Відбулася прес-конференція, присвячена питанню музею Митрополита Андрея

10 липня 2019 року в храмі блаженного священномученика Климентія Шептицького (м. Львів, вул. Кривоноса, 1) відбулася прес-конференція щодо створення у Львові Музею Митрополита Андрея Шептицького та питань передання приміщень у користування музею.

Головним спікером виступив єрм. Севастьян (Дмитрух), директор Музею Сакрального Мистецтва ім. отця Антона Петрушевича Курії Львівської Архиєпархії. Він розповів про історію створення Музею Митрополита Андрея Шептицького за ініціативою 2001 року в час приїзду в Україну Святішого Отця Івана-Павла ІІ. Музей є найбільшою збіркою особистих речей Праведного Митропоита Андрея і налічує понад 600 експонатів; а також об’єднує величезну збірку раритетів українського сакрального мистецтва СТУДІОН, започатковану ще діяльністю Митрополита Андрея, яка складає понад 6000 експонатів.

Попри постійне поповнення фондів Музею гостро стоїть питання відповідного приміщення для експонування. Дирекція музею акцентує увагу на двох будівлях первинного сакрального призначення XVII ст. – колишнього монастиря чернечого ордену реформатів та костелу св. Казимира (зараз церква блаженного священномученика Климентія Шептицького, де з 2016 року і функціонує музей сакрального мистецтва) на вулиці Кривоноса, 1. Мронастир і церква мають статус пам’яток історії та перебувають під охороною ЮНЕСКО. Зараз право оперативного управління цього комплексу належить Львівському державному університету внутрішніх справ (ЛДУВС) МВС.

Церква тривалий час зверталася до міської та обласної влади, МВС, Кабміну про передання цього комплексу для розміщення Музею. В 2009 році релігійній громаді надали доступ до приміщення храму, в якому відтоді ведуться реставраційні роботи (ремонт даху, віднова розписів тощо) і він досі потребує ґрунтовного відновлення. Інші приміщення використовують в навчальному процесі університету чи здаються в оренду, і наразі прохання про їх передання Музеєві безрезультатні.

Для вирішення цього питання у Львівській міській раді створено робочу групу щодо пошуку альтернативних приміщень, які можна передати в користування університетові, аби сакральний комплекс міг цілісно належати Музеєві. Про це проінформувала п. Наталія Бунда, директор Департаменту розвитку ЛМР. Вона підтвердила, що постать Праведного Митрополита Андрея та його спадщина є неоціненним скарбом громадськості, і влада міста шукає щонайшвидших шляхів вирішення питання задля забезпечення праці цього Музею. Про результати співпраці також розповіла п. Лілія Онищенко, начальник Управління охорони історичного середовища ЛМР. На підтримку Музею виступили представники різних громадських організацій та спільнот.

На завершення єрм. Севастьян розповів про створення громадської організації, яка відстоюватиме діяльність Музею, та наголосив на тому, що йдеться про створення не ще одного музею у Львові, а дослідницького центру, присвяченого родині Шептицьких та їхній спадщині, і тому це питання потребує термінового розгляду та вирішення, бо є дуже актуальним і важливим у викликах сьогодення.

Прес-служба Курії Львівської Архиєпархії

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube