Слово Митрополита Львівського на зустрічі випускників в 50-ту річницю завершення Колодрубівської середньої школи

Рм 1,7-12;

Мт 5,42-48.

Дорогі однокласники, достойні односельчани та молільники, дякуємо Господу Богові за можливість зібратися сьогодні на спільну молитву! Дякуємо Богові за життя, яким Він наділив нас, за Його велику любов та милосердя, що Він виявляє до нас! Бог любить нас, незважаючи на наші життєві помилки, а на Його любов не потрібно заслуговувати, бо Господь любить нас даремно. Святий пророк Єремія пропонує слова Господні, скеровані до людини: «… Я полюбив тебе відвічною любов’ю, тим і зберіг для тебе мою ласку» (Єр 31,3). Господь любить людину уже тоді, коли вона ще не появилася на світ, бо Він знає про кожне життя, народження, успіхи та промахи особи! Бог – такий, Він – Любов і жодне людське діло Його не змінює. Від кращої чи гіршої поведінки людини Бог не стає іншим. Наш Творець – незмінний та досконалий, любить нас та милосердиться над кожною людиною. Святе Писання парафразує слова Господні, які автор отримав як натхнення від Бога: «Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив» (Єр 1,5). Намагаймося не чинити жодного зла, навпаки, у міру нашої можливості творімо добро – хай буде найменше, але згідно волі Господньої. Святий євангелист Матей чинить доступними слова Ісуса Христа, який закликає навіть ворогів любити, молитися за неприятелів, вказуючи на Господа, що наказує світити сонцю для усіх та посилає дощ на праведних і неправедних. Людина повинна робити зусилля і над собою, щоб перемагати негативні духовні прояви, не давати простору негативній енергії. Не усі здобуваються на такі кроки, багато хто потурає негативам, що нищать духовне життя в людині. Син Божий навчав народ: «Від часів Йоана Христителя і понині Царство Небесне здобувається силою; і ті, що вживають силу, силоміць беруть його» (Мт 11,12). Господь бажає, щоб ми були щасливі, особливо, коли йдеться про вічність. Людина не один раз наражається на багато небезпек, щоб краще влаштувати своє життя, не жаліє нічого, навіть здоров’я. Коли ж ідеться про вічність, багатьох перемагає байдужість та знеохочення. Ісус Христос вказує на Небесного Отця, на Його любов та досконалість, і заохочує кожну людину тягнутися вперед, не зупинятися й тоді, коли відразу не вдається, а довіряти Богові, каятися за свої промахи й усе починати по-новому. Святий апостол Павло гонив християн, переслідував їх, але покаявся, і Господь освятив його. Багато стали святими, хоч розпочинали своє життя з гріховної практики. Любімо Бога, бо Він любить усіх нас такими, якими ми є! Борімося за наше спасіння, яке Господь пропонує нам! Хай ім’я Господнє буде благословенне!

Дякую нашим однокласникам та односельчанам, які прибули сьогодні на молитву та тим, які не могли цього вчинити! Дякуймо Богові за наше життя, за дар життя наших ближніх, за можливість любити та змінювати своє життя на краще. Усі маємо різні клопоти, але долаймо їх так, як добре нам вдається. Хай Господь благословить усіх нас, дає сили духу, доброго здоров’я та світла розуму! Молімося одні за одних! Віддаю вас усіх в опіку Божої Матері!

Ми пам’ятаємо про наших однокласників та наших учителів, які випередили нас до вічності, хай милосердя Боже огортає їхні душі. Для них – вічна пам’ять!

Дякую усім вам, що ви є, що ви – добрі та старанні батьки, дідусі й бабусі! Так проходить життя, а для нас, однокласників, пройшло уже 50 років після закінчення середньої школи!  Хай Господь благословить вас, ваші сім’ї та родини мирним життям та добрим здоров’ям! Дякую Володимиру Сидораку, що вийшов з ініціативою цієї зустрічі, та Бокалу Богдану, який підхопив її та організовував! Вдячний усім присутнім, які прибули на зустріч та на подячну молитву Богові!  

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

22 червня 2019 р. Б., храм святого священомученика Йосафата, с. Липиці

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube