Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 02/05/2013 Слово Митрополита Львівського на Страсну середу
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на Страсну середу
    
   Мт 26,6-16.
    
   Цього року народ в Україні з нетерпеливістю чекав весни та доброї погоди. Здавалося, що сніги будуть ще довго докучати й тривожити людей, мимо того, що сніг падає маленькими клаптиками й вага однієї сніжинки, зовсім не пошкодить, навіть, маленькій дитині на здоров’ю. Але сніжинки летять мільярдами до землі, кружляють й вкривають її своїм білим покровом. За певний період часу сніг може вкрити землю на десятки сантиметрів, а навіть і на метри, надійно опираючись на ґрунт. Багато із людей  призвичаєні нарікати на сніг, на мороз, на спеку, вітер, дощ, взагалі на погоду. Трудно, щоб погода догодила людям. Кожна особа має свої уподобання, забуваючи про це, що в природі немає поганої погоди. Усе, що трапляється в природі добре й необхідне. Вона може спричинити нещастя, але цьому передують людські гріхи, що викликають стихію проти себе. Відомо, що потоп у світі стягнули люди своїм беззаконням (пор. Бут 7,12); згодом, два міста Содом й Гомору, разом із їхніми мешканцями спалив сірчаний дощ (пор. Бут 19,24-25), бо до неба здіймалися вельми великі скарги і гріх їхній був дуже тяжкий. Людина своєю гріховністю не залишається осторонь, коли в природі відбуваються певні катаклізми. Після гріху Єви та Адама в раю, земля була проклята Богом через гріх людини й стала родити терня з будяками…

   В євангелії святого апостола Матея та інших євангелістів описано про Ісуса Христа, який прибув в дім одного із фарисеїв. Очевидно, що із Спасителем прибули його апостоли. Здебільшого, це була група чоловіків-учнів, а з ними, мабуть, прибуло ще кілька  запрошених господарем осіб. Туди, в таке товариство, що зібралося в домі на гостину, переборюючи стид й страх прибула певна непрошена жінка, зовсім, із добрими намірами. Інший євангеліст згадує про відому грішницю, так, також, міркував фарисей Симон, звинувачуючи Христа: «… Якби це був пророк, він знав би, хто й яка це жінка, що доторкається його: це ж грішниця!» (Лк 7,39). Чому вона ввійшла в цей дім та, що вона вчинила там? Жінка  давно готувалася до цієї зустрічі. Мабуть, не відала лише того, де вона відбудеться? Можливо, вже не один раз ця особа намірялася підійти до Спасителя, але щось її не пускало, сторонилася, боролася зі своїм страхом та соромом. Не могла вже довше чекати. Цього разу уже зробила перший крок, потім ще один й решта. Опинилася в чужому домі перед самим Христом. Ніхто з присутніх її не цікавив. Не звертала уваги ні на кого, лише, підійшла до Господа з дуже дорогим, пахучим миром й вилила йому на голову. Ця, тепер вже богобоязлива  жінка, не вміла знайти кращого подарунку для особливо дорогої їй особи, як пахощі, які до останньої каплі вилила Ісусові на голову. Сама любила приємний запах, тому бажала, щоб інші носили ці пахощі зі собою. Господь не боронив їй вчинити задуманий акт. Апостоли були незадоволені, бо вважали за краще продати це миро й роздати милостиню бідним, а Христос звернув увагу, що він важніший за усіх людей, зрештою, бідні не втікали, їх завжди прибуває, щоб тільки вистарчало доброї волі й бажання їм допомагати.

   Жінка відчувала непорядок у своєму сумлінні, яке чинило їй неабиякі закиди. Бажала позбутися духовного чиряка та змінити свій нечесний спосіб життя. Багато людей приходило до Христа, щоби звільнитися від сліпоти очей, прокази, каліцтва тощо, вона ж була у силі віку й здоров’я, але дуже потребувала духовного зцілення. Ця жінка відчувала необхідність в духовному очищенні, що набагато важливіше від тілесного здоров’я. Не бажала відкладати своєї зустрічі з Богом, бо невідомо взагалі чи така б ще колись відбулася. Використала до кінця принагідний момент та здійснила свою мрію. Господь знав її думки, не звертав на неї уваги тому, щоб вона сміливіше приступала до нього. Ніхто не робив їй закидів, тільки учні  Христа нарікали на настирливу паню, бо вважали за краще продати миро. А Господь залишає вибір за жінкою, обороняє те, щоб ніхто не перешкодив їй бути собою, вказує на превелику цінність людини вибирати, особливо, коли йдеться про духовне добро. Бути собою… Святий Лука описує, що ця жінка обтирала своїм волоссям ноги Спасителя, тим самим вона показала велику покору та превелику пошану до Христа. Вважала його за надзвичайну й виняткову людину, а мабуть й більше, бо, хіба була обізнана з його чудесними діями. Син Божий шанує волю людини й не бажає, щоб хтось втручався у її справи. Він найкраще розуміє внутрішній стан кожної особи та якнайкраще зарадить тому. Дякуймо Богові, який знає нас від лона нашої матері. Перед ним не скриті наші вчинки, слова та задуми. Він готовий нас завжди прийняти такими, як ми є, з нашими тілесними хворобами та духовними ранами, без жодних прикрас. Господь лікар нашого тіла та душі, тому прибігаймо до нього з довір’ям та просімо в цьому заступництва нашої небесної Матері, пресвятої Богородиці.

   + Ігор
   Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

   01 травня 2013 р.Б. Архикатедральний собор Святого Юра, м. Львів

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Українські каноністи переймають досвід Трибуналу Римської Роти

 • Митрополит Львівський звершив пресвітерське рукоположення. Фото

 • Урочиста ораторія «Я тебе кличу» з нагоди урочистостей у 150-ті роковини народження митрополита Андрея Шептицького

 • Пастирський візит Митрополита Львівського у Старе Село Звенигородського протепресвітеріату

 • Пастирський візит до парафії Всіх Святих Українського Народу (м. Львів) 20.12.2015

 • У Реколекрційно-відпочинковому центрі «Світлиця» владика Володимир провів зустріч на тему «Гордість - гріх чи чеснота?»

 • Митрополит Ігор очолив святкування знакових ювілеїв у Підгорецькому монастирі

 • Престольний празник собору Святого Юра у Львові 2013 р.

 • Владика Венедикт відвідав храм Святого Василія Великого (Рясне-1)

 • Празник святого Герарда у Кохавино

 • Владика Венедикт освятив престол у храмі Зіслання Святого Духа, що в с. Соснівка

 • Пастирський візит владики Ігоря до парафії Воскресіння ГНІХ, що у Львові

 • екологічні місії у Краковецькому деканаті

 • Храм Святого Миколая Чудотворця, м. Рівне

 • Урочистості з нагоди освячення відновленої Курії РКЦ у Львові та п’ятої річниці введення на престол Архиєпископа Мечислава Мокшицького

 • Відбулося Друге військове паломництво до с. Раковець

 • Львівська архиєпархія подбала про відпочинок дітей із соціально незахищених сімей

 • У Львівській духовній семінарії Святого Духа відзначили завершення навчального року

 • Освячення храму у с. Стадня

 • Робоча поїздка працівників Пасторального відділу Курії до м. Івано-Франківська

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі