Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 02/11/2014 Слово Митрополита Львівського з нагоди вшанування 70-ої річниці упокою, блаженної пам’яті Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького
  • Переглянути усі статті   Слово Митрополита Львівського
   з нагоди вшанування 70-ої річниці упокою, блаженної пам’яті Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького
    
   Дорогі та любі молільники, шанувальники слуги Божого Митрополита Андрея,

   дякую вам за те, що ви, як представники молоді нашої Церкви, прибули цього вечора помолитися та вшанувати світлої пам’яті Слугу Божого Митрополита Андрея! Свою подяку керую усім присутнім молільникам у соборі святого Юрія! Світлий муж, відважна постать, колона знання, носій правди, християн підпора, затоплена у Господі особа, велетень молитви, лицар чеснот, поневолених підмога, сила духу, незломний у випробуваннях, великий Заступник покривджених перед Богом, такі й ще більше яскраві слова спокійно та сміливо можемо сказати про нашого Митрополита Андрея.
    
   У 27 років став священиком у ЧСВВ, а у 34 роки хіротонізований на єпископа Станіславівського. До нашого міста Львова прибув у січні (17) 1901 року, у зв’язку з введенням його на престол, як Митрополита Галицького та єпископа Кам’янця-Подільського. Митрополит Андрей служив праведно й вірно Богові та людям до першого листопада 1944 року, коли перестало битися його серце.
    
   Понад сорок років, з передбаченими й несподіваними перервами, цей богомудрий Муж перебував на святоюрській горі у Львові. Любив свій народ, молився за нього до Бога, заступався перед могутніми цього світу про політичну, соціальну, фізичну та моральну свободу для  свого поневоленого люду. На першому місці у Митрополита Андрея  була мета, щоб керувати вірних архієпархії у русло боротьби за спасіння, освячення душі Господом та здобування Божого Царства. Інакшого й бути не могло, а потім - воля народу та гідні права, що годиться кожній особі під сонцем.
    
   Як умів так старався, використовував увесь свій духовний та розумовий потенціал, щоб визволити свій народ від політичного й соціального гніту. Слуга Божий вчинив багато добра  за життя, а ще більше довершує тепер перед Богом у вічності, як могутній оборонець свого народу.  
    
   Господній Святець, вступаючи на престол у Львові, бажав своїм вірним Божої ласки і миру (див. Митроп. Андрей «Пастирські послання» док. №8, том 1). Слуга Божий написав наступні слова до вірних своєї архієпархії: «Не знаю я іншої любові, не знаю іншої цілі, не знаю іншої праці, не знаю іншого добра свого – лиш хвалу Бога на небі, а на землі - Ваше добро» (Митроп. Андрей «Пастирські послання» док. №8, том 1). Це – виразні слова ласкавого душпастиря, який цілковито посвятився дбати за своїх вірних та гідно служити їм у ділі спасіння.
    
   Посідаючи колосальні наукові знання, Праведник знижувався до кожної особи, забутої, покинутої, далекої від Церкви та від Бога, допомагаючи таким ставати на шлях спасіння. Його серце було переповнене батьківського піклування про кожну особистість із вірних єпархії. Прибув, як отець до архієпархії, щоб піклуватися про духовне й матеріальне добро не тільки вірних, окреслених територією єпархії, але глибоко уболівав за долю усього українського народу. Простора душа, Батько із широко розпростертими раменами для немовлят і дітей, молоді й дорослих, немічних й здорових, вчених та малограмотних, приятелів й ворогів, - усіх горнув до Бога. Любив свій люд, до якого тісно примкнув, повертаючись у свій східний обряд, до своєї Церкви та до свого підневільного руського народу, відновлюючи ідентичність свого походження.
    
   Мужній і непохитний крок у справі церковної приналежності, загартовував його через ціле життя, шліфував характер, утверджував в правді та любові до Бога й ближніх. У серпні місяці 1938 року Митрополит Андрей скерував своє послання до православних християн Холмщини, Підлісся, Полісся тощо, де тривало жорстоке переслідування. На друге серпня 1938 року Митрополит писав про сто розібраних, розвалених, замкнених та спалених церков незнаними злочинцями. У цьому регіоні Польщі, якась частина польського люду, нищили церкви, руйнували старинні пам’ятки церковної архітектури, змушували багатьох православних приймати католицьку віру в латинському обряді, непокірних карали грошевими гривнами, побиттям, видаленням із осель або в’язницею.
    
   Слуга Божий писав: «Події на Холмщині нищать у душах православних, нез’єдинених наших братів, саму гадку про можливість з’єднання, представляють Уселенську Церкву ворожою і небезпечною для православного народу. В очах кількаміліонового населення Польщі Апостольська столиця представлена співвинною діла знищення» (Митроп. А. Шептицький, «Пастирські послання» том II, Документ №64, вид. 2009). Святець турбувався тим, що такі нелюдські заходи у католицькій країні, збільшують провалля між католиками та православними.
    
   Митрополит уболівав за увесь український народ, бо для нього не мало значення, де проживає його нація, хоч уболівав за віру русинів, але, завжди споглядав на справедливість й діло спасіння, віддаючи усе в руки Бога. Багато його не розуміли, звинувачували, а він, як праведний пророк Мойсей стояв перед Богом, представляючи Господові поважні проблеми справедливості й спасіння.
    
   Тут, у цій церкві, соборі святого Юрія, молилося його серце й душа затоплювалася у Господі, отут ступали його хворі ноги, звучав його голос, ласкаво споглядали очі на вірний свій народ. Молімося до Господа за прославу нашого великого Митрополита, Слугу Божого Андрея. Молімося до нього, щоб заступався за наш український народ у часі лихоліття. Хай заступництво Слуги Божого Андрея, принесе мир, злагоду й спокій у нашій Україні!     
    
    + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ

   31 жовтня 2014 р.Б. Архикатедральний Собор Святого Юра

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • «Молитва – необхідна складова іконописання», - владика Венедикт під час зустрічі у школі УКУ «Радруж»

 • Документальний фільм «Отець Кадило»

 • Пастирський візит до парафії Всіх Святих Українського Народу (м. Львів) 20.12.2015

 • Дитячий табір «Тверезість душі – ознака святості» (18-22.07.2016)

 • Пастирський візит владики Венедикта до парафії Блаженного Миколая Чарнецького, що у м. Золочів, з нагоди храмового празника

 • Семінаристам презентували діяльність «Карітас-Львів УГКЦ»

 • храмовий празник в с. Басівка

 • Владика Володимир звершив молитовний візит до храму св. Онуфрія (2016)

 • Пастирський візит, 11 жовтня 2015 року, до парафії Покорову Пресвятої Богородиці (м. Яворів)

 • Відбулися реколекції для дружин священиків

 • Митрополит Львівський очолив молитовний відпуст в Кохавинському монастирі Св. Герарда, що на Жидачівщині.

 • Пастирські відвідини парафії Христа Чоловіколюбця (м. Стебник 2015)

 • Митрополит Львівський звершив чин введення в протодияконство

 • У Львові відзначили День богопосвячених осіб

 • архітектор Маріо Ботта (Швейцарія)

 • Всеукраїнський з’їзд голів та духівників мирянських спільнот та організацій УГКЦ

 • Владика Венедикт взяв участь у презентації документального фільму в Польщі про україно-польські відносини. Фото

 • У гарнізонному храмі молились за примноження милосердя і любові серед українського народу.

 • У Львові відбулась поминальна молитва в річницю загибелі Віктора Гурняка

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі