Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 16/11/2014 Слово Митрополита Львівського на 23-ту неділю по зісланні Святого Духа
  • Переглянути усі статті
    
   Слово Митрополита Львівського
   на 23-ту неділю по зісланні Святого Духа
    
   Освячення престолу і храму Положення поясу Пресвятої Богородиці
    
   Еф 2,4-10; Лк 8,26-39
    
   Доброчесні отці,
   Достойні та любі наші богомольці,
    
   дякую усім вам за те, що ви стараєтеся про спасіння ваших душ, пам’ятаючи, що це – основна мета нашого життя. Ніхто нічого не виграє, нічого не здобуде, не буде мати втіхи від найбільшого багатства, наймогутнішої армії, зброї та авторитету, якщо втратить щасливу вічність. На землі усе тимчасове, хоч ми тепер з вами переживаємо анексію Криму Росією, бойові дії на сході України, неспокій, вбивства людей, однак, це ніщо із втратою нагороди у вічності. Це, що діється у цей час, знайде свій кінець, а хто опиниться у вічності в стані покарання, така особа ніколи від цього не звільниться. Молімося щиро до Господа, щоб найшвидше у світі та в нашій країні запанував мир й злагода, щоб кровопролиття припинилося, а торжествувала любов.
    
   Святе Писання пригадує, що одного разу Ісус Христос з учнями перепливали озеро, тоді якраз піднявся сильний вітер, що кидав човен, яким вони плили. Спаситель заснув. Апостоли були стривожені, боялися загинути посеред води, коли перевернеться човен. Розбудили Господа, він погрозив вітрові й усе втихло. Вийшли на берег Геразинського краю і тут, відразу зустрів їх чоловік, що мав бісів. Був без одежі та мешкав посеред гробів. Пізнав Сина Божого, просив, вірніше, злі сили благали, щоби не проганяв їх у безодню. Коли Ісус запитав про ім’я злих сил, відповідь була – Легіон. На той час римський легіон складав 5-6 тисяч осіб війська. Це була велика кількість злих духів, які мучили цього чоловіка. Буря на морі заповідала щось небувалого, що мало статися  на березі Геразинського краю. І Христос з апостолами зустрів у цій поганській країні велике нещастя, що мучило людей, злих духів, які назовні проявляли свою дію, щоб тримати народ у  страху та непевності. Господь вигнав нечестивих духів із цього чоловіка, але вони просили, щоб дозволив їм увійти в свиней. Отримали дозвіл і все стадо безрогих, гнані злими духами, кинулося з кручі й потонуло в водних глибинах. Налякані пастухи сповістили мешканців округи, що сталося, ті вийшли з околиць на зустріч Христові й просили, щоб він покинув їхній край. Господь опустив цю поганську округу, відпливши човном з учнями. Правда, залишив одного проповідника, оздоровлену від злих духів людину, який голосив невірним мешканцям правду про Бога, Ісуса, який переміг злих духів та зцілив опанованого чоловіка. Велике духовне зло панувало в цьому краю, бо велика кількість дияволів мучили людей. Тільки в одному чоловікові вселилася таке велике число «чорних сил», не сказано нічого про гріхи тої людини й інших жителів, про це можна тільки здогадуватися й припускати. І він не один такий був, бо усі мешканці округи вийшли поперед Христа й просили залишити їх у поганському спокою. Ті люди цінили більше пропажу безрогих, як повинні б втішатися від оздоровлення біснуватого, який уже не буде їх лякати й нападати. Мали страх перед зміною життя в праведне русло. Цей люд не прийняв Божого страху, поглибив свою віддаленість від Бога, сталося за словами пророка: «Страх, яма й пастка на тебе, що заселяєш землю!» (Іс 24,17). Ось, яким являється світ та душа, де люди виключають Бога зі свого життя.
    
   Розповідь навчає, що оздоровлена людина від нечистих духів, сиділа зодягнена та при умі. Спаситель вказує нам про необхідність одягатися в духовну одежу, одяг Святого Духа, тобто, жити згідно Заповідей любові. Неспокій чоловіка, панування злих духів, спричиняло прикрість не тільки опанованому дияволами, але терпіло багато перехожих, на яких нападали злі сили, перебуваючи в тій людині. Тепер він зодягнений у світло Боже, голосить правду про Божу силу та Христа тим, хто Ісуса не прийняли. У світі, який населяють мільярди людей, що гарно й вишукано одягаються зовні, дуже багато таких, яким бракує духовного одягу, бо не бажають пізнати Бога, живуть за своїми правилами беззаконня. Багато людей встановлюють собі закони, не приймаючи Божих установ, мовлячи, за словами пророка:  «… Не буду служити! …» (Єр 2,20).
    
   Біснуватий жив по гробах, товк себе камінням та розривав найміцніші кайдани, це – образ людини, яка ранить себе нечестивим життям, побиває себе каменем гріху та розриває пута зв’язку з Богом. Це - не бажання жити під Божим законом, нагромаджуючи гниль та сморід беззаконного життя. А свині, що кинулися з кручі в озеро й усі загинули, це - людина, яка відходить до вічності в гріховному стані та свідомо кидає себе у прірву вічної кари, де існує велике провалля, з якого неможливо вибратися (пор. Лк 16,26). На усе існує лік, благородна зміна через щире покаяння та дозвіл Богові увійти в наше життя. Тоді щезне всякий неспокій, висохнуть гріховні потоки, очиститься серце та освячуватиметься дух людини. Хай пресвята Богородиця допомагає нам зрозуміти вартість нашого життя, яке прямує до вічності.
    
   Сьогодні у цій церкві відбулося свячення престолу, що може здійснити тільки єпископ, бо така велетенська важність цього трону. Слуга Божий, Митрополит Андрей Шептицький навчає про три символи Божого Сина: Хрест, Євангеліє, Престол. Нав’язуючи до свячення престолу, необхідно відноситися до нього, ніби до живої високопоставленої  особи. Святитель навчає, щоби не ставити чаші на Євангеліє, бо це – непошана  й виглядало б, як накладання капелюха на статую Христа. Слуга Божий  пригадує нам, священикам, що не можна, стоячи на молитві опиратися чи класти руки на Престол, бо ніхто, шануючи іншу людину не кладе своїх рук на неї. Ще його слова: «Не можна, клякаючи й встаючи, як уже конечно клякати при Престолі, ужити Престолу як підпори до піднесення (вставання). …
    
   Престол є предметом нашого культу, а культ, який йому віддаємо, полягає на метаніях (поклонах) перед ним, на кадінні й обходженні його як і на цьому, щоби не дотикатися його без конечної потреби і без страху Божого» (Митроп. Адрей Шепт., док. №17 1940р. вересень «Про почитання святого Хреста», Львів 2010). Тому ми його так старанно обмивали різними водами та вином, кропили свяченою водою, помазували миром, одягали приготованими обрусами, підкреслюючи його важливість. Коли потрібно змінити обруси, які повинні бути завжди чистими, робиться це з належною пошаною та увагою, вбачаючи в престолі когось живого. Хай цих кілька слів будуть для нас надзвичайною заохотою пригадувати собі всюди присутність Бога. Пресвята Маріє, виблагай нам миру в державі та бажання очищувати наші душі!
    
    
   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ
    
   16 листопада 2014 р.Б. Парафія Положення поясу Пресвятої Богоролиці

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Митрополит Ігор помолився з освітянами з нагоди Дня вчителя.

 • Храмовий празник на парафії Преображення ГНІХ

 • Владика Венедикт із пастирським візитом у с. Кожичі, Яворівського р-н. (27.09.2015)

 • Пастирський візит, 11 жовтня 2015 року, до парафії Покорову Пресвятої Богородиці (м. Яворів)

 • Львівський Карітас розповсюджує гуманітарну допомогу з Канади - інвалідні візки

 • Відбулась проща «Дорогою зцілення»

 • Солдат строкової служби прийняв Св. Тайну Хрещення (2017)

 • «Говоріть словом і своїм життям про Христа», - владика Венедикт до учасників «XXI Міжнародної пішої прощі «Львів-Унів». Фото/відео

 • Митрополит Львівський звершив пресвітерське рукоположення. Фото

 • У Львові відзначили День богопосвячених осіб

 • Пастирський візит Митрополита Львівського до с. Лисиничі

 • Пастирський візит до парафії бл. Климентія Шептицького (м. Львів 2016)

 • Митрополит Ігор освятив престіл у храмі Положення пояса Пресвятої Богородиці, що у Львові.

 • Митрополит Ігор освятив престол у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в с. Вербляни

 • Митрополит відвідав парафію Собору Святого Івана Хрестителя (22.1.2017)

 • Вимушені переселенці в«Карітас-Львів УГКЦ» отримали продуктові набори

 • Єпископ-помічник Львівської архиєпархії здійснив пастирський візит у смт Шкло

 • З нагоди храмового празника Митрополит Ігор здійснив пастирський візит до парафії Преображення ГНІХ, що у Львові.

 • Учні катехитичної школи с. Оброшино здивували Миколая cвоїми талантами.

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі