Греко-католики Годовиці гостили прочан римо-католиків із Польщі

29 червня 2019 року греко-католицька парафія Успіння Пресвятої Богородиці в с. Годовиця Пустомитівського району Львівської області вітала у себе прочан римо-католиків ХІ пішої прощі Жешув-Львів.

До Годовиці паломники йшли протягом дня з Городка, де мали місце ночівлі на шляху прощі. Прочан на початку села зустріли греко-католицька громада, на чолі зі священником, парафіяльними братством, хором і Марійською Дружиною. Відтак, після привітання парафіян, усі процесійно рушили вулицями села, співаючи на переміну українською та польською марійську пісню-гімн “О, спомагай нас Діво Маріє”. Прийшовши до греко-католицького храму Успіння Пресвятої Богородиці, прочани і громада села, духовенство обох обрядів, звершили спільну двомовну молитву – Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Опісля продовжили молитву біля руїн латинського храму Всіх Святих, де звершили освячення нового Хреста, встановленого на подвір’ї святині. По завершенні молитви прочан там же чекала вечеря і концерт народних колективів з Годовиці, Наварії та району.

Для прочан із Польщі це щорічне паломництво є чудовою нагодою познайомитись з Україною, її духовністю і культурою. Тому годовичани з року в рік завжди щиро відкривають двері своїх домівок для ночівлі паломників, готують частунок та концертні програми В такий спосіб село Годовиця стає вікном в Україну, її лицем як гостинного, миролюбного і щедрого краю. Такі контакти між двома народами – найкращий спосіб навчитися будувати гарні багатогранні відносносини і спільною працею трудитися для слави Божої і добра наших народів.

Цього року в прощі взяло участь понад 250 паломників з різних куточків Польщі. Кінцевою точкою паломництва традиційно є молитва перед іконою Пресвятої Богородиці Ласкавої у львівській римо-католицькій катедрі Успіння Пресвятої Богородиці, яку цьогоріч прочани звершили у неділю, 30 червня. Загалом, паломники, об’єднані цьогорічним гаслом прощі “Любов живе в сім`ї”, подолали пішки близько 184 кілометрів дороги з Жешува до Львова.

Світлини Костянтина Чаваги

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube