Виставка, присвячена Софії Шептицькій

10 квітня розпочалася експозиція виставки, присвяченої постаті Софії Шептицької, матері Праведного Митрополита Андрея та блаженного священномученика Климентія.

Виставку можна оглянути у Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької за адресою: м. Львів, вул. Листопадового Чину, 7.

Триватиме виставка до 10 травня.

«Молитва до Митрополита. Софія» – мистецько-документальний проект, що має на меті привернути  увагу до визначної історичної постаті  графині Софії  з Фредрів Шептицької (1837-1904), письменниці, художниці, дружини графа Івана Шептицького (1836-1912), матері, яка подарувала нашому народові доброго Пастиря і духовного провідника, майбутнього главу Греко-католицької церкви-Великого  Митрополита Андрея Шептицького (1865–1944) та ігумена архимандрита Унівської Лаври, священномученика Климентія Шептицького (1877-1939).

Виставка, яка представлена у залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (відділі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького), репрезентує цей проект для широкого загалу. На експозиції зібрані унікальні твори сучасних митців, які у різножанрових композиціях відтворили образ графині Софії Шептицької, меморіальні світлини Софії та її родини, а також  матеріали біографічного характеру та оформлені у літературні тексти враження людей, які відкрили для себе шляхетну вдачу цієї жінки.

Над створенням мистецької колекції працювали знані львівські митці, а саме  Петро Сипняк,  Оксана Тріска-Романів, Тарас Лозинський, Володимир Богуславський, Остап Лозинський, Василь Заблоцький, Віталій Гайдар, Теодозій Салій, Вікторія Шатковська, Любов Лебідь-Коровай, Олександр Гончарук, Марія Гупало та закарпатець  Адріан Косо. Окрасою колекції є і графіка світлої пам’яті  Богдана Сороки із зображенням Собору святого Юра, осідку галицьких митрополитів.

Відвідувачі зможуть відкрити для себе величну постать матері Митрополита Андрея, яка серцем зрозуміла Провидіння Боже для життя сина. «В усьому, що вона відчувала, про що думала, що робила, і в тому,що писала «любов світиться». І яскравістю своєю освітлює її постать. Пам’ять про неї не згасла разом з її життям, а всім нам, що залишилися, накреслює ясну дорогу до небес», зазначає у передмові до книжки її літературних творів проф. С. Тарновський.

Автор проекту Олена Білоус

Куратор виставки Любов КостьАРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube