Проповіді і промови

Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший владика ІГОР

  • 14/10/2014 Слово Митрополита Львівського на свято Покрови Пресвятої Богородиці
  • Переглянути усі статті
   Слово Митрополита Львівського на свято Покрови Пресвятої Богородиці
    
   Євр 9,1-7; Лк 10,38-42; 11,27-28.

    
   Преподобні сестри,
    
   Достойні молільники,
    
   дякуймо Богові за те, що надихає нас молитися та дає нам змогу єднатися з ним через наше щире покаяння за вчинені промахи життя. Стояти перед Богом та розмовляти з  ним, а ще у храмі, це – велика ласка, бо він слухає нас та реагує на наші прохання. Колись Господь розмовляв із патріархом Авраамом, той просив Бога, щоб не знищував двох міст: Содоми та Гомори. Господь мав певні застереження, вимоги, відносно міст, що провинилися дуже тяжкими гріхами. Розмова з Богом зав’язалася про місто Содом, жаль, що нам  невідомо, скільки мешканців проживало на той час у ньому. Дуже похвально, що Авраам, розмовляючи з Господом просив, щоб помилував усіх жителів міста, якщо там знайдеться п'ятдесят праведних. Цей муж назвав себе землею й порохом, упокорився, понизив себе, зрозумів, що він ніщо перед всемогутнім Богом, не барився, не полягав на собі Авраам, лише, увесь свій погляд скерував на Господа. Чому він не сказав сто чи чотириста нам не відомо? Розпочав славний та добродушний патріарх від п’ятдесят – зрозумів із розмови з Господом, що цієї немає кількості. Ця людина була дуже досвідчена у житті, тому він   делікатно, тепер ще більш дипломатично, продовжив розмову з Богом: «Може до п'ятдесят і бракуватиме п'ять, тож чи зруйнуєш ти через тих п'ятьох ціле місто?...» (Бут 18,28). Господь радо погодився на те, що збереже місто із-за 45 праведних людей. Бог розмовляв зі своїм створінням, людиною, обіцяв, що не знищить міста, коли там знайдеться сорок п'ять, потім тридцять, двадцять праведників, коли ж забракло десяти, Господь перестав вговорити з праведником, бо у місті не було, навіть, десять чесних й милосердних душ (див. Бут 18). І Господь знищив усіх мешканців тих міст, щоб злоба й гріх не поширювалися по світі. Боже милосердя надзвичайно велике й Господь продовжує щадити мешканців світу задля добродушних людей, які на подобу Авраама вимолюють у Господа прощення й милосердя для інших.

   Свято Покрову переносить нас у далеке десяте століття, коли в 903 році на Царгород напало вороже військо, а вірні Богу греки щиро молилися у церкві до Богоматері про рятунок. І Божа Мати оборонила мешканців міста, бо з’явилася в оточенні ангелів й святих, розтягаючи рантух-шаль над людьми, як знак захисту від нещастя. Свідками цього були святий Андрій Юродивий та Епіфаній, його учень. Посилаючись на цю славну подію, Царгородський патріарх проголосив свято Покрови в честь Богоматері. І пресвята Марія, мати Ісусова, продовжує боронити своїх дітей до цього часу від видимих та невидимих ворогів. Вона стереже вірний їй люд від фізичного нещастя та обороняє від нападів злих духів. Як переконує святий Учитель: «Маємо і ми святу Діву і Богородицю Марію, яка заступається за нас» (св. Ів. Золот., «Бесіда про те, що один Законодавець Старого і Нового Завітів…» п.7). Із Святого Писання відомо, що Марія, дізнавшись про вагітність немолодої Єлизавети, своєї тітки, спішила її привітати й допомагати, перебуваючи у неї аж три місяці (пор. Лк 1,56). Та й Син Божий, помираючи на хресті віддав нас в опіку своїй матері: «Побачивши Ісус матір і біля неї учня, що стояв, - а його ж любив він, - мовить до матері: Жінко, ось син твій» (Ів 19,25). Ми – сини й дочки Марії, покажімося завжди їй вірними у зберіганні Заповідей Божих, приписів Церкви, а для черниць - ще й необхідно сумлінно виконувати устав монастиря. Божа мати була вірна Господу в усьому й старалася точно та з любові до Господа виконати приписи закону. Марія зі своїм обручником Йосифом восьмого дня після народження хлоп’ятка сповнили закон обрізання, надаючи ім’я Ісус. Згодом: «І як сповнилися дні очищення їхнього, за законом Мойсея, вони привели його в Єрусалим поставити його перед Господом» (Лк 2,22). Вірність Богові та відповідальність за покликання матері переповнювали душу Марії. Її велика любов до Господа, теж, виражалася вчасним й сердечним виконанням приписаних законів. Серце Марії билося для Бога; кожен її крок, рух, погляд, сказані слова тощо, усе було в контексті любові Бога та ближніх. Не була поспішна, але й не меланхолічна, не повільна, усе в свій час і в міру. Учитель Церкви, роздумуючи про життя Марії, матері Ісуса, навчає, що «Діва була у всьому гідна подиву; і євангеліст Лука, зображуючи її чесноту, говорить, що, коли почула привітання (ангела), не віддалася радості й повірила сказаному, але засумнівалася й роздумувала: що могло значити те привітання (Лк 1,29)» (св. Ів. Золот., Бесіда IV на Мт п.5).

   Просімо Божої Матері, щоб навчила нас довірити Господу нашу особу й наше життя, віддавати її Покрову наших ближніх, особливо, вірних воїнів нашої Батьківщини, щоб берегла цілу нашу Україну. А вас, преподобні сестри, вітаю із 90-тою річницею віднови Студійського жіночого монастирського життя! Віддавайте себе в опіку пресвятій Богородиці, будьте впевненими під її Покровом, просіть у неї про милість для нашої України! Хай Божа Мати покриває усіх своїм Небесним омофором!

   + Ігор
   Митрополит Львівський УГКЦ

   14 жовтня 2014 р. Б. Монастир сестер Студиток, м. Львів, вул. Вічева, 2

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Митрополит Ігор освятив наріжний камінь під будівництво храму парафії Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, що у Львові.

 • У Львові відзначили День богопосвячених осіб

 • Відбулися реколекції для працівників Курії Львівської Архиєпархії

 • Подячний благодійний форум для волонтерів і добродіїв

 • Курсанти Національної академії сухопутних військ завітали до семінарії (19.02.2017)

 • Екуменічна молитва у Вірменському катедральному соборі

 • Місії тверезості у парафії Благовіщеня Пресвятої Богородиці

 • Відбулась проща «Дорогою зцілення»

 • Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святосла

 • У с. Вижняни, що на Золочівщині відсвяткували храмовий празник. Фото

 • Зустріч настоятельок сестер служебниць у Львові

 • Міжнародний гросмейстерський шаховий турнір з нагоди 150-ліття від дня народження праведного Митрополита Андрея

 • У Гарнізонному храмі відбулася заупокійна молитва за кіборгів

 • Капелан уділилив Святу Тайну Хрещення солдату строкової служб (15.05.2016)

 • Благодійний проект «Таємниці старої Лаври або молитва до Митрополита» (19.2.2017)

 • Парафія Пресвятої Трійці у Дрогобичі

 • Владика Венедикт звершив освячення нового престолу в каплиці Львівського обласного клінічного перинатального центру

 • Відбулися Облечини двох кандидаток Сестер Студійського уставу в монашество

 • Працівники і волонтери «Карітас-Львів УГКЦ» взяли участь у реколекціях

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі