Звернення до духовенства, монашества і вірних Львівської Архиєпархії у 30-ту річницю звільнення Української греко-католицької Церкви з-під комуністичного гніту

Вих. ЛВ 19/945

Доброчесні отці,
преподобні ченці та черниці,
дорогі молільники, вірні УГКЦ,

Звертаюся до Вас із коротким словом, щоб пригадати дату 30-річної давності – час виходу нашої Церкви із підпілля, що виповнюється саме цього року. Багатьох із тих, які пережили ті непрості часи і пронесли крізь терня світло віри, вже немає в живих. Натомість зросло нове покоління, яке вже не пам’ятає того періоду історії Церкви, коли для того, щоб могти молитися, збиратися на Службу Божу чи послухати Божої науки, люди ризикували власним життям. Цього року ми хочемо пригадати часи переслідувань, щоб подякувати Богу за те, що ми витривали, і за тих, які витривали. А одночасно хочемо просити сили духа і вогню віри, щоб ними запалити тих, з якими крокуємо тепер дорогою до спасіння.

Святу Церкву заснував Ісус Христос, який запевнив: «… на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають» (Мт 16,18). Ніхто не може знищити чи припинити існування святої Церкви, тому що це – Божа установа! Так, вірних можуть переслідувати, розправлятися фізично, ув’язнювати, навіть вбивати, але Господньої Церкви ніхто не знищить! Так запевнив Син Божий! Знайшлися люди, які взялися знищити греко-католицьку Церкву в Україні, їх уже немає, а Церква, Божа установа, діє, продовжує діло спасіння людського роду.

Не хочеться згадувати імен борців проти Бога та ворогів Церкви, більшість осуджені справедливим Господнім судом. Радіємо тим, що виявилося немало осіб, вірних Господу, Церкві та своєму народові! Священники, особи чернечого стану та миряни своєю вірністю Богові та Церкві поклали своє життя у мерзлих землях Сибіру, на півночі Росії, Уралу, Казахстану тощо. Своєю вірністю Богові багато люду освятили свої душі.

Господь освятив своїх людей, бо вони: «… наруг і бичів зазнали та ще й кайданів і в’язниці; їх каменовано, розрізувано пилою, брано на допити; вони вмирали мечем забиті…» (Євр 11,36-37). Ісус Христос готує своїх прихильників до вірності Небесному Отцеві у прикрих хвилинах, в строгих випробуваннях, коли в очі заглядає смерть. «Стережіться Людей, бо вони видадуть Вас синедріонам і бичуватимуть вас по своїх синагогах. Вас волочитимуть і до правителів і до царів за мене, щоб свідчити перед ними і поганами» (Мт 10,17-18).

Ми теж радіємо вірністю єпископів нашої Церкви, бо, коли на наші землі в Україну прийшла комуністична неволя, жоден наш єпископ не зрадив своєї Церкви – залишилися вірними, помираючи у в’язницях та таборах. Три, що вийшли на волю – блаженний Микола Чернецький, блаженний Василь Величковський та слуга Божий Іван Лятишевський – незадовго передали душу в руки Господні, а митрополиту Йосифу Сліпому Господь благословив поза межами України розвинути служіння, як доброго пастиря, ще 21 рік після звільнення із виправних таборів.

Ми пам’ятаємо подвиги та геройські свідчення вірності Богові наших мирян, чернецтва, священників та єпископів.

Ми вдячні Святому Отцеві ІвануПавлу II за проголошення блаженними наших єпископів, священників, ченців, черниць та вірних, які показалися вірними Богові, мимо ув’язнення та постійного переслідування!

Попри те, що окремі особи з духовних зламалися, стали священниками іншої Церкви – це не було добровільно. Їх залякували, цькували, шантажували, і Господь найкраще знає людське серце, а вони уже переконалися у Божій правоті.

Хай Господь благословить нашу Церкву, наше духівництво та вірних, у повному обсязі та сопричасті з Римським Архієреєм, Святішим Отцем!

Будьмо вірні Богові та Церкві гідним християнським життям!
Хай Пресвята Богородиця благословить усіх нас ставати вірнішими її Синові, Ісусові Христові, святій Церкві та нашому Народові!
Христос посеред нас!

ІГОР
Архиєпископ і Митрополит Львівський

Дано у Львові
при Архикатедральному Соборі св. Юра
Дня 13 червня 2019 року

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube