити» (Лк 9,58). Після зустрічі з Ісусом, Андрій був переконаний про особливість особи Христа. Святий апостол за дуже короткий час побуту з Ісусом не тільки сам повірив Спасителеві, але через своє переконання та розповідь, його брат, Симон, швидко прибув до Христа.

   Просімо у Господа дару віри, дару глибокого переконання про слова написані у Святому Писанні. Берімо щоденно у руки найціннішу книгу, Святе Писання, вчитуймося в Божу промову скеровану до нас особисто. Стараймося жити словами Ісуса Христа, які знаходимо у цій святій Книзі. Святий апостол Андрій багато навчає нас, бо повірив Христові, пішов за ним, віддаючи своє життя з любові до Спасителя. Святий апостоле Андрію, ти, за розповідями, побував на наших землях, благаємо тебе, випроси у Господа миру для нашого народу, спокою на землі та любові між народами. Мати Божа, Маріє, рятуй наш народ від видимих та невидимих ворогів!

    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
    
   13 грудня 2014 р. Б. Церква Св. ап. Андрія і св. свщм. Йосафата, вул. Широка, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Триває візит Владики Венедикта до австралійських парафій УГКЦ (Мельбурн)

 • Триває візит Владики Венедикта до австралійських парафій УГКЦ (Сідней)

 • Християнський табір «Тавор»: більше сотні осіб із Золочівщини вчились будувати спільноту у Христі

 • У Зарваниці відбулося ювілейне V Всеукраїнське військове паломництво

 • Робоча поїздка працівників Пасторального відділу Курії до м. Івано-Франківська

 • Єпископ-помічник Львівської архиєпархії освятив відреставровану каплицю у палаці Потоцьких

 • Відбулися реколекції для працівників Курії Львівської Архиєпархії

 • Коляда на Святоюрській горі (15.01.2017)

 • Владика Венедикт здійснив пастирський візит до каплиці Святого Володимира, що в смт Рудно

 • Військові капелани освятили надкупольний хрест храму Святого архистратига Михаїла Академії сухопутних військ

 • Пастирський візит у парафію Собор св. Івана Христителя, м. Львів, вул. Зубрівська, 1а (03.05.2016)

 • День Незалежності України на парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (24.08.2016)

 • Митрополит Ігор освятив храм верховних апостолів Петра й Павла в с. Будьків Звенигородського протопресвітеріату

 • проща Свято-Юрської молоді до Самбірської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі