Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 21/11/2014 Слово Митрополита Львівського на свято архистратига Михаїла
  • Переглянути усі статті
    
   Слово Митрополита Львівського
   на свято архистратига Михаїла
    
   Євр 2,2-10; Лк 10,16-21
    
   Доброчесні отці,
   Достойні, любі та милі наші богомольці,
    
   дякую усім вам за те, що ви прибули сьогодні на молитву, щоб сприяти освяченню своєї душі й допомагати своїм благанням рухатися до праведності багатьом душам наших ближніх. Молитва – велика сила, потужне благання перед Богом, що ми приносимо, як мольбу за мир і спокій в Україні, й освячення своєї душі. Прийшли несподівані й трудні часи випробування, чого ми не чекали, але хтось від десятиліття планував ці кровопролиття. Звичайно, що життя коротке, часто несподівано закінчується, теж, для молодих та сильних здоров’ям, однак, необхідно завжди пам’ятати про те, що усім нам прийдеться здати звіт зі свого життя перед Богом. У вічності не існує підкупу, не ходять гроші, не грає ролі займана посада, там людина залишається сама зі своїми вчинками, словами, мислями, опущеннями та бажаннями перед справедливим Богом, нашим Суддею. Тому дуже вартує старатися жити гідно, уникаючи прогрішень та, використовуючи святу тайну Покаяння. Господь залишив нам можливість примиритися з ним через просте покаяння, тобто, визнання з розкаянням своїх провин у святій тайні Сповіді. Тут не потрібно платити грошей, шукати посередників, лише, щиро покаятися і Бог прощає, та чинить із грішників – людей своїми друзями. Ось, така доброта Божа й велика любов до кожної людини.
    
   Сьогодні наша Церква вшановує Собор святого архистратига Михаїла та усіх небесних безплотних сил. Святий Іван євангеліст написав про червоного дракона, що «хвіст його зволік третину зірок із неба і поверг їх на землю…» (Од 12,4). Ця третина характеризувалася традиціями юдеїв, як падіння ангелів в часах Адама. Тобто, бунт ангелів, які були перемінені в злих духів, що тепер, теж, дошкуляють людям у їхньому мирному житті з Богом. Святий Учитель Церкви, опираючись на текст пророка Даниїла та  святого апостола Юди (пор. Дан 10,13; Юд 1,9) навчає: «Я говорю про ангелів, про наших союзників, які ведуть війну проти ворожих нам сил, - про ангелів, одним із яких є архангел Михаїл, що боровся з дияволом із-за тіла Мойсея, що воював проти вождя персів за свободу народу» (св. Ів. Золот., «На собор архангелів»).
    
   Хто такі ангели, архангели, сили, начала, херувими тощо? Це – духи, які служать Богові. Їх неможливо бачити, бо становлять таємничий світ. Часом, за Божим велінням вони прибирають людську суть, тоді їх можна бачити й спілкуватися з ними. В посланні до євреїв читаємо: «Хіба ж не всі вони службові духи, що їх посилають до послуг тим, які мають успадкувати спасіння?» (Євр 1,14). Коли перші родичі порушили Божий закон в раю, Господь прогнав їх «… й поставив від сходу до Едемського саду херувима з полум'яним миготливим мечем, щоб стерегти дорогу до дерева життя» (Бут 3,24). Ангельські небесні сили докладно служать Богові, допомагають йому  в управлінні світом та виконують його повеління: «Благословіте Господа, всі ангели його, могутні силою, ви, що виконуєте його слово, покірні голосові його слова» (Пс 103,20). Вони не противляться Богові, його розпорядженням, навпаки, очікують Господніх повелінь та готові йому найкраще служити. Ангели допомагали людям у їхній біді чи потребі, як читаємо у книзі: «І був посланий Рафаїл, щоб вилікувати обох їх: у Товита зняти з очей більма, щоб він міг знову бачити світ Божий, а Сару, дочку Рагуела, віддати за жінку Товії, синові Товита, і звільнити її від Асмодея, лихого демона …» (Тов 3,17). Ангел лікував від хвороби та визволив від впливу злого духа. Ангели – переможці над злом, тому їх необхідно призивати на допомогу, коли відчуваємо тиск демонських сил. Святе
    
   Писання дуже багато розповідає про роль та діяльність ангелів у світі, що пов’язане із життям людей. У книзі пророка Даниїла описується про Авакума пророка, який ніс у поле женцям їсти. Ангел Божий промовив до нього, щоб заніс їжу у Вавилон Даниїлові, що був кинутий у яму для левів. Це була дуже далека віддаль, про що пророк не міг навіть подумати. «Авакум сказав: Господи, я ніколи не бачив Вавилону і ями для левів не знаю. Тоді ангел Господній схопив його за чуба, переніс за волосся його голови і поклав його зверху над ямою - одним подувом свого подиху» (Дан 14,35-36). В такий спосіб Даниїл отримав їжу, а після споживання ангел знову відніс Авакума на відповідне місце. Не потрібно було літака, потяга ані автомобіля, бо ангел, взявши чоловіка за волосся переніс його на визначене місце. Пам’ятаємо про опис євангелиста Луки того, що ангел приходив до пресвятої Марії, щоб звістити їй Божу новину (пор. Лк 1, 26-31). Або, коли ангел у сні приходив до святого обручника Йосифа, вказуючи на Боже дитя Ісус та події пов’язані з ним (пор. Мт 1,20-21; 2,13).
    
   У цій церкві на Службі Божій присутні тисячі тисяч ангелів, які моляться з нами, бо тут наявний Син Божий у святому Причастю під видом хліба й вина. Святий Іван Золотоустий вчить: «Однак існують міріади міріад ангелів, існують тисячі тисяч архангелів, престоли, господства, начала, власті, незчисленні сонми безтілесних сил і невимовні роди їх, і усі ці сили (Бог) створив з такою легкістю, якої не може висловити жодне слово» (св. Ів. Злот., «Проти аноміїв II», п.4). Коли асирійський цар Санхериб, тримав із військом в облозі Єрусалим, цар Єзекія і пророк Ісая молилися до Бога, взиваючи до неба. «Тоді Господь послав ангела, що вигубив усіх хоробрих вояків, начальників і князів у війську асирійського царя, тож цей повернувся засоромлений у свій край…» (2Хр 32,21). Дуже великою силою наділені ангели, що готові перемагати велике й озброєне військо, без жодних втрат зі свого боку. Звернімося молитвою певного тексту Утрені до святого Михаїла: «… Тому достойно вихваляємо тебе всі, й торжество твоє сьогодні світло святкуємо; Михаїле архистратиже, моли Христа Бога, щоб гріхів відпущення нам дарував, усім, хто святкує твоє торжество» (Утреня св. арх. Михаїла, сідальний після полієлею»). Святий архангеле Михаїле, захисти нашу землю й наш народ від ворогів, що приносять неспокій та кровопролиття.
    
   Від сьогодні у вашому храмі будуть зберігатися мощі святого Луїджі Оріоне, який народився 23 червня 1872 року в місті Понтекуроне в Італії. У 1889 році вступив до семінарії в місті Тортона. Будучи семінаристом, Луїджі зорганізував ораторію, у якій задіяв бідних хлопців. 13 квітня 1895 року поставлений у священство і посвятив себе потребуючій молоді. Заснував кілька Згромаджень та віддав себе праці у сиротинцях. Побував в Бразилії й Аргентині, де недовго служив людям, як ревний та побожний місіонер. Був дуже люблений в Італії, бо використовував увесь свій час для служіння простим людям, особливо, забутим й покинутим. Заснув у Господі 12 березня 1940 року. 16 травня 2004 року святий Іван Павло II, проголосив блаженного Луїджі святим. Маєте у церкві мощі святого, а з ними й самого його, який допомагатиме вам в усіх потребах. Моліться до нього та зростайте у вірі, щоб освячувати свої душі. Святий Луїджі Оріоне, молися  за наш народ й виблагай у Господа миру й злагоди у нашій державі. Пресвята Богородице, спаси нас!
    
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   21 листопада 2014 р.Б. Парафія Різдва пресвятої Богородиці місто Рогатин

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Богослужіння Святої Великої П’ятниці (29.04.2016)

 • Зустріч адміністраторів та парохів храмів м. Львова

 • Владика Венедикт звершив освячення розписів храму в с. Липники

 • «Карітас-Львів УГКЦ» організував відпочинок для молоді з особливими потребами

 • Молитва за мир у Соборі святого Юра (1.1.2017)

 • Студенти УКУ завітали до військових з вертепом (26.1.2017)

 • о. Юрій Дрізд, головою Руху «За тверезість життя» Львівської архиєпархії

 • Планова зустріч владики Володимира із духовенством Пустомитівського деканату (28.11.2016)

 • У с. Поруби, що на Яворівщині освячено відновлений храм

 • Літній табір студентів з вишів м. Львова

 • Слуги Божого Патріярха Йосифа

 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Преображення ГНІХ, що у Львові.

 • Пастирський візит Владики Венедикта до парафії Воскресіння ГНІХ, що у Львові

 • Владика Венедикт очолив святкування празника у храмі Зіслання Святого Духа, що у Львові на вул. Зеленій

 • Молитовна хресна хода 2014 р.

 • Робоча зустріч працівників Пасторального відділу Курії Львівської архиєпархії (01.2016)

 • Працівники львівського Карітасу переймають досвід чеських колег

 • Пастирський візит владики Венедикта до храму Зіслання Святого Духа (вул. Зелена 106)

 • Сестри катехитки св. Анни запрошують дівчат на тренінг «Харчування і тренування для здоровᶦя та краси»

 • Синклер у спавах монашества відзначив 40-ття священства подячною Божественною Літургією

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі