Представлення трьох вимірів християнського виховання

8 квітня 2019 року в гостинному домі «Архистратиг» (м. Львів, вул. Винниченка, 20а) відбулося представлення основних принципів католицької освіти за останніми виданнями Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ. Учасники зустрічі розмірковували над роллю християнського виховання та сучасними його засобами в освіті.

Микола Янів, головний редактор видавництва «Свічадо», поділився досвідом співпраці з Комісією, наголосивши на важливості збереження християнських цінностей у вихованні. Леся Васьків, вчитель НВК «Школа-садок “Софія”», поділилася досвідом викладання християнської етики в школі, особливо серед викликів певного знецінення цього викладу в умовах конкуренції з іншими напрямами в освіті, як також неправильного розуміння християнської етики та катехизації. Пані Леся процитувала слова В. Сухомлинського «Знання без моралі – меч в руках божевільного», акцентуючи на тому, що саме моральні цінності мусять лежати в основі кожного навчання, і поділяти та пропагувати ці цінності мусять усі без винятку вчителі.

Богослов і педагог, упорядник видань Комісії Ірина Максименко детальніше розповіла про напрацювання, зокрема, про основне видання «Виховувати у свободі, правді та любові», побудоване на працях Отців Церкви. Пані Ірина підтримала тезу, що Церква в умовах нестабільності сьогодення є завжди стійкою протягом багатьох століть, певним джерелом впевненості та гармонії, опорою – особливо у педагогічній праці, у справі виховання. Цінності, які несе християнство,виховують найперше людяність, порозуміння співчуття, що часто є значно важливішими за наукові здобутки. Освіта має стояти на твердій основі, а Церква є особливим фундаментом, що вселяє певність.  Інші видання покликані допомогти у духовній формації від наймолодшого віку на шляху дорослішання, зокрема, «Зрілість і лідерство» є певним дороговказом для молодих осіб, які на шляху свого покликання прагнуть реалізувати себе.

Найновіше видання, «Як створювати християнські дошкільні центри чи заклади освіти?», презентувала с. Філомена (Чвосюк), СНДМ, директор садочку в м. Стрий. Ця книга – посібник для тих, хто хотів би започаткувати навчальний заклад, в основу виховання в якому закладено християнське світобачення. Під час презентації зав’язалася жвава дискусія про реальні виклики, з яким стикаються вихователі, зокрема, досвідом ділилися представники львівського садка «СвітЛичка». У посібнику розроблено зручні схеми для організації навчального закладу, а також ідеї планування програм.

Диякон Дмитро Кудін, секретар Комісії в справах освіти і виховання УГКЦ, розповів про видання, які готуються до друку. Це «Католицька школа: модель діяльності закладу освіти. Практичний довідник», «Ранкові зустрічі. Методичний посібник для вчителя початкової школи» та «Шляхом душпастирського служіння в освіті. Збірник навчально-практичних матеріалів». Ці видання будуть корисними для вчителів, вихователів, духівників навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться методами католицької освіти як в Україні, так і поза її межами.

На завершення о. Петро Майба, керівник напрямку шкільництва, автор книг, поділився досвідом християнського виховання, яке є основою загальнолюдських цінностей у кожному навчанні.

Організував зустріч Освітньо-методичний центр ім. о. Юліана Дзеровича

Прес-служба Курії Львівської Архиєпархії

Світлини

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube